gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Halve Marathon: en de winnaars zijn…

Timo de Geus bij de mannen en Annemarie Kersbergen bij de vrouwen hebben zaterdag de 42e editie van de Dordtse Halve Marathon op hun naam geschreven.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De omstandigheden waren zaterdag uitstekend voor deze wedstrijd in het Toyota Schouten Grote Rivieren Loopcircuit. De winnaar bij de mannen liet vanaf het begin geen twijfel bestaan over zijn bedoelingen. Timo de Geus nam onmiddellijk het voortouw in een kopgroep van vier, waarin ook de winnaar van 2017, Arjan Kaashoek. Een verrassing in deze groep was Pol Nabben. Hij liep altijd mee, maar emigreerde naar de Verenigde Staten. Hij was voor zijn werk even in Nederland en greep de gelegenheid aan om mee te lopen. De Geus stond de leiding in de kopgroep niet meer af en moest het zelfs vanaf ongeveer 15 km helemaal alleen doen. Hij was tevreden met zijn eindtijd van 1.13.16, want zijn doel was geweest om onder de 1.14 te lopen.

De winnares bij de vrouwen liep een thuiswedstrijd. Annemarie Kersbergen is lid van Fortius en domineerde de wedstrijd volledig. Haar eindtijd van 1.27.57 viel haar een beetje tegen, omdat ze vorig jaar in de Drechtstadloop ongeveer de zelfde tijd noteerde. Nummer twee finishte overigens wel 9 minuten later.
Foto: Kees Snepvangers

Lees ook

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

Busink explosie zwi

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.