gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse journalisten winnen prijs

Ingrid de Groot en Peter Groenendijk zijn onderscheiden met een Tegel voor hun onderzoek naar de DuPont-fabriek in Dordrecht.

Daan Berg |  | Aangepast op
In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag werden dinsdag de Tegels uitgereikt. Deze staan bekend als de belangrijkste journalistieke onderscheidingen in Nederland.

Toen bekend werd dat De Groot en Groenendijk de prijs meenamen naar Dordrecht barstte er luid gejuich los vanaf de tribune, waar de Dordtse redactie van het AD goed vertegenwoordigd was.


Het duo onderzocht voor de krant de manier waarop het chemiebedrijf omging met chemische stoffen. DuPont fabriceerde in de Dordtse fabriek tot 2013 Teflon met de stof 'C8', wat potentieel giftig is. De Groot en Groenendijk ontdekten dat DuPont op de hoogte was van het feit dat medewerkers veel giftige stoffen in hun bloed hadden, maar dit niet deelde met de arbeidsinspectie.

Naar aanleiding van de artikelen die de twee hierover schreven kwam DuPont onder de aandacht van overheidsinstanties.

Lees ook

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”