gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Halve Marathon: en de winnaars zijn…

Timo de Geus bij de mannen en Annemarie Kersbergen bij de vrouwen hebben zaterdag de 42e editie van de Dordtse Halve Marathon op hun naam geschreven.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De omstandigheden waren zaterdag uitstekend voor deze wedstrijd in het Toyota Schouten Grote Rivieren Loopcircuit. De winnaar bij de mannen liet vanaf het begin geen twijfel bestaan over zijn bedoelingen. Timo de Geus nam onmiddellijk het voortouw in een kopgroep van vier, waarin ook de winnaar van 2017, Arjan Kaashoek. Een verrassing in deze groep was Pol Nabben. Hij liep altijd mee, maar emigreerde naar de Verenigde Staten. Hij was voor zijn werk even in Nederland en greep de gelegenheid aan om mee te lopen. De Geus stond de leiding in de kopgroep niet meer af en moest het zelfs vanaf ongeveer 15 km helemaal alleen doen. Hij was tevreden met zijn eindtijd van 1.13.16, want zijn doel was geweest om onder de 1.14 te lopen.

De winnares bij de vrouwen liep een thuiswedstrijd. Annemarie Kersbergen is lid van Fortius en domineerde de wedstrijd volledig. Haar eindtijd van 1.27.57 viel haar een beetje tegen, omdat ze vorig jaar in de Drechtstadloop ongeveer de zelfde tijd noteerde. Nummer twee finishte overigens wel 9 minuten later.
Foto: Kees Snepvangers

Lees ook

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.