gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse ijshockeyclub houdt open dag om populariteit van sport te stimuleren

2435b4166094004b14e5511ecb6698d4

Sportclub Dordrecht Lions wil niets liever dan de populariteit voor ijshockey vergroten. De ijshockeyschool hield onlangs een open dag om nieuwe jeugdleden te werven.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Goed kunnen schaatsen is bij ijshockey uiteraard erg belangrijk. Bij het ene aspirant-lid gaat het nét wat beter dan bij de ander. “Bij de ijshockeyschool ligt de focus eerst op de basis van het schaatsen. Daarna kijken we verder”, aldus bestuurslid Sander de Gruiter van Dordrecht Lions.

Tijdens de open dag leerden de kinderen dus allereerst het schaatsen zelf. “We hebben vier groepen waarbij we iedere keer een beetje uitbreiden en meer op de technieken gaan letten. Dan hopen we daar leden uit te kunnen werven voor de teams”, vertelt De Gruiter.

Populariteit
IJshockey is in Nederland niet zo populair als in sommige andere werelddelen. Vooral in Scandinavië, Oost-Europa, Rusland en in het bijzonder Noord-Amerika wordt de sport veel gespeeld. De Gruiter: “IJshockey is een hele snelle en dynamische sport. Eigenlijk pak je ermee alle aspecten van ontwikkeling aan, zeker bij kinderen. Sowieso vanwege het feit dat je veel beweegt, maar ook sociaal is het een hele sterke sport. Je komt veel voor elkaar op en het ijshockey is een erg kleine wereld.”

Maar doordat het zo klein is, is het niveau van de Eredivisie internationaal gezien laag. Al is er wel ambitie om dit te veranderen. “Op allerlei vlakken wordt er hard gewerkt aan een hoger niveau voor de Eredivisie. In Dordrecht, maar ook elders, wordt er veel in de jeugd geïnvesteerd”, aldus De Gruiter. “Er wordt veel gedaan om meer speles aan het ijshockeyen te krijgen, met meer spelers en betere trainingen en trainersopleidingen. Ik hoop dat ijshockey groter wordt, dan maak je meer kans om internationaal een beetje mee te doen.”

Bij Lions wordt ook geïnvesteerd in de opleiding en de ‘verkoop’ van de sport, verzekert mede-bestuurslid en promoter Marijke Laging. “Wij hebben de trainingen van de ijshockey school hier professioneel aangepakt, dus er zijn ook meer trainers die ook goed begeleid worden. We maken overal reclame voor onze ijshockey club en eigenlijk proberen we zo de sport te promoten.”

Dordtse eer
In Nederland is één uitblinkende ijshockeyclub: de Trappers uit Tilburg. Het eerste team daar pakte landstitel na landstitel en werd om die reden ingedeeld in een Duitse divisie.

RTV Dordrecht ging langs bij de open dag en legde deze vast. Bekijk de beelden hieronder.

Lees ook

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”