gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse hondenbaasjes voelen zich gepasseerd

e5d7e87de392af962cc6a1495f5a6591

"De gemeente heeft de mond vol over participatie, maar wij zijn als hondeneigenaren niet betrokken bij de totstandkoming van het nieuwe hondenbeleid. Dat moet voortaan anders", zeggen Rob Mouthaan en John Kieboom uit Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het duo heeft een nieuw platform opgericht, waarbij alle Dordtse hondeneigenaren zich kunnen aansluiten. "We willen serieus genomen worden", stelt Kieboom. "En niet meer in de krant lezen dat onze hond niet meer los mag lopen waar dat altijd wel mocht", vult Mouthaan aan.


Ze leerden elkaar kennen via het zogeheten Sprekersplein, een podium waarop inwoners van de stad bij de gemeenteraad kunnen inspreken. "Wij waren twee van de tachtig mensen, die op het nieuwe beleid gereageerd hebben en kregen al gauw het idee dat alles al lang geregeld was."


Namens vijfduizend Dordtenaren, die hondenbelasting betalen, willen ze betrokken worden bij het nieuwe beleid, dat deze zomer bepaalde dat honden in de delen van de Nieuwe Dordtse Biesbosch en De Elzen niet meer los mogen lopen. Raadsleden hebben het signaal inmiddels opgepakt.


Enkele partijen pleitten dinsdagavond al voor aanpassing van het kersverse beleid. "Dat is mooi", zegt Mouthaan, "maar ik mis nog steeds de participatie. Samen met natuur- en paardenliefhebbers zouden we gezamenlijk een heel mooi gebied kunnen maken van die Nieuwe Dordtse Biesbosch."

Lees ook

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg duiken beelden op van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.