gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse genomineerd voor Gouden Venus van Milo

Merel Boogaard is genomineerd voor de Gouden Venus van Milo, een prijs voor inspirerende mensen met een beperking. Tot en met 15 september kan worden gestemd via www.goudenvenusvanmilo.nl.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de tweede verkiezing voor de Gouden Venus van Milo zijn in Zuid-Holland vijftien mensen genomineerd. Deze verkiezing wordt georganiseerd door het DELA Goededoelenfonds via Facebook. Daaruit wordt een longlist van 100 kandidaten met een beperking vastgesteld, die veel voor anderen betekenen. Op de site is de hele lijst en de motivering per kandidaat te vinden.

Merel Boogaard heeft het Syndroom van Asperger, maar lijdt daar niet aan. Door keuzes te maken over wat wel en niet bij haar past neemt zij haar leven in eigen hand. Om anderen te leren zich van het stigma te verlossen en zich met hun autisme goed te voelen, heeft zij het boek ‘Anders kijken naar Autisme’ geschreven.

De top tien en de winnaar worden op 30 september bekend gemaakt door Edzo Doeve, directeur van DELA. De winnaar krijgt, behalve het beeldje, 10.000 euro voor een goed doel waarbij hij of zij betrokken is. De nummers twee en drie krijgen de zilveren en bronzen uitvoering en respectievelijk 5000 en 2500 euro.

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.