gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse geschiedenis belangrijk voor de toekomst

70a8a2ce2330ba625998214714d44896.jpg

We hebben het woord Schapentrots, maar toch vindt Hans Berrevoets dat Dordtenaren nog wel iets trotser mogen zijn op hun stad. Met name als het gaat om de stadsgeschiedenis. Daarom bedacht hij jaren geleden de Dordts Historische Kalender. Nu is die ook voor 2020 bekend en dat betekent dat we, naast 800 jaar stadsrechten, veel te herdenken en vieren hebben dit jaar.

Alka Goos |  | Aangepast op
Dordtenaren mogen zich meer bewust worden van de belangrijk stadsgeschiedenis. Zo denken veel mensen dat Albert Cuyp een Amsterdammer was, maar nee, Cuyp is geboren en gestorven in Dordrecht. Naast 800 jaar stadsrechten is dit jaar ook 75 jaar vrijheid heel belangrijk. Hierin werd ook een van de zonen van Dordrecht aangehaald: Aart Alblas.

Berrevoets vindt dat ook zeker gemeente en scholen een rol spelen in Dordtenaren meer vertellen over de historie van de stad waar ze in wonen. Hij hoopt dus ook dat de Historische Kalender daar een bijdrage in kan leveren.

Lees ook

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.