gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse horeca tegen voedselverspilling

8b61d50e2c5e69404acc21a2aba99771.jpg

Vers eten, dat doen we het liefst, maar wat doen we met de restjes? Een gemiddelde Nederlander gooit 41 kilo eten per persoon weg. Maar dat kan anders. Verschillende Dordtse horeca-gelegenheden steken daar een stokje voor.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
BackWerk, Daantje food & drinks, The Suco Bar, Smyrna Tandoor Restaurant en Mood Loungebar en Broodbar Boer' n Bontde zetten onder andere hun beste beentje voor in de strijd tegen voedselverspilling. Zij proberen zo min mogelijk eten weg te gooien.

"Wij koken zo minimaal mogelijk op een dag", vertelt Jermain Chin Fung Chung van Boer 'n Bondje. "We hebben wel genoeg eten in huis, maar hopen wel dat het precies genoeg is of sommige mensen helaas nee moeten verkopen."

Restjes kunnen ook op een andere manier opgemaakt worden, ze kunnen namelijk ook naar mensen toe die het minder hebben. Hiervoor bestaat de app Too Good to go waarin onder andere, waarin hotels, restaurants, bakkers en andere eetgelegenheden onverkocht eten en producten goedkoop kunnen aanbieden.

Lees ook

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.