Dordrecht, Netherlands

Dordtse gevels moeten opgeknapt

Het is al langer een grote ergernis van veel Dordtenaren, de verpauperde achtergeveltjes van de Voorstraatshaven. De Vereniging Oud-Dordrecht trekt nu aan de bel.
Petra Scheurwater | 25 augustus 2017 17:05 | Aangepast op 25 augustus 2017 17:05
Toeristen komen hier graag en worden er met bootjes rondgevaren. En dan zien ze dat een aantal panden erg slecht onderhouden is.

“We willen niet dat straks het ‘point of no return’ bereikt is. Nu kunnen we nog de schouders eronder zetten en iets aan de gevels doen. Als we de panden verder laten verwaarlozen kan dit niet meer en zo ver moeten we het niet laten komen”, aldus Tom Hoogerwerf.

De vereniging vindt dat pandeigenaren aangespoord moeten worden om meer te doen. Hoogerwerf: “Ik dat hier voor de gemeente Dordrecht een belangrijke taak is weggelegd.''

Ze kunnen het stimuleren en helpt dat niet, dan kan er misschien op meer dwingende wijze vaart achter de zaak gezet worden.

Dordtse Puienprijs

Het gaat vooral om geveltjes tegenover de Pottenkade bij de Grote Kerk en in de buurt van de Visbrug.

De vereniging Oud-Dordrecht probeert zelf een steentje bij te dragen door het uitreiken van

Lees ook

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...

Donderdag tweede debat Dordrecht Kiest op TV Dordrecht

Wat hebben de VSP, ChristenUnie-SGP en D66 voor plannen met Dordrecht? Je ontdekt het in een nieuwe ...

Hulp bij isoleren: na faillissement kan het weer in deze gemeenten

Wie hulp nodig heeft bij het isoleren van zijn of haar woning, kan vanaf maart weer terecht bij zes ...

Azc-demonstranten voelen zich tegengewerkt, burgemeester spreekt dat tegen: ‘Het moest gebeuren’

De actievoerders die dinsdagavond protesteerden tegen asielopvang in de gemeente Molenlanden voelen ...

Illegale sekswerkers aangetroffen, ook drugs en een wapen gevonden

Handhavers hebben vorige week in onze streek meerdere illegale sekswerkers betrapt. In Sliedrecht zi...