gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse horeca tegen voedselverspilling

8b61d50e2c5e69404acc21a2aba99771

Vers eten, dat doen we het liefst, maar wat doen we met de restjes? Een gemiddelde Nederlander gooit 41 kilo eten per persoon weg. Maar dat kan anders. Verschillende Dordtse horeca-gelegenheden steken daar een stokje voor.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
BackWerk, Daantje food & drinks, The Suco Bar, Smyrna Tandoor Restaurant en Mood Loungebar en Broodbar Boer' n Bontde zetten onder andere hun beste beentje voor in de strijd tegen voedselverspilling. Zij proberen zo min mogelijk eten weg te gooien.

"Wij koken zo minimaal mogelijk op een dag", vertelt Jermain Chin Fung Chung van Boer 'n Bondje. "We hebben wel genoeg eten in huis, maar hopen wel dat het precies genoeg is of sommige mensen helaas nee moeten verkopen."

Restjes kunnen ook op een andere manier opgemaakt worden, ze kunnen namelijk ook naar mensen toe die het minder hebben. Hiervoor bestaat de app Too Good to go waarin onder andere, waarin hotels, restaurants, bakkers en andere eetgelegenheden onverkocht eten en producten goedkoop kunnen aanbieden.

Lees ook

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

Nona

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.