Dordrecht, Netherlands

Dordtse Gevelwanden: Nieuw boek van Augustijnenhof

Het Augustijnenhof publiceert in december een boek over het beschermd stadsgezicht in Dordrecht. In Dordtse Gevelwanden staan zo’n 200 tekeningen van gevelwanden in de jaren 60 en 70.
Gert van der Steen | 16 november 2017 11:38 | Aangepast op 16 november 2017 11:38
Veel van deze gevels zijn verloren gegaan bij de grote stadssanering, die in 1972 was uitgewoed. Tegenstanders noemden dat dan ook ‘de sloop van de historie’. De tekeningen werden gebruikt om met betrokkenen (politiek, bewoners, deskundigen) over behoud en renovatie te communiceren. Ook voor de vaststelling van het beschermde stadsgezicht (ingevoerd bij de Monumentenwet van 1988) hebben deze tekeningen een rol gespeeld.

Op de tekeningen is in detail zichtbaar hoe de gevelwanden er uitzagen en bij grote veranderingen zijn er foto’s van de tegenwoordige situatie bijgeplaatst. Er is een register met straatnamen en huisnummers, zodat geïnteresseerden kunnen nakijken of hun pand in het boek voorkomt.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Ramen vernield en beklad, hoofdkantoor Fokker opnieuw doelwit

Het hoofdkantoor van Fokker Aerospace in Papendrecht is beklad en ruiten zijn vernield. In de nacht ...

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maa...

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...