gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse hondenbaasjes voelen zich gepasseerd

e5d7e87de392af962cc6a1495f5a6591

"De gemeente heeft de mond vol over participatie, maar wij zijn als hondeneigenaren niet betrokken bij de totstandkoming van het nieuwe hondenbeleid. Dat moet voortaan anders", zeggen Rob Mouthaan en John Kieboom uit Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het duo heeft een nieuw platform opgericht, waarbij alle Dordtse hondeneigenaren zich kunnen aansluiten. "We willen serieus genomen worden", stelt Kieboom. "En niet meer in de krant lezen dat onze hond niet meer los mag lopen waar dat altijd wel mocht", vult Mouthaan aan.


Ze leerden elkaar kennen via het zogeheten Sprekersplein, een podium waarop inwoners van de stad bij de gemeenteraad kunnen inspreken. "Wij waren twee van de tachtig mensen, die op het nieuwe beleid gereageerd hebben en kregen al gauw het idee dat alles al lang geregeld was."


Namens vijfduizend Dordtenaren, die hondenbelasting betalen, willen ze betrokken worden bij het nieuwe beleid, dat deze zomer bepaalde dat honden in de delen van de Nieuwe Dordtse Biesbosch en De Elzen niet meer los mogen lopen. Raadsleden hebben het signaal inmiddels opgepakt.


Enkele partijen pleitten dinsdagavond al voor aanpassing van het kersverse beleid. "Dat is mooi", zegt Mouthaan, "maar ik mis nog steeds de participatie. Samen met natuur- en paardenliefhebbers zouden we gezamenlijk een heel mooi gebied kunnen maken van die Nieuwe Dordtse Biesbosch."

Lees ook

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.