gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse journalisten winnen prijs

Ingrid de Groot en Peter Groenendijk zijn onderscheiden met een Tegel voor hun onderzoek naar de DuPont-fabriek in Dordrecht.

Daan Berg |  | Aangepast op
In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag werden dinsdag de Tegels uitgereikt. Deze staan bekend als de belangrijkste journalistieke onderscheidingen in Nederland.

Toen bekend werd dat De Groot en Groenendijk de prijs meenamen naar Dordrecht barstte er luid gejuich los vanaf de tribune, waar de Dordtse redactie van het AD goed vertegenwoordigd was.


Het duo onderzocht voor de krant de manier waarop het chemiebedrijf omging met chemische stoffen. DuPont fabriceerde in de Dordtse fabriek tot 2013 Teflon met de stof 'C8', wat potentieel giftig is. De Groot en Groenendijk ontdekten dat DuPont op de hoogte was van het feit dat medewerkers veel giftige stoffen in hun bloed hadden, maar dit niet deelde met de arbeidsinspectie.

Naar aanleiding van de artikelen die de twee hierover schreven kwam DuPont onder de aandacht van overheidsinstanties.

Lees ook

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin in Dordrecht is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.