Dordrecht, Netherlands

Dordtse kinderen sporten te weinig: dit plan moet daar verandering in brengen

Voetballende jongeren op een Cruyff Court foto: Ronald van den Heerik
Het Dordtse gemeentebestuur wil 1,5 miljoen euro uittrekken om meer kinderen aan het sporten te krijgen. Nu bewegen ze nog onvoldoende, blijkt uit onderzoek.
Corrado Francke | 11 april 2024 12:57 | Aangepast op 11 april 2024 12:57
Concreet wil de gemeente dat kinderen in hun buurt op 'sportontdekkingsreis' kunnen bij sportaanbieders en speeltuinverenigingen. Een sportconsulent moet de kinderen meenemen langs tien verschillende sporten in hun eigen wijk, om te kijken welke vorm van sport en beweging het beste bij ze past. Ook gaan er in drie gebieden buurtsportcoaches aan de slag.

Laagdrempelig
"Als kinderen een sport kiezen die ze leuk vinden, wordt de kans groter dat ze blijven sporten", legt wethouder Marc Merx uit. "Een sportontdekkingsreis in je eigen buurt is een laagdrempelige manier om (gratis) kennis te maken met verschillende sporten en sportverenigingen."

Kinderen van gezinnen die moeite hebben met rondkomen, kunnen ook aan de slag. Ouders die tot 170% van het sociale minimum verdienen, maken aanspraak op 300 euro. Daarvan kunnen ze contributie betalen voor hun kind, net als een maximumbedrag van 50 euro aan sportkleding en materialen. Deze regeling geldt voor zo'n 700 kinderen in Dordrecht.

CDA 'heel tevreden'
Het voorstel komt uit de koker van het CDA, dat al jaren meer aandacht voor breedtesport in de gemeente wil. Fractievoorzitter Franciske van Vugt: "Ik ben op dit moment heel tevreden met het plan en ben benieuwd hoe dit gaat vallen in de Dordtse samenleving."

Merx hoopt dat het plan snel goedkeuring krijgt van de raad, zodat de gemeente snel aan de slag kan.

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over het plan:

Lees ook

Gemeenten gaan 'onzichtbare' daklozen tellen: 'Beter zicht nodig op groeiend probleem'

De negen gemeenten in deze streek gaan dit jaar meedoen aan een grote telling van dak- en thuislozen...

Vrouw die trucker (38) doodreed was afgeleid door exceptioneel transport

Tranen vloeien rijkelijk in de rechtszaal dinsdagochtend. Daar eist het Openbaar Ministerie (OM) een...

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...