gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse leerkrachten op weg naar Den Haag

Stakende onderwijzers uit het basisonderwijs zijn op weg naar Den Haag. Daar demonstreren ze voor meer salaris en een lagere werkdruk.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Onderwijzend personeel verzamelde zich vanochtend op het parkeerterrein bij de Weeskinderendijk. Daar stonden bussen klaar om ze naar de grote demonstratie te brengen in het Zuiderpark in Den Haag. Niet alle leerkrachten gaan mee. Sommigen gaan met eigen vervoer of blijven thuis.

Op de meeste basisscholen wordt vandaag gestaakt. Toch zijn er altijd uitzonderingen. Op De Regenboog aan de Volkerakweg wordt gewoon les gegeven. Wel begon de school vanochtend een half uurtje later. De leerkrachten ondersteunen de actie wel, maar zeggen dat ze ondanks de werkdruk veel plezier beleven aan het lesgeven. Op De Regenboog staan ook meerdere leerkrachten op een groep.

Personeel van zorgcentrum De Sterrenlanden aan de Minnaertweg mag vandaag hun kinderen mee naar het werk nemen. Daar is gezorgd voor opvang en worden de kinderen bezig gehouden.

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.