gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gebouwen oranje om geweld tegen vrouwen extra te belichten

3f877bfb0d0ad499bfe85601d726d3a8

Bioscoop The Movies, het stadhuis, het Dordrechts Museum en zelfs de Grote Kerk waren woensdagavond oranje verlicht. Dordrecht deed op deze manier mee aan de wereldwijde actie Orange The World, waarmee aandacht wordt gevraagd voor het toenemende geweld tegen vrouwen

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De actie is opgezet door de Verenigde Naties. Aanwezig bij het Stadhuis namens de actie is Anneke van Veen, van de Soroptimisten Club. “De kleur oranje staat voor dageraad, een nieuw begin, we gaan het vanaf nu anders doen. Want vrouwen zitten wereldwijd in de verdrukking. Dat moet stoppen. Covid19-cijfers kun je overal per dag vinden, maar voor die over huiselijk geweld moet je echt goed zoeken. En dat terwijl het dagelijks wereldwijd gebeurt.”

Wethouder Rik van der Linden beaamt dit: “We weten hoeveel meldingen er per jaar zijn van huiselijk geweld en onveilige situaties. Dat gaat om kinderen, ouderen en om vrouwen. Dat zijn er zo’n 4000 per jaar.” Het belangrijkst vindt van der Linden dat er na een melding ook echt actie wordt ondernomen.

Saskia Franke, ervaringsdeskundige bij Transitie Hulpverlening Huiselijk Geweld (THHG), beaamt het belang daarvan: “Ik heb zelf in die situatie gezeten, en om eruit te komen kun je naar verschillende loketten. Je wordt dus zorgcoördinator van je eigen hulpverlening. THHG ondersteunt bij het bereiken en veranderen van je situatie.”

De oranje lichten staan 16 dagen aan. In onder andere het Blijf van mn lijf-huis worden verwenpakketjes langsgebracht.&t=4s

Lees ook

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.