gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gemeenteraad zet uitbreiding daklozenopvang door

68e0ccf01efeefecff658fd14b3d1394.jpg

De gemeenteraad van Dordrecht kan en wil het omstreden plan van het Leger des Heils, om de daklozenopvang aan het Kasperspad uit te breiden, niet tegen houden. Wel is de omwonenden toegezegd dat er meer toezicht komt. De bewoners hebben daar weinig vertrouwen in.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
Omwonenden hadden vooraf en tijdens de vergadering gevraagd om een andere locatie voor de opvang te zoeken. ​Zij vrezen voor meer overlast als de nachtopvang aan het Kasperspad wordt uitgebreid met een dagopvang, na de sluiting van de locatie aan de Dubbeldamseweg, volgende week.

Er is nu al veel drugsgebruik in de buurt van de nachtopvang. Ook hebben omwonenden van het Kasperspad last van troep op straat en wildplassen. Ook zijn er al knokpartijen bij de opvang en worden buurtbewoners lastig gevallen, uitgescholden en bedreigd,.

De meeste partijen zeggen, net als het college van B&W, dat een verhuizing neerkomt op het verplaatsen van de problemen. Concrete alternatieven zijn er op korte termijn ook niet. De PvdA en Gewoon Dordt stellen voor om te werken aan een oplossing op langere termijn.

"Het Leger des Heils krijgt jaarlijks twee miljoen euro subsidie per jaar, daar kun je voorwaarden aan verbinden, zoals het verplaatsen van een deel van de activiteiten. Bijvoorbeeld door een deel van de doelgroep in een zorgboerderij buiten de stad te plaatsen", zegt Inge Stevens.

ChristenUnie/SGP, VVD en CDA hebben wel gevraagd om harde toezeggingen over de ordehandhaving rond het Kasperspad. Omwonenden klagen nu dat het Leger des Heils buiten kantooruren onbereikbaar is en dat agenten vaak veel te laat komen. Dat moet beter, erkennen de partijen.

Daar is wethouder Peter Heijkoop het mee eens. "We moeten veel meer doen dan tot nu toe", vindt hij. Burgemeester Wouter Kolff zegde camera's toe: "En de beelden zullen ook echt bekeken worden en gebruikt om op te treden als dat nodig is."

Boos

Maar de omwonenden van het Kasperspad hadden tegen het eind van de vergadering genoeg gehoord. Ze verlieten boos en teleurgesteld het Dordtse Stadskantoor. "Dit soort beloftes horen we al jaren", vatte één van hen het samen.

Lees ook

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin in Dordrecht is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.