gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse horeca krijgt ruimte voor winterterrassen: 'Die hebben we hard nodig'

6841f190dd99e08dd0e988f991138720

Door de coronacrisis moesten horeca-ondernemers creatief zijn met het bedienen van zo veel mogelijk gasten. Gelukkig verleent de gemeente aankomende winter nieuwe vergunningen voor terrassen.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Ondernemers zijn vrij om terrasverwarmers te gebruiken en windschermen te plaatsen. Als ondernemers willen overkappen, dan moeten ze een aparte omgevingsvergunning aanvragen”, vertelt wethouder Maarten Burggraaf.

Fiona Stöger van Coffeelicious is één van de ondernemers die een overkapping wil op haar terras. “Het is de bedoeling om vijf glazen huisjes te plaatsen op het terras. De huisjes delen wij samen met Bistro Twee 33. Wij gebruiken ze overdag en zij ‘s avonds.”

De gemeente gaat kijken hoe ze de terrasuitbreidingen die al verleend zijn gaan handhaven en welke aanvullende mogelijkheden er nog zijn. Coffeelicious heeft zestig procent minder zitplek binnen. Zij hopen met de winterterrassen het verlies dat zij nu gaan lijden toch te compenseren. “De overkappingen zijn hard nodig.”

“Ook deze decembermaand gaat er een mooi programma komen, dat vooral op de horeca en winkeliers gericht is”, laat Burggraaf weten. Een aantal horecazaken heeft de PvdA benaderd over de winterterrassen. De PvdA wil aan het college vragen of de winterterrassen gefinancierd kunnen worden uit het budget 'levendige binnenstad' en festiviteiten die nu niet doorgaan. "Want ook de winterterrassen zijn een forse investering voor de ondernemers", volgens de PvdA. &t=1s

Lees ook

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.