gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Intertoys winkels blijven open

cfce18798a24acb2f3b7ca008fb282e7.jpg

De Intertoys-filialen in het Centrum en Sterrenburg blijven bestaan. Dat blijkt uit gegevens van RTL Nieuws.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het faillissement van de winkel heeft geen invloed op de Dordtse winkels. 91 andere winkels van de speelgoedketen gaan wel dicht. Daar waren er 286 van, maar vanaf half mei is een derde gesloten. In Barendrecht en Hendrik-Ido-Ambacht sluiten bijvoorbeeld wel filialen.

Vrijdagochtend werd bekend dat een Portugese investeringsmaatschappij Intertoys overneemt, maar dan wel met minder winkels en personeel. Mogelijk sluiten er nog meer filialen.

"Voor nog eens zeventig winkels is het nog onduidelijk wat er gaat gebeuren. Daarbij hangt het niet alleen af van Intertoys maar ook van individuele verhuurders van de winkelpanden," zegt David Brilleslijper van Intertoys tegen RTL Nieuws.

Dat komt doordat Intertoys officieel failliet is gegaan. Contracten tussen verhuurders en het filiaal zijn daardoor vervallen. Om door te gaan met een winkel moet een nieuwe afspraak worden gemaakt met de verhuurder. Als die al een vervanger heeft geregeld, een nieuwe verhuurperiode niet ziet zitten of nieuwe hoge voorwaarde stellen aan een winkel, dan kan het zijn dat er geen nieuwe verhuurperiode komt en de winkel alsnog sluit/

Naast de bijna driehonderd eigen winkels, zijn er ook nog honderd franchisewinkels die de naam Intertoys gebruiken. Die blijven allemaal bestaan en krijgen de mogelijkheid om winkels over te nemen.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Spanningsmast1.png

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner.png

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny.jpg

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.