gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse groothandel wil naar beurs

Groothandels- en distributiebedrijf B&S in Dordrecht denkt na over een beursgang in Amsterdam. Dat meldt persbureau Bloomberg op gezag van bronnen die betrokken zijn bij dat proces, schrijft RTV Rijnmond. De waarde van het bedrijf zou worden geschat op zo'n 2 miljard euro.

Peter Tromp |  | Aangepast op
B&S heeft naar verluidt een groep banken ingeschakeld, waaronder ABN AMRO, ING en Rabobank, om mee te werken aan de beursgang. De opbrengst zou boven de 500 miljoen euro kunnen komen te liggen. Een besluit is evenwel nog niet genomen en de plannen kunnen nog veranderen, aldus Bloomberg.

De wortels van B&S, dat overigens geen commentaar wilde geven, gaan terug tot 1872. Het bedrijf levert een breed assortiment aan consumentenartikelen, zoals voedingsmiddelen, dranken, tabak, cosmetica en elektronica. Klanten zijn bijvoorbeeld cruise- en luchtvaartmaatschappijen en winkels op vliegvelden.

De omzet steeg in 2016 met ruim 7 procent naar circa 1,4 miljard euro. Daarvan werd ruim een vijfde in Nederland behaald. Het bedrijfsresultaat nam met 12 procent toe tot 93 miljoen euro. B&S had volgens het eigen jaarverslag vorig jaar zo'n 1400 mensen in dienst.

B&S is het derde Nederlandse bedrijf in korte tijd dat in verband wordt gebracht met een beursgang in Amsterdam. Eerder lieten autoleasebedrijf LeasePlan en de Haagse bank NIBC al weten die stap te overwegen.

Foto: Google Streetview

Lees ook

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.