gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse hondenbaasjes voelen zich gepasseerd

e5d7e87de392af962cc6a1495f5a6591

"De gemeente heeft de mond vol over participatie, maar wij zijn als hondeneigenaren niet betrokken bij de totstandkoming van het nieuwe hondenbeleid. Dat moet voortaan anders", zeggen Rob Mouthaan en John Kieboom uit Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het duo heeft een nieuw platform opgericht, waarbij alle Dordtse hondeneigenaren zich kunnen aansluiten. "We willen serieus genomen worden", stelt Kieboom. "En niet meer in de krant lezen dat onze hond niet meer los mag lopen waar dat altijd wel mocht", vult Mouthaan aan.


Ze leerden elkaar kennen via het zogeheten Sprekersplein, een podium waarop inwoners van de stad bij de gemeenteraad kunnen inspreken. "Wij waren twee van de tachtig mensen, die op het nieuwe beleid gereageerd hebben en kregen al gauw het idee dat alles al lang geregeld was."


Namens vijfduizend Dordtenaren, die hondenbelasting betalen, willen ze betrokken worden bij het nieuwe beleid, dat deze zomer bepaalde dat honden in de delen van de Nieuwe Dordtse Biesbosch en De Elzen niet meer los mogen lopen. Raadsleden hebben het signaal inmiddels opgepakt.


Enkele partijen pleitten dinsdagavond al voor aanpassing van het kersverse beleid. "Dat is mooi", zegt Mouthaan, "maar ik mis nog steeds de participatie. Samen met natuur- en paardenliefhebbers zouden we gezamenlijk een heel mooi gebied kunnen maken van die Nieuwe Dordtse Biesbosch."

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

burgemeester ter illustratie AI

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.