gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse horeca krijgt ruimte voor winterterrassen: 'Die hebben we hard nodig'

6841f190dd99e08dd0e988f991138720

Door de coronacrisis moesten horeca-ondernemers creatief zijn met het bedienen van zo veel mogelijk gasten. Gelukkig verleent de gemeente aankomende winter nieuwe vergunningen voor terrassen.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Ondernemers zijn vrij om terrasverwarmers te gebruiken en windschermen te plaatsen. Als ondernemers willen overkappen, dan moeten ze een aparte omgevingsvergunning aanvragen”, vertelt wethouder Maarten Burggraaf.

Fiona Stöger van Coffeelicious is één van de ondernemers die een overkapping wil op haar terras. “Het is de bedoeling om vijf glazen huisjes te plaatsen op het terras. De huisjes delen wij samen met Bistro Twee 33. Wij gebruiken ze overdag en zij ‘s avonds.”

De gemeente gaat kijken hoe ze de terrasuitbreidingen die al verleend zijn gaan handhaven en welke aanvullende mogelijkheden er nog zijn. Coffeelicious heeft zestig procent minder zitplek binnen. Zij hopen met de winterterrassen het verlies dat zij nu gaan lijden toch te compenseren. “De overkappingen zijn hard nodig.”

“Ook deze decembermaand gaat er een mooi programma komen, dat vooral op de horeca en winkeliers gericht is”, laat Burggraaf weten. Een aantal horecazaken heeft de PvdA benaderd over de winterterrassen. De PvdA wil aan het college vragen of de winterterrassen gefinancierd kunnen worden uit het budget 'levendige binnenstad' en festiviteiten die nu niet doorgaan. "Want ook de winterterrassen zijn een forse investering voor de ondernemers", volgens de PvdA. &t=1s

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."