gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse horeca tegen voedselverspilling

8b61d50e2c5e69404acc21a2aba99771

Vers eten, dat doen we het liefst, maar wat doen we met de restjes? Een gemiddelde Nederlander gooit 41 kilo eten per persoon weg. Maar dat kan anders. Verschillende Dordtse horeca-gelegenheden steken daar een stokje voor.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
BackWerk, Daantje food & drinks, The Suco Bar, Smyrna Tandoor Restaurant en Mood Loungebar en Broodbar Boer' n Bontde zetten onder andere hun beste beentje voor in de strijd tegen voedselverspilling. Zij proberen zo min mogelijk eten weg te gooien.

"Wij koken zo minimaal mogelijk op een dag", vertelt Jermain Chin Fung Chung van Boer 'n Bondje. "We hebben wel genoeg eten in huis, maar hopen wel dat het precies genoeg is of sommige mensen helaas nee moeten verkopen."

Restjes kunnen ook op een andere manier opgemaakt worden, ze kunnen namelijk ook naar mensen toe die het minder hebben. Hiervoor bestaat de app Too Good to go waarin onder andere, waarin hotels, restaurants, bakkers en andere eetgelegenheden onverkocht eten en producten goedkoop kunnen aanbieden.

Lees ook

fotooo

Vondst poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg duiken beelden op van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Vondst poepbacterie

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.