gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Halve Marathon: en de winnaars zijn…

Timo de Geus bij de mannen en Annemarie Kersbergen bij de vrouwen hebben zaterdag de 42e editie van de Dordtse Halve Marathon op hun naam geschreven.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De omstandigheden waren zaterdag uitstekend voor deze wedstrijd in het Toyota Schouten Grote Rivieren Loopcircuit. De winnaar bij de mannen liet vanaf het begin geen twijfel bestaan over zijn bedoelingen. Timo de Geus nam onmiddellijk het voortouw in een kopgroep van vier, waarin ook de winnaar van 2017, Arjan Kaashoek. Een verrassing in deze groep was Pol Nabben. Hij liep altijd mee, maar emigreerde naar de Verenigde Staten. Hij was voor zijn werk even in Nederland en greep de gelegenheid aan om mee te lopen. De Geus stond de leiding in de kopgroep niet meer af en moest het zelfs vanaf ongeveer 15 km helemaal alleen doen. Hij was tevreden met zijn eindtijd van 1.13.16, want zijn doel was geweest om onder de 1.14 te lopen.

De winnares bij de vrouwen liep een thuiswedstrijd. Annemarie Kersbergen is lid van Fortius en domineerde de wedstrijd volledig. Haar eindtijd van 1.27.57 viel haar een beetje tegen, omdat ze vorig jaar in de Drechtstadloop ongeveer de zelfde tijd noteerde. Nummer twee finishte overigens wel 9 minuten later.
Foto: Kees Snepvangers

Lees ook

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”