gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gebouwen oranje om geweld tegen vrouwen extra te belichten

3f877bfb0d0ad499bfe85601d726d3a8

Bioscoop The Movies, het stadhuis, het Dordrechts Museum en zelfs de Grote Kerk waren woensdagavond oranje verlicht. Dordrecht deed op deze manier mee aan de wereldwijde actie Orange The World, waarmee aandacht wordt gevraagd voor het toenemende geweld tegen vrouwen

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De actie is opgezet door de Verenigde Naties. Aanwezig bij het Stadhuis namens de actie is Anneke van Veen, van de Soroptimisten Club. “De kleur oranje staat voor dageraad, een nieuw begin, we gaan het vanaf nu anders doen. Want vrouwen zitten wereldwijd in de verdrukking. Dat moet stoppen. Covid19-cijfers kun je overal per dag vinden, maar voor die over huiselijk geweld moet je echt goed zoeken. En dat terwijl het dagelijks wereldwijd gebeurt.”

Wethouder Rik van der Linden beaamt dit: “We weten hoeveel meldingen er per jaar zijn van huiselijk geweld en onveilige situaties. Dat gaat om kinderen, ouderen en om vrouwen. Dat zijn er zo’n 4000 per jaar.” Het belangrijkst vindt van der Linden dat er na een melding ook echt actie wordt ondernomen.

Saskia Franke, ervaringsdeskundige bij Transitie Hulpverlening Huiselijk Geweld (THHG), beaamt het belang daarvan: “Ik heb zelf in die situatie gezeten, en om eruit te komen kun je naar verschillende loketten. Je wordt dus zorgcoördinator van je eigen hulpverlening. THHG ondersteunt bij het bereiken en veranderen van je situatie.”

De oranje lichten staan 16 dagen aan. In onder andere het Blijf van mn lijf-huis worden verwenpakketjes langsgebracht.&t=4s

Lees ook

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.