gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse genomineerd voor Gouden Venus van Milo

Merel Boogaard is genomineerd voor de Gouden Venus van Milo, een prijs voor inspirerende mensen met een beperking. Tot en met 15 september kan worden gestemd via www.goudenvenusvanmilo.nl.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de tweede verkiezing voor de Gouden Venus van Milo zijn in Zuid-Holland vijftien mensen genomineerd. Deze verkiezing wordt georganiseerd door het DELA Goededoelenfonds via Facebook. Daaruit wordt een longlist van 100 kandidaten met een beperking vastgesteld, die veel voor anderen betekenen. Op de site is de hele lijst en de motivering per kandidaat te vinden.

Merel Boogaard heeft het Syndroom van Asperger, maar lijdt daar niet aan. Door keuzes te maken over wat wel en niet bij haar past neemt zij haar leven in eigen hand. Om anderen te leren zich van het stigma te verlossen en zich met hun autisme goed te voelen, heeft zij het boek ‘Anders kijken naar Autisme’ geschreven.

De top tien en de winnaar worden op 30 september bekend gemaakt door Edzo Doeve, directeur van DELA. De winnaar krijgt, behalve het beeldje, 10.000 euro voor een goed doel waarbij hij of zij betrokken is. De nummers twee en drie krijgen de zilveren en bronzen uitvoering en respectievelijk 5000 en 2500 euro.

Lees ook

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.