gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse leerlingen leren programmeren

Leerlingen uit groep 6, 7 en 8 van alle OPOD scholen leren programmeren met de micro:bit, een apparaatje waarop lichtpatroontjes geprogrammeerd worden. Vandaag kwamen de basisscholen samen in Dubbeldam voor de finale van het project Expeditie micro:bit in de Europese Codeweek.

Vera Willers |  | Aangepast op
Tijdens de Europese Codeweek worden in heel Europa nationale codeweken georganiseerd. Zo ook hier in Dordrecht. Scholen konden zich inschrijven voor het project Expeditie micro:bit van stichting FutureNL. Zij kregen 30 micro:bits en zogenoemde 'Digi-klooifkoffers' van de stichting. In die klooikoffers zitten gereedschappen die gebruikt kunnen worden voor de micro:bits.

Met deze micro:bits maken de leerlingen kennis met programmeren, maar bijvoorbeeld ook met de Engelse taal. "Het programma is in het Engels waardoor ze ook bezig zijn met de Engelse taal", zegt leerkracht Elske van Bochove van de OBS Dubbeldam. "Ze zijn erg enthousiast en zelfs de kinderen die niet van techniek houden, vinden dit leuk."

Van Bochove hoopt aan het einde van dit project dat de leerlingen een stad kunnen programmeren. "Met bijvoorbeeld bruggetjes die open kunnen."&t=6s

Lees ook

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.