gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse leerlingen leren programmeren

Leerlingen uit groep 6, 7 en 8 van alle OPOD scholen leren programmeren met de micro:bit, een apparaatje waarop lichtpatroontjes geprogrammeerd worden. Vandaag kwamen de basisscholen samen in Dubbeldam voor de finale van het project Expeditie micro:bit in de Europese Codeweek.

Vera Willers |  | Aangepast op
Tijdens de Europese Codeweek worden in heel Europa nationale codeweken georganiseerd. Zo ook hier in Dordrecht. Scholen konden zich inschrijven voor het project Expeditie micro:bit van stichting FutureNL. Zij kregen 30 micro:bits en zogenoemde 'Digi-klooifkoffers' van de stichting. In die klooikoffers zitten gereedschappen die gebruikt kunnen worden voor de micro:bits.

Met deze micro:bits maken de leerlingen kennis met programmeren, maar bijvoorbeeld ook met de Engelse taal. "Het programma is in het Engels waardoor ze ook bezig zijn met de Engelse taal", zegt leerkracht Elske van Bochove van de OBS Dubbeldam. "Ze zijn erg enthousiast en zelfs de kinderen die niet van techniek houden, vinden dit leuk."

Van Bochove hoopt aan het einde van dit project dat de leerlingen een stad kunnen programmeren. "Met bijvoorbeeld bruggetjes die open kunnen."&t=6s

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.