gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Halve Marathon: en de winnaars zijn…

Timo de Geus bij de mannen en Annemarie Kersbergen bij de vrouwen hebben zaterdag de 42e editie van de Dordtse Halve Marathon op hun naam geschreven.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De omstandigheden waren zaterdag uitstekend voor deze wedstrijd in het Toyota Schouten Grote Rivieren Loopcircuit. De winnaar bij de mannen liet vanaf het begin geen twijfel bestaan over zijn bedoelingen. Timo de Geus nam onmiddellijk het voortouw in een kopgroep van vier, waarin ook de winnaar van 2017, Arjan Kaashoek. Een verrassing in deze groep was Pol Nabben. Hij liep altijd mee, maar emigreerde naar de Verenigde Staten. Hij was voor zijn werk even in Nederland en greep de gelegenheid aan om mee te lopen. De Geus stond de leiding in de kopgroep niet meer af en moest het zelfs vanaf ongeveer 15 km helemaal alleen doen. Hij was tevreden met zijn eindtijd van 1.13.16, want zijn doel was geweest om onder de 1.14 te lopen.

De winnares bij de vrouwen liep een thuiswedstrijd. Annemarie Kersbergen is lid van Fortius en domineerde de wedstrijd volledig. Haar eindtijd van 1.27.57 viel haar een beetje tegen, omdat ze vorig jaar in de Drechtstadloop ongeveer de zelfde tijd noteerde. Nummer twee finishte overigens wel 9 minuten later.
Foto: Kees Snepvangers

Lees ook

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”