Dordrecht, Netherlands

Dordtse KNRM verantwoordelijk voor meeste reddingen van Nederland in 2022

Het Dordtse reddingsstation heeft dit jaar de meeste geredde personen achter hun naam staan. Het reddingstation in Dordrecht redde tijdens 125 aparte reddingsacties 444 mensen. Daarnaast werden er dit jaar veertien dieren uit het water gehaald.
Trevyn van Houwelingen | 5 januari 2023 09:30 | Aangepast op 5 januari 2023 09:30
Op het eiland van Dordrecht is de KNRM op twee locaties vertegenwoordigd. “Dordrecht-Noord richt zich op de Merwede en de Noord, Dordrecht-Zuid op de Biesbosch en het Hollands Diep. Dit zijn plekken waar veel actie is op het water en er veel wordt gesport. Daarnaast beslaan de stations dus een groot gebied”, verklaart Joost Wouda van de KNRM de hoeveelheid reddingsacties die zijn ondernomen. Ook moet het aantal van 444 personen wel wat genuanceerd worden: in juni 2022 had de Dordtse ploeg te maken hadden met een charterschip met 225 opvarenden waarvoor ze in actie kwam.

In zijn geheel heeft de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij in 2022 meer dan vierduizend mensen geholpen, dat is 12% meer dan een jaar eerder. Ook in Dordrecht ziet de KNRM een stijging van het gemiddeld aantal geredde personen. Tien jaar geleden lag dat gemiddelde nog op 250 personen, tijdens dit recordjaar waren dat er dus bijna tweehonderd meer.

Als 2021 voor KNRM Dordrecht nog het jaar was van motorstoringen en navigatiefouten, samen verantwoordelijk voor 43 acties, dan was 2022 het jaar van branden en explosies. Het afgelopen jaar is de Dordtse ploeg daar maar liefst zeven keer voor uitgerukt, terwijl dat gedurende het jaar 2021 nog maar twee keer het geval was. De vrijwilligers maken heftige dingen mee, denk aan een serieuze aanvaringen in de beroepsvaart, mensen die tussen wal en schip zijn gevallen, en dus meer branden en explosies aan boord van schepen.
Één van de reddingsboten van KNRM Dordrecht RTV Dordrecht
Om reddingsacties tot een goed einde te brengen staan er voor KNRM Dordrecht 45 vrijwilligers klaar. Daarvan zijn er 24 voor operationele doeleiden op de boot, de rest werkt in de plaatselijke commissie en vanaf de wal. Opmerkelijk is dat de organisatie erin geslaagd is om te verjongen. Er is een nieuwe aanwas van 6 opstappers in opleiding.

De Dordtse KNRM hoopt hen op korte termijn aan de operationele bemanning toe te voegen. Daarmee komt de operationele bemanning dan op dertig schippers en opstappers. Dat is boven de bezetting die nodig is om het station draaiende houden, maar dat is ook hard nodig in deze tijd. Woorvoerder Wouda: “We willen niet alleen mensen aantrekken, maar ze ook behouden door goede spreiding en balans tussen werk en privé. Met meer mensen houden we het simpelweg langer vol.”

Bekijk de reportage over KNRM Dordrecht hieronder.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...