gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse journalisten winnen prijs

Ingrid de Groot en Peter Groenendijk zijn onderscheiden met een Tegel voor hun onderzoek naar de DuPont-fabriek in Dordrecht.

Daan Berg |  | Aangepast op
In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag werden dinsdag de Tegels uitgereikt. Deze staan bekend als de belangrijkste journalistieke onderscheidingen in Nederland.

Toen bekend werd dat De Groot en Groenendijk de prijs meenamen naar Dordrecht barstte er luid gejuich los vanaf de tribune, waar de Dordtse redactie van het AD goed vertegenwoordigd was.


Het duo onderzocht voor de krant de manier waarop het chemiebedrijf omging met chemische stoffen. DuPont fabriceerde in de Dordtse fabriek tot 2013 Teflon met de stof 'C8', wat potentieel giftig is. De Groot en Groenendijk ontdekten dat DuPont op de hoogte was van het feit dat medewerkers veel giftige stoffen in hun bloed hadden, maar dit niet deelde met de arbeidsinspectie.

Naar aanleiding van de artikelen die de twee hierover schreven kwam DuPont onder de aandacht van overheidsinstanties.

Lees ook

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.