gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse horeca krijgt ruimte voor winterterrassen: 'Die hebben we hard nodig'

6841f190dd99e08dd0e988f991138720

Door de coronacrisis moesten horeca-ondernemers creatief zijn met het bedienen van zo veel mogelijk gasten. Gelukkig verleent de gemeente aankomende winter nieuwe vergunningen voor terrassen.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Ondernemers zijn vrij om terrasverwarmers te gebruiken en windschermen te plaatsen. Als ondernemers willen overkappen, dan moeten ze een aparte omgevingsvergunning aanvragen”, vertelt wethouder Maarten Burggraaf.

Fiona Stöger van Coffeelicious is één van de ondernemers die een overkapping wil op haar terras. “Het is de bedoeling om vijf glazen huisjes te plaatsen op het terras. De huisjes delen wij samen met Bistro Twee 33. Wij gebruiken ze overdag en zij ‘s avonds.”

De gemeente gaat kijken hoe ze de terrasuitbreidingen die al verleend zijn gaan handhaven en welke aanvullende mogelijkheden er nog zijn. Coffeelicious heeft zestig procent minder zitplek binnen. Zij hopen met de winterterrassen het verlies dat zij nu gaan lijden toch te compenseren. “De overkappingen zijn hard nodig.”

“Ook deze decembermaand gaat er een mooi programma komen, dat vooral op de horeca en winkeliers gericht is”, laat Burggraaf weten. Een aantal horecazaken heeft de PvdA benaderd over de winterterrassen. De PvdA wil aan het college vragen of de winterterrassen gefinancierd kunnen worden uit het budget 'levendige binnenstad' en festiviteiten die nu niet doorgaan. "Want ook de winterterrassen zijn een forse investering voor de ondernemers", volgens de PvdA. &t=1s

Lees ook

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.