Dordrecht, Netherlands

Dordtse gebouwen oranje om geweld tegen vrouwen extra te belichten

Bioscoop The Movies, het stadhuis, het Dordrechts Museum en zelfs de Grote Kerk waren woensdagavond oranje verlicht. Dordrecht deed op deze manier mee aan de wereldwijde actie Orange The World, waarmee aandacht wordt gevraagd voor het toenemende geweld tegen vrouwen
Vivian Rutte | 26 november 2020 17:06 | Aangepast op 26 november 2020 17:06
De actie is opgezet door de Verenigde Naties. Aanwezig bij het Stadhuis namens de actie is Anneke van Veen, van de Soroptimisten Club. “De kleur oranje staat voor dageraad, een nieuw begin, we gaan het vanaf nu anders doen. Want vrouwen zitten wereldwijd in de verdrukking. Dat moet stoppen. Covid19-cijfers kun je overal per dag vinden, maar voor die over huiselijk geweld moet je echt goed zoeken. En dat terwijl het dagelijks wereldwijd gebeurt.”

Wethouder Rik van der Linden beaamt dit: “We weten hoeveel meldingen er per jaar zijn van huiselijk geweld en onveilige situaties. Dat gaat om kinderen, ouderen en om vrouwen. Dat zijn er zo’n 4000 per jaar.” Het belangrijkst vindt van der Linden dat er na een melding ook echt actie wordt ondernomen.

Saskia Franke, ervaringsdeskundige bij Transitie Hulpverlening Huiselijk Geweld (THHG), beaamt het belang daarvan: “Ik heb zelf in die situatie gezeten, en om eruit te komen kun je naar verschillende loketten. Je wordt dus zorgcoördinator van je eigen hulpverlening. THHG ondersteunt bij het bereiken en veranderen van je situatie.”

De oranje lichten staan 16 dagen aan. In onder andere het Blijf van mn lijf-huis worden verwenpakketjes langsgebracht.&t=4s

Lees ook

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...