gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse handhavers waarschuwen ruim 100 sportende jongeren: 'We zijn toch geen risicogroep'

1aeb343f961918b62d17ba7cd36964cb

Dordtse handhavers hebben dinsdag meer dan 100 mensen aangesproken bij Dordtse sportlocaties op hun gedrag. Hele groepen waren volgens de handhavers gezellig samen aan het sporten.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
En dat terwijl het kabinet maandagavond strengere maatregelen introduceerde om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen. Zo zijn nu alle samenkomsten verboden tot 1 juni. Er is geen ondergrens meer van honderd personen.

Ook krijgen burgemeesters de bevoegdheid om een verbod op groepsvorming in te voeren voor specifieke locaties, zoals stranden en wijken. Daar is sprake van als drie of meer mensen niet de anderhalve meter afstand in acht nemen en ze geen huishouden vormen.

'We zijn toch geen risicogroep'

Deze maatregelen volgen op een week waarin alle sociale activiteiten om verspreiding van het virus te voorkomen waren afgelast, maar kinderen en jongeren in de stad nog in grote getale op straat te vinden waren en daar onbekommerd lijken te spelen en te sporten.

Er volgen forse boetes bij overtreding. Tot 4000 euro voor bedrijven en 400 euro voor personen. Stadswachten gaan de bekeuringen uitschrijven en krijgen daarbij hulp van de politie.

Sportende jongeren op het Leerpark kwamen er dinsdagmiddag genadig van af. Voor hen bleef het vandaag nog bij een waarschuwing, pas vanaf woensdag treedt de noodverordening in werking. Dan kunnen er pas bekeuringen worden uitgeschreven.

Volgens de handhavers reageerden veel jongeren onverschillig. "Wij zijn toch geen risicogroep", schrijven de handhavers over hun reactie op Twitter.

3f79deec3adc61341a4b0ba3c4de3fcb

Lees ook

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.