gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse genomineerd voor Gouden Venus van Milo

Merel Boogaard is genomineerd voor de Gouden Venus van Milo, een prijs voor inspirerende mensen met een beperking. Tot en met 15 september kan worden gestemd via www.goudenvenusvanmilo.nl.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de tweede verkiezing voor de Gouden Venus van Milo zijn in Zuid-Holland vijftien mensen genomineerd. Deze verkiezing wordt georganiseerd door het DELA Goededoelenfonds via Facebook. Daaruit wordt een longlist van 100 kandidaten met een beperking vastgesteld, die veel voor anderen betekenen. Op de site is de hele lijst en de motivering per kandidaat te vinden.

Merel Boogaard heeft het Syndroom van Asperger, maar lijdt daar niet aan. Door keuzes te maken over wat wel en niet bij haar past neemt zij haar leven in eigen hand. Om anderen te leren zich van het stigma te verlossen en zich met hun autisme goed te voelen, heeft zij het boek ‘Anders kijken naar Autisme’ geschreven.

De top tien en de winnaar worden op 30 september bekend gemaakt door Edzo Doeve, directeur van DELA. De winnaar krijgt, behalve het beeldje, 10.000 euro voor een goed doel waarbij hij of zij betrokken is. De nummers twee en drie krijgen de zilveren en bronzen uitvoering en respectievelijk 5000 en 2500 euro.

Lees ook

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.