Dordrecht, Netherlands

Dordtse Intertoys winkels blijven open

De Intertoys-filialen in het Centrum en Sterrenburg blijven bestaan. Dat blijkt uit gegevens van RTL Nieuws.
Petra Scheurwater | 8 maart 2019 14:09 | Aangepast op 8 maart 2019 14:09
Het faillissement van de winkel heeft geen invloed op de Dordtse winkels. 91 andere winkels van de speelgoedketen gaan wel dicht. Daar waren er 286 van, maar vanaf half mei is een derde gesloten. In Barendrecht en Hendrik-Ido-Ambacht sluiten bijvoorbeeld wel filialen.

Vrijdagochtend werd bekend dat een Portugese investeringsmaatschappij Intertoys overneemt, maar dan wel met minder winkels en personeel. Mogelijk sluiten er nog meer filialen.

"Voor nog eens zeventig winkels is het nog onduidelijk wat er gaat gebeuren. Daarbij hangt het niet alleen af van Intertoys maar ook van individuele verhuurders van de winkelpanden," zegt David Brilleslijper van Intertoys tegen RTL Nieuws.

Dat komt doordat Intertoys officieel failliet is gegaan. Contracten tussen verhuurders en het filiaal zijn daardoor vervallen. Om door te gaan met een winkel moet een nieuwe afspraak worden gemaakt met de verhuurder. Als die al een vervanger heeft geregeld, een nieuwe verhuurperiode niet ziet zitten of nieuwe hoge voorwaarde stellen aan een winkel, dan kan het zijn dat er geen nieuwe verhuurperiode komt en de winkel alsnog sluit/

Naast de bijna driehonderd eigen winkels, zijn er ook nog honderd franchisewinkels die de naam Intertoys gebruiken. Die blijven allemaal bestaan en krijgen de mogelijkheid om winkels over te nemen.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...