gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse genomineerd voor Gouden Venus van Milo

Merel Boogaard is genomineerd voor de Gouden Venus van Milo, een prijs voor inspirerende mensen met een beperking. Tot en met 15 september kan worden gestemd via www.goudenvenusvanmilo.nl.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de tweede verkiezing voor de Gouden Venus van Milo zijn in Zuid-Holland vijftien mensen genomineerd. Deze verkiezing wordt georganiseerd door het DELA Goededoelenfonds via Facebook. Daaruit wordt een longlist van 100 kandidaten met een beperking vastgesteld, die veel voor anderen betekenen. Op de site is de hele lijst en de motivering per kandidaat te vinden.

Merel Boogaard heeft het Syndroom van Asperger, maar lijdt daar niet aan. Door keuzes te maken over wat wel en niet bij haar past neemt zij haar leven in eigen hand. Om anderen te leren zich van het stigma te verlossen en zich met hun autisme goed te voelen, heeft zij het boek ‘Anders kijken naar Autisme’ geschreven.

De top tien en de winnaar worden op 30 september bekend gemaakt door Edzo Doeve, directeur van DELA. De winnaar krijgt, behalve het beeldje, 10.000 euro voor een goed doel waarbij hij of zij betrokken is. De nummers twee en drie krijgen de zilveren en bronzen uitvoering en respectievelijk 5000 en 2500 euro.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Spanningsmast1.png

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner.png

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny.jpg

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.