Dordrecht, Netherlands

Dordtse kunstwerken te zien in Verenigde Staten

Het Dordrechts Museum heeft een aantal kunstwerken uitgeleend aan een museum in de Verenigde Staten. Morgen wordt de expositie daar geopend.
Leo Roubos | 31 januari 2019 12:30 | Aangepast op 31 januari 2019 12:30
Het gaat om werken van Van Hoogstraten, Maes, Cuyp en andere Dordtse meesters. Volgens het museum worden de werken de komende tijd zeker gemist in Dordrecht, maar het Dordrechts Museum heeft daar nu andere werken hangen.


Het museum waar de werken hangen is het Columbus Museum of Art in Ohio. Daar tonen ze de tentoonstelling Life in the Age of Rembrandt.


“Dordrecht wordt wel de bakermat van de Gouden Eeuw genoemd. De stad is doordrenkt met traditie, kunst en geschiedenis uit de oude Europese wereld,” aldus het Columbus Museum of Art.


Life in the Age of Rembrandt toont zo'n 40 meesterwerken, veelal in combinatie met een gerelateerd object, zoals een prent, een munt, Delfts aardewerk of zilver. Op deze manier laat de tentoonstelling het Amerikaanse publiek niet alleen kennismaken met topkunstenaars als Aelbert Cuyp, Nicolaes Maes en Jan van Goyen, maar ook met de Nederlandse cultuur en geschiedenis.


De tentoonstelling in het Columbus Museum zou nu al een succes zijn. Er meldde zich een recordaantal mensen aan voor de opening.


Museumdirecteur Peter Schoon is uiteraard trots op de tentoonstelling in Ohio: "Wij zijn heel blij met deze internationale samenwerking. We krijgen als museum natuurlijk regelmatig bruikleenaanvragen, ook uit het buitenland, maar deze tentoonstelling biedt ons de kans om onze collectie in samenhang aan het Amerikaanse publiek te tonen. Daarbij kunnen we dankzij dit partnerschap een deel van de prachtige collectie van het Columbus Museum of Art in het voorjaar van 2020 aan het Nederlandse publiek laten zien."


Gelukkig gaat het om een ruil en komen volgend jaar een aantal werken vanuit Amerika hiernaartoe. Het gaat dan om werken van Monet, Degas, Renoir, Cézanne, Matisse, Picasso en Braque, aangevuld met werk van Amerikaanse tijdgenoten. De meeste schilderijen zijn dan voor het eerst in Nederland te zien.


Op de Facebookpagina van het Dordrechts Museum is uitgebreid te zien dat de werken inmiddels in de Verenigde Staten zijn.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Man die tiny house op zich kreeg overleden

De man die eind vorige maand een tiny house op zich kreeg in Giessenburg, is aan zijn verwondingen o...

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Ondernemers vragen om aanpassing verkeerssituaties: ‘Onduidelijk en gevaarlijk’

Het Ondernemersfonds Sliedrecht heeft de gemeente gevraagd om aanpassing van verschillende verkeerss...

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Aan carnavalsvierders geen gebrek dit weekend in Dordrecht, of eigenlijk: Ooi- en Ramsgat. Missie ge...

In deze gemeente is de gemiddelde huizenprijs bijna een half miljoen

Voor een huis ben je binnen onze streek opnieuw het duurst uit in de gemeente Molenlanden. Daar beta...

Brabant neemt polonaiserecord van onze streek over, maar voor hoe lang?

Het wereldrecord ‘de langste polonaise lopen’ is verbroken. Een aantal jaar was dat record in handen...