gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Halve Marathon: en de winnaars zijn…

Timo de Geus bij de mannen en Annemarie Kersbergen bij de vrouwen hebben zaterdag de 42e editie van de Dordtse Halve Marathon op hun naam geschreven.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De omstandigheden waren zaterdag uitstekend voor deze wedstrijd in het Toyota Schouten Grote Rivieren Loopcircuit. De winnaar bij de mannen liet vanaf het begin geen twijfel bestaan over zijn bedoelingen. Timo de Geus nam onmiddellijk het voortouw in een kopgroep van vier, waarin ook de winnaar van 2017, Arjan Kaashoek. Een verrassing in deze groep was Pol Nabben. Hij liep altijd mee, maar emigreerde naar de Verenigde Staten. Hij was voor zijn werk even in Nederland en greep de gelegenheid aan om mee te lopen. De Geus stond de leiding in de kopgroep niet meer af en moest het zelfs vanaf ongeveer 15 km helemaal alleen doen. Hij was tevreden met zijn eindtijd van 1.13.16, want zijn doel was geweest om onder de 1.14 te lopen.

De winnares bij de vrouwen liep een thuiswedstrijd. Annemarie Kersbergen is lid van Fortius en domineerde de wedstrijd volledig. Haar eindtijd van 1.27.57 viel haar een beetje tegen, omdat ze vorig jaar in de Drechtstadloop ongeveer de zelfde tijd noteerde. Nummer twee finishte overigens wel 9 minuten later.
Foto: Kees Snepvangers

Lees ook

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

nk20261106NKS04945

Puntje voor FC Dordrecht: doelpuntloos duel met NAC na onstuimige dag

Na teleurstellende weken heeft FC Dordrecht weer eens een puntje gepakt in de Keuken Kampioen Divisie. Na een beladen dag eindigde het thuisduel met NAC Breda doelpuntloos: 0-0. Dat was voor de ploeg van Paul Nuijten het maximaal haalbare.

dierenziekenhuis foto Rijnmond

Betere zorg voor huisdieren: van poeptransplantatie tot dieet voor te dik stinkdier

Dankzij betere medische zorg worden huisdieren steeds ouder en blijven ze langer gezond. Van geavanceerde apparatuur tot complexe operaties: de ontwikkelingen gaan razendsnel. Dierenarts Yoeri Muusz van Dierenziekenhuis Drechtstreek ziet de mogelijkheden groeien.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.