Dordrecht, Netherlands

Dordtse kinderen sporten te weinig: dit plan moet daar verandering in brengen

Voetballende jongeren op een Cruyff Court foto: Ronald van den Heerik
Het Dordtse gemeentebestuur wil 1,5 miljoen euro uittrekken om meer kinderen aan het sporten te krijgen. Nu bewegen ze nog onvoldoende, blijkt uit onderzoek.
Corrado Francke | 11 april 2024 12:57 | Aangepast op 11 april 2024 12:57
Concreet wil de gemeente dat kinderen in hun buurt op 'sportontdekkingsreis' kunnen bij sportaanbieders en speeltuinverenigingen. Een sportconsulent moet de kinderen meenemen langs tien verschillende sporten in hun eigen wijk, om te kijken welke vorm van sport en beweging het beste bij ze past. Ook gaan er in drie gebieden buurtsportcoaches aan de slag.

Laagdrempelig
"Als kinderen een sport kiezen die ze leuk vinden, wordt de kans groter dat ze blijven sporten", legt wethouder Marc Merx uit. "Een sportontdekkingsreis in je eigen buurt is een laagdrempelige manier om (gratis) kennis te maken met verschillende sporten en sportverenigingen."

Kinderen van gezinnen die moeite hebben met rondkomen, kunnen ook aan de slag. Ouders die tot 170% van het sociale minimum verdienen, maken aanspraak op 300 euro. Daarvan kunnen ze contributie betalen voor hun kind, net als een maximumbedrag van 50 euro aan sportkleding en materialen. Deze regeling geldt voor zo'n 700 kinderen in Dordrecht.

CDA 'heel tevreden'
Het voorstel komt uit de koker van het CDA, dat al jaren meer aandacht voor breedtesport in de gemeente wil. Fractievoorzitter Franciske van Vugt: "Ik ben op dit moment heel tevreden met het plan en ben benieuwd hoe dit gaat vallen in de Dordtse samenleving."

Merx hoopt dat het plan snel goedkeuring krijgt van de raad, zodat de gemeente snel aan de slag kan.

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over het plan:

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Raadsleden over geweldsuitbarsting Bleskensgraaf: ‘We zijn dit niet gewend’

Een anti-azc-protest dat uit de hand loopt en de ME die ingrijpt. Een dag nadat agenten met glas en ...

Straks eerste drive-in stembureau van onze streek: vanuit je auto stemmen

In Ridderkerk kun je de komende gemeenteraadsverkiezingen op een wel heel bijzondere manier stemmen....

Letterlijke én figuurlijke mijlpaal voor IKC Prins Bernhardschool

De leerlingenraad van de IKC Prins Bernhardschool in Dordrecht heeft woensdagochtend samen met wetho...

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...