gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse journalisten winnen prijs

Ingrid de Groot en Peter Groenendijk zijn onderscheiden met een Tegel voor hun onderzoek naar de DuPont-fabriek in Dordrecht.

Daan Berg |  | Aangepast op
In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag werden dinsdag de Tegels uitgereikt. Deze staan bekend als de belangrijkste journalistieke onderscheidingen in Nederland.

Toen bekend werd dat De Groot en Groenendijk de prijs meenamen naar Dordrecht barstte er luid gejuich los vanaf de tribune, waar de Dordtse redactie van het AD goed vertegenwoordigd was.


Het duo onderzocht voor de krant de manier waarop het chemiebedrijf omging met chemische stoffen. DuPont fabriceerde in de Dordtse fabriek tot 2013 Teflon met de stof 'C8', wat potentieel giftig is. De Groot en Groenendijk ontdekten dat DuPont op de hoogte was van het feit dat medewerkers veel giftige stoffen in hun bloed hadden, maar dit niet deelde met de arbeidsinspectie.

Naar aanleiding van de artikelen die de twee hierover schreven kwam DuPont onder de aandacht van overheidsinstanties.

Lees ook

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.