gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse kunstwerken te zien in Verenigde Staten

f23a42f19fbfff05c6277db21e6b3aac.jpg

Het Dordrechts Museum heeft een aantal kunstwerken uitgeleend aan een museum in de Verenigde Staten. Morgen wordt de expositie daar geopend.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat om werken van Van Hoogstraten, Maes, Cuyp en andere Dordtse meesters. Volgens het museum worden de werken de komende tijd zeker gemist in Dordrecht, maar het Dordrechts Museum heeft daar nu andere werken hangen.


Het museum waar de werken hangen is het Columbus Museum of Art in Ohio. Daar tonen ze de tentoonstelling Life in the Age of Rembrandt.


“Dordrecht wordt wel de bakermat van de Gouden Eeuw genoemd. De stad is doordrenkt met traditie, kunst en geschiedenis uit de oude Europese wereld,” aldus het Columbus Museum of Art.


Life in the Age of Rembrandt toont zo'n 40 meesterwerken, veelal in combinatie met een gerelateerd object, zoals een prent, een munt, Delfts aardewerk of zilver. Op deze manier laat de tentoonstelling het Amerikaanse publiek niet alleen kennismaken met topkunstenaars als Aelbert Cuyp, Nicolaes Maes en Jan van Goyen, maar ook met de Nederlandse cultuur en geschiedenis.


De tentoonstelling in het Columbus Museum zou nu al een succes zijn. Er meldde zich een recordaantal mensen aan voor de opening.


Museumdirecteur Peter Schoon is uiteraard trots op de tentoonstelling in Ohio: "Wij zijn heel blij met deze internationale samenwerking. We krijgen als museum natuurlijk regelmatig bruikleenaanvragen, ook uit het buitenland, maar deze tentoonstelling biedt ons de kans om onze collectie in samenhang aan het Amerikaanse publiek te tonen. Daarbij kunnen we dankzij dit partnerschap een deel van de prachtige collectie van het Columbus Museum of Art in het voorjaar van 2020 aan het Nederlandse publiek laten zien."


Gelukkig gaat het om een ruil en komen volgend jaar een aantal werken vanuit Amerika hiernaartoe. Het gaat dan om werken van Monet, Degas, Renoir, Cézanne, Matisse, Picasso en Braque, aangevuld met werk van Amerikaanse tijdgenoten. De meeste schilderijen zijn dan voor het eerst in Nederland te zien.


Op de Facebookpagina van het Dordrechts Museum is uitgebreid te zien dat de werken inmiddels in de Verenigde Staten zijn.

Lees ook

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.