gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse horeca krijgt ruimte voor winterterrassen: 'Die hebben we hard nodig'

6841f190dd99e08dd0e988f991138720

Door de coronacrisis moesten horeca-ondernemers creatief zijn met het bedienen van zo veel mogelijk gasten. Gelukkig verleent de gemeente aankomende winter nieuwe vergunningen voor terrassen.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Ondernemers zijn vrij om terrasverwarmers te gebruiken en windschermen te plaatsen. Als ondernemers willen overkappen, dan moeten ze een aparte omgevingsvergunning aanvragen”, vertelt wethouder Maarten Burggraaf.

Fiona Stöger van Coffeelicious is één van de ondernemers die een overkapping wil op haar terras. “Het is de bedoeling om vijf glazen huisjes te plaatsen op het terras. De huisjes delen wij samen met Bistro Twee 33. Wij gebruiken ze overdag en zij ‘s avonds.”

De gemeente gaat kijken hoe ze de terrasuitbreidingen die al verleend zijn gaan handhaven en welke aanvullende mogelijkheden er nog zijn. Coffeelicious heeft zestig procent minder zitplek binnen. Zij hopen met de winterterrassen het verlies dat zij nu gaan lijden toch te compenseren. “De overkappingen zijn hard nodig.”

“Ook deze decembermaand gaat er een mooi programma komen, dat vooral op de horeca en winkeliers gericht is”, laat Burggraaf weten. Een aantal horecazaken heeft de PvdA benaderd over de winterterrassen. De PvdA wil aan het college vragen of de winterterrassen gefinancierd kunnen worden uit het budget 'levendige binnenstad' en festiviteiten die nu niet doorgaan. "Want ook de winterterrassen zijn een forse investering voor de ondernemers", volgens de PvdA. &t=1s

Lees ook

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.