Dordrecht, Netherlands

Dordtse jongens voor kinderrechter

Drie Dordtse jongens van 15 en 16 jaar hebben een leeftijdgenoot mishandeld. Ze moeten ze nu op woensdag 17 augustus bij de kinderrechter voorkomen.
Gert van der Steen | 8 augustus 2016 11:08 | Aangepast op 8 augustus 2016 11:08
Van de mishandeling werd een filmpje gemaakt dat op internet uitgebreid gedeeld werd. Dat leidde tot grote verontwaardiging. De daders waren op het filmpje goed herkenbaar en werden dan ook snel opgepakt.


Hoofdverdachte is een leerling van de Hans Petrischool uit Sterrenburg. Samen met twee andere jongens heeft hij een nacht in een politiecel doorgebracht.


Het slachtoffer is een leerling van het Wellantcollege. Omdat deze jongen de vermoedelijke dader meermaals met racistische teksten zou hebben beledigd, ging die met een paar maatjes verhaal halen.

De leerlingen van de Petrischool zijn onmiddellijk geschorst. Het is nog niet duidelijk of ze na de vakantie weer op school terecht kunnen.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...