gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse groothandel wil naar beurs

Groothandels- en distributiebedrijf B&S in Dordrecht denkt na over een beursgang in Amsterdam. Dat meldt persbureau Bloomberg op gezag van bronnen die betrokken zijn bij dat proces, schrijft RTV Rijnmond. De waarde van het bedrijf zou worden geschat op zo'n 2 miljard euro.

Peter Tromp |  | Aangepast op
B&S heeft naar verluidt een groep banken ingeschakeld, waaronder ABN AMRO, ING en Rabobank, om mee te werken aan de beursgang. De opbrengst zou boven de 500 miljoen euro kunnen komen te liggen. Een besluit is evenwel nog niet genomen en de plannen kunnen nog veranderen, aldus Bloomberg.

De wortels van B&S, dat overigens geen commentaar wilde geven, gaan terug tot 1872. Het bedrijf levert een breed assortiment aan consumentenartikelen, zoals voedingsmiddelen, dranken, tabak, cosmetica en elektronica. Klanten zijn bijvoorbeeld cruise- en luchtvaartmaatschappijen en winkels op vliegvelden.

De omzet steeg in 2016 met ruim 7 procent naar circa 1,4 miljard euro. Daarvan werd ruim een vijfde in Nederland behaald. Het bedrijfsresultaat nam met 12 procent toe tot 93 miljoen euro. B&S had volgens het eigen jaarverslag vorig jaar zo'n 1400 mensen in dienst.

B&S is het derde Nederlandse bedrijf in korte tijd dat in verband wordt gebracht met een beursgang in Amsterdam. Eerder lieten autoleasebedrijf LeasePlan en de Haagse bank NIBC al weten die stap te overwegen.

Foto: Google Streetview

Lees ook

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.