gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gebouwen oranje om geweld tegen vrouwen extra te belichten

3f877bfb0d0ad499bfe85601d726d3a8

Bioscoop The Movies, het stadhuis, het Dordrechts Museum en zelfs de Grote Kerk waren woensdagavond oranje verlicht. Dordrecht deed op deze manier mee aan de wereldwijde actie Orange The World, waarmee aandacht wordt gevraagd voor het toenemende geweld tegen vrouwen

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De actie is opgezet door de Verenigde Naties. Aanwezig bij het Stadhuis namens de actie is Anneke van Veen, van de Soroptimisten Club. “De kleur oranje staat voor dageraad, een nieuw begin, we gaan het vanaf nu anders doen. Want vrouwen zitten wereldwijd in de verdrukking. Dat moet stoppen. Covid19-cijfers kun je overal per dag vinden, maar voor die over huiselijk geweld moet je echt goed zoeken. En dat terwijl het dagelijks wereldwijd gebeurt.”

Wethouder Rik van der Linden beaamt dit: “We weten hoeveel meldingen er per jaar zijn van huiselijk geweld en onveilige situaties. Dat gaat om kinderen, ouderen en om vrouwen. Dat zijn er zo’n 4000 per jaar.” Het belangrijkst vindt van der Linden dat er na een melding ook echt actie wordt ondernomen.

Saskia Franke, ervaringsdeskundige bij Transitie Hulpverlening Huiselijk Geweld (THHG), beaamt het belang daarvan: “Ik heb zelf in die situatie gezeten, en om eruit te komen kun je naar verschillende loketten. Je wordt dus zorgcoördinator van je eigen hulpverlening. THHG ondersteunt bij het bereiken en veranderen van je situatie.”

De oranje lichten staan 16 dagen aan. In onder andere het Blijf van mn lijf-huis worden verwenpakketjes langsgebracht.&t=4s

Lees ook

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.