Dordrecht, Netherlands

Dordtse horeca probeert positief te blijven

"Het water staat bij velen aan de lippen", zegt Robèr Willemsen, voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland. "Deze maatregelen die er nu bijkomen zullen er echt voor zorgen dat deuren definitief gaan sluiten."
Vivian Rutte | 14 oktober 2020 17:24 | Aangepast op 14 oktober 2020 17:24
De horeca moest in maart al drie maanden dicht, en vanaf woensdagavond geldt opnieuw een verplichte sluiting voor minimaal twee weken. Eerder deze maand werd ook al een limiet gesteld aan de hoeveelheid gasten en werden de sluitingstijden vervroegd.

Willemsen ontvangt talloze berichten, mailtjes en telefoontjes van verontruste horecaondernemers. "Het is een mix van boosheid, onbegrip en veel verdriet. Mensen zien alles, waar zij voor gestreden hebben, nu kapot gaan."

Creatief denken

Horecaondernemer Alex Verburg van restaurant Post en De Stroper probeert desondanks positief te blijven. Al gaat dat erg moeilijk. "Tegen mijn personeelsleden heb ik gezegd dat je er murw van wordt. Je weet niet waar het eindigt. Het is elke keer weer schrapen en kijken hoe je toch weer creatief omzet kunt maken."

Daar denkt Dennis van Buuren, eigenaar van Visser's Poffertjes en Lucca, ook zo over. Hij denkt dat er kansen liggen voor de horeca. "Hoe gek het ook klinkt: het is tijd om toch te blijven investeren in je bedrijf." Van Buuren vindt dat er gekeken moet worden naar de zichtbaarheid van de horecaonderneming en de kennis van het personeel. "Ik denk dat het één van de oplossingen is waar je op termijn de vruchten van plukt."

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...

Vertrekkers, nieuwelingen én K-pop aan de Krommedijk

De Plucheplakkers komen uit de winterstop! Omdat FC Dordrecht-Helmond Sport is afgelast, publiceren ...