Dordrecht, Netherlands

Dordtse horeca probeert positief te blijven

"Het water staat bij velen aan de lippen", zegt Robèr Willemsen, voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland. "Deze maatregelen die er nu bijkomen zullen er echt voor zorgen dat deuren definitief gaan sluiten."
Vivian Rutte | 14 oktober 2020 17:24 | Aangepast op 14 oktober 2020 17:24
De horeca moest in maart al drie maanden dicht, en vanaf woensdagavond geldt opnieuw een verplichte sluiting voor minimaal twee weken. Eerder deze maand werd ook al een limiet gesteld aan de hoeveelheid gasten en werden de sluitingstijden vervroegd.

Willemsen ontvangt talloze berichten, mailtjes en telefoontjes van verontruste horecaondernemers. "Het is een mix van boosheid, onbegrip en veel verdriet. Mensen zien alles, waar zij voor gestreden hebben, nu kapot gaan."

Creatief denken

Horecaondernemer Alex Verburg van restaurant Post en De Stroper probeert desondanks positief te blijven. Al gaat dat erg moeilijk. "Tegen mijn personeelsleden heb ik gezegd dat je er murw van wordt. Je weet niet waar het eindigt. Het is elke keer weer schrapen en kijken hoe je toch weer creatief omzet kunt maken."

Daar denkt Dennis van Buuren, eigenaar van Visser's Poffertjes en Lucca, ook zo over. Hij denkt dat er kansen liggen voor de horeca. "Hoe gek het ook klinkt: het is tijd om toch te blijven investeren in je bedrijf." Van Buuren vindt dat er gekeken moet worden naar de zichtbaarheid van de horecaonderneming en de kennis van het personeel. "Ik denk dat het één van de oplossingen is waar je op termijn de vruchten van plukt."

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...