gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse horeca krijgt ruimte voor winterterrassen: 'Die hebben we hard nodig'

6841f190dd99e08dd0e988f991138720.jpg

Door de coronacrisis moesten horeca-ondernemers creatief zijn met het bedienen van zo veel mogelijk gasten. Gelukkig verleent de gemeente aankomende winter nieuwe vergunningen voor terrassen.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Ondernemers zijn vrij om terrasverwarmers te gebruiken en windschermen te plaatsen. Als ondernemers willen overkappen, dan moeten ze een aparte omgevingsvergunning aanvragen”, vertelt wethouder Maarten Burggraaf.

Fiona Stöger van Coffeelicious is één van de ondernemers die een overkapping wil op haar terras. “Het is de bedoeling om vijf glazen huisjes te plaatsen op het terras. De huisjes delen wij samen met Bistro Twee 33. Wij gebruiken ze overdag en zij ‘s avonds.”

De gemeente gaat kijken hoe ze de terrasuitbreidingen die al verleend zijn gaan handhaven en welke aanvullende mogelijkheden er nog zijn. Coffeelicious heeft zestig procent minder zitplek binnen. Zij hopen met de winterterrassen het verlies dat zij nu gaan lijden toch te compenseren. “De overkappingen zijn hard nodig.”

“Ook deze decembermaand gaat er een mooi programma komen, dat vooral op de horeca en winkeliers gericht is”, laat Burggraaf weten. Een aantal horecazaken heeft de PvdA benaderd over de winterterrassen. De PvdA wil aan het college vragen of de winterterrassen gefinancierd kunnen worden uit het budget 'levendige binnenstad' en festiviteiten die nu niet doorgaan. "Want ook de winterterrassen zijn een forse investering voor de ondernemers", volgens de PvdA. &t=1s

Lees ook

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Voor veel mensen kan een toiletbezoek namelijk niet wachten en dan op zoek moeten naar een fatsoenlijk openbaar toilet brengt alleen maar meer stress en onrust met zich mee. “Het brengt mensen in een sociaal isolement”, zegt MDL-fonds-directeur Mariël Croon.

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.