gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Gevelwanden: Nieuw boek van Augustijnenhof

Het Augustijnenhof publiceert in december een boek over het beschermd stadsgezicht in Dordrecht. In Dordtse Gevelwanden staan zo’n 200 tekeningen van gevelwanden in de jaren 60 en 70.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Veel van deze gevels zijn verloren gegaan bij de grote stadssanering, die in 1972 was uitgewoed. Tegenstanders noemden dat dan ook ‘de sloop van de historie’. De tekeningen werden gebruikt om met betrokkenen (politiek, bewoners, deskundigen) over behoud en renovatie te communiceren. Ook voor de vaststelling van het beschermde stadsgezicht (ingevoerd bij de Monumentenwet van 1988) hebben deze tekeningen een rol gespeeld.

Op de tekeningen is in detail zichtbaar hoe de gevelwanden er uitzagen en bij grote veranderingen zijn er foto’s van de tegenwoordige situatie bijgeplaatst. Er is een register met straatnamen en huisnummers, zodat geïnteresseerden kunnen nakijken of hun pand in het boek voorkomt.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”