gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse leerlingen leren programmeren

Leerlingen uit groep 6, 7 en 8 van alle OPOD scholen leren programmeren met de micro:bit, een apparaatje waarop lichtpatroontjes geprogrammeerd worden. Vandaag kwamen de basisscholen samen in Dubbeldam voor de finale van het project Expeditie micro:bit in de Europese Codeweek.

Vera Willers |  | Aangepast op
Tijdens de Europese Codeweek worden in heel Europa nationale codeweken georganiseerd. Zo ook hier in Dordrecht. Scholen konden zich inschrijven voor het project Expeditie micro:bit van stichting FutureNL. Zij kregen 30 micro:bits en zogenoemde 'Digi-klooifkoffers' van de stichting. In die klooikoffers zitten gereedschappen die gebruikt kunnen worden voor de micro:bits.

Met deze micro:bits maken de leerlingen kennis met programmeren, maar bijvoorbeeld ook met de Engelse taal. "Het programma is in het Engels waardoor ze ook bezig zijn met de Engelse taal", zegt leerkracht Elske van Bochove van de OBS Dubbeldam. "Ze zijn erg enthousiast en zelfs de kinderen die niet van techniek houden, vinden dit leuk."

Van Bochove hoopt aan het einde van dit project dat de leerlingen een stad kunnen programmeren. "Met bijvoorbeeld bruggetjes die open kunnen."&t=6s

Lees ook

optreden jubal statenplein.jpg

Er valt wat te beleven op woensdagen: het Statenplein pakt uit

Vanaf woensdag 1 april worden er elke week activiteiten georganiseerd op het Statenplein in Dordrecht. Zo wil de gemeente het plein omtoveren tot een plek vol beleving en ontmoeting. De activiteiten zijn afgetrapt door een judomiddag voor kinderen. ‘s Avonds is een workshop salsadansen.

Still vluchtelingenopvang HAGI.png

In dit voormalig kantoorpand gaan Oekraïense vluchtelingen opgevangen worden

Maximaal honderd Oekraïense vluchtelingen kunnen vanaf komende zomer gehuisvest worden aan de Hakgriend 22 in Hardinxveld-Giessendam. Het huurcontract voor het gebouw is door de gemeente ondertekend. De gemeente gaat nu aan de slag met het verbouwen en inrichten van de opvanglocatie.

plucheplakkers dirk kuijt.png

Dirk Kuijt openhartig in gesprek met De Plucheplakkers: ‘Op mijn plek in Dordt’

In een nieuwe aflevering van De Plucheplakkers schuift niemand minder dan de hoofdtrainer van de Schapekoppen aan. Kattukker Kuijt vertelt over zijn tijd tot nu toe aan de Krommedijk en de ervaringen die hij meeneemt van topcoaches als Rafael Benítez en Louis van Gaal. En ook dat FC Dordrecht niet zijn eerste keus was.

Foto duidingsdebat.png

VERKIEZINGEN

De grootste, maar nu al buitenspel: GroenLinks-PvdA ‘Niet stabiel genoeg’

Het zal heel lastig worden voor GroenLinks-PvdA om zicht te houden op een nieuwe ronde in het Dordtse stadsbestuur. Zowel de verkenner als een meerderheid van de gemeenteraad heeft grote twijfels bij een samenwerking tussen die partij en de VVD. Een verdere zoektocht naar een gemeentebestuur met zowel GroenLinks-PvdA als VVD wordt ook “niet opportuun” geacht.

VanPeltRecycling2.png

Geld verdienen door oude elektrische apparaten in te leveren: ‘Het goud ligt op straat’

De prijzen van metaalsoorten zoals goud, zilver en koper gaan door het dak. Particulieren maken daardoor steeds vaker de overstap van milieustraat naar handelaar: Daar krijgen ze namelijk geld voor oude computers of kabels die het niet meer doen.

VrijheidsdebatDordt.png

Leerlingen Johan de Witt winnen vrijheidsdebat: ‘Je mening in het debat doet er toe’

Vrijheid, veiligheid én hoe om te gaan met een eventueel dreigende oorlog? Onderwerpen die in de Nederlandse politiek vaak worden behandeld in debatten. Maar hoe denken jongeren over deze onderwerpen? In het Hof van Nederland in Dordrecht deden 60 leerlingen van alle onderwijsrichtingen van het voortgezet onderwijs uit ons land mee aan het vrijheidsdebat