gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gebouwen oranje om geweld tegen vrouwen extra te belichten

3f877bfb0d0ad499bfe85601d726d3a8

Bioscoop The Movies, het stadhuis, het Dordrechts Museum en zelfs de Grote Kerk waren woensdagavond oranje verlicht. Dordrecht deed op deze manier mee aan de wereldwijde actie Orange The World, waarmee aandacht wordt gevraagd voor het toenemende geweld tegen vrouwen

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De actie is opgezet door de Verenigde Naties. Aanwezig bij het Stadhuis namens de actie is Anneke van Veen, van de Soroptimisten Club. “De kleur oranje staat voor dageraad, een nieuw begin, we gaan het vanaf nu anders doen. Want vrouwen zitten wereldwijd in de verdrukking. Dat moet stoppen. Covid19-cijfers kun je overal per dag vinden, maar voor die over huiselijk geweld moet je echt goed zoeken. En dat terwijl het dagelijks wereldwijd gebeurt.”

Wethouder Rik van der Linden beaamt dit: “We weten hoeveel meldingen er per jaar zijn van huiselijk geweld en onveilige situaties. Dat gaat om kinderen, ouderen en om vrouwen. Dat zijn er zo’n 4000 per jaar.” Het belangrijkst vindt van der Linden dat er na een melding ook echt actie wordt ondernomen.

Saskia Franke, ervaringsdeskundige bij Transitie Hulpverlening Huiselijk Geweld (THHG), beaamt het belang daarvan: “Ik heb zelf in die situatie gezeten, en om eruit te komen kun je naar verschillende loketten. Je wordt dus zorgcoördinator van je eigen hulpverlening. THHG ondersteunt bij het bereiken en veranderen van je situatie.”

De oranje lichten staan 16 dagen aan. In onder andere het Blijf van mn lijf-huis worden verwenpakketjes langsgebracht.&t=4s

Lees ook

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.