gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse journalisten winnen prijs

Ingrid de Groot en Peter Groenendijk zijn onderscheiden met een Tegel voor hun onderzoek naar de DuPont-fabriek in Dordrecht.

Daan Berg |  | Aangepast op
In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag werden dinsdag de Tegels uitgereikt. Deze staan bekend als de belangrijkste journalistieke onderscheidingen in Nederland.

Toen bekend werd dat De Groot en Groenendijk de prijs meenamen naar Dordrecht barstte er luid gejuich los vanaf de tribune, waar de Dordtse redactie van het AD goed vertegenwoordigd was.


Het duo onderzocht voor de krant de manier waarop het chemiebedrijf omging met chemische stoffen. DuPont fabriceerde in de Dordtse fabriek tot 2013 Teflon met de stof 'C8', wat potentieel giftig is. De Groot en Groenendijk ontdekten dat DuPont op de hoogte was van het feit dat medewerkers veel giftige stoffen in hun bloed hadden, maar dit niet deelde met de arbeidsinspectie.

Naar aanleiding van de artikelen die de twee hierover schreven kwam DuPont onder de aandacht van overheidsinstanties.

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”