gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse genomineerd voor Gouden Venus van Milo

Merel Boogaard is genomineerd voor de Gouden Venus van Milo, een prijs voor inspirerende mensen met een beperking. Tot en met 15 september kan worden gestemd via www.goudenvenusvanmilo.nl.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de tweede verkiezing voor de Gouden Venus van Milo zijn in Zuid-Holland vijftien mensen genomineerd. Deze verkiezing wordt georganiseerd door het DELA Goededoelenfonds via Facebook. Daaruit wordt een longlist van 100 kandidaten met een beperking vastgesteld, die veel voor anderen betekenen. Op de site is de hele lijst en de motivering per kandidaat te vinden.

Merel Boogaard heeft het Syndroom van Asperger, maar lijdt daar niet aan. Door keuzes te maken over wat wel en niet bij haar past neemt zij haar leven in eigen hand. Om anderen te leren zich van het stigma te verlossen en zich met hun autisme goed te voelen, heeft zij het boek ‘Anders kijken naar Autisme’ geschreven.

De top tien en de winnaar worden op 30 september bekend gemaakt door Edzo Doeve, directeur van DELA. De winnaar krijgt, behalve het beeldje, 10.000 euro voor een goed doel waarbij hij of zij betrokken is. De nummers twee en drie krijgen de zilveren en bronzen uitvoering en respectievelijk 5000 en 2500 euro.

Lees ook

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van een eerder vermiste man. Dat bevestigt de politie zondagochtend.