gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gemeenteraad zet uitbreiding daklozenopvang door

68e0ccf01efeefecff658fd14b3d1394

De gemeenteraad van Dordrecht kan en wil het omstreden plan van het Leger des Heils, om de daklozenopvang aan het Kasperspad uit te breiden, niet tegen houden. Wel is de omwonenden toegezegd dat er meer toezicht komt. De bewoners hebben daar weinig vertrouwen in.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
Omwonenden hadden vooraf en tijdens de vergadering gevraagd om een andere locatie voor de opvang te zoeken. ​Zij vrezen voor meer overlast als de nachtopvang aan het Kasperspad wordt uitgebreid met een dagopvang, na de sluiting van de locatie aan de Dubbeldamseweg, volgende week.

Er is nu al veel drugsgebruik in de buurt van de nachtopvang. Ook hebben omwonenden van het Kasperspad last van troep op straat en wildplassen. Ook zijn er al knokpartijen bij de opvang en worden buurtbewoners lastig gevallen, uitgescholden en bedreigd,.

De meeste partijen zeggen, net als het college van B&W, dat een verhuizing neerkomt op het verplaatsen van de problemen. Concrete alternatieven zijn er op korte termijn ook niet. De PvdA en Gewoon Dordt stellen voor om te werken aan een oplossing op langere termijn.

"Het Leger des Heils krijgt jaarlijks twee miljoen euro subsidie per jaar, daar kun je voorwaarden aan verbinden, zoals het verplaatsen van een deel van de activiteiten. Bijvoorbeeld door een deel van de doelgroep in een zorgboerderij buiten de stad te plaatsen", zegt Inge Stevens.

ChristenUnie/SGP, VVD en CDA hebben wel gevraagd om harde toezeggingen over de ordehandhaving rond het Kasperspad. Omwonenden klagen nu dat het Leger des Heils buiten kantooruren onbereikbaar is en dat agenten vaak veel te laat komen. Dat moet beter, erkennen de partijen.

Daar is wethouder Peter Heijkoop het mee eens. "We moeten veel meer doen dan tot nu toe", vindt hij. Burgemeester Wouter Kolff zegde camera's toe: "En de beelden zullen ook echt bekeken worden en gebruikt om op te treden als dat nodig is."

Boos

Maar de omwonenden van het Kasperspad hadden tegen het eind van de vergadering genoeg gehoord. Ze verlieten boos en teleurgesteld het Dordtse Stadskantoor. "Dit soort beloftes horen we al jaren", vatte één van hen het samen.

Lees ook

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.