Dordrecht, Netherlands

Dordtse leerlingen maken website tegen plasticsoep

Drie leerlingen van het Dordtse NOVA college hebben een website gemaakt om het probleem van de plasticsoep aan te kaarten. De meiden roepen op om geld te doneren aan Greenpeace.
Vivian Rutte | 11 november 2020 17:39 | Aangepast op 11 november 2020 17:39
Makenzie (12), Eljada (11) en Willine (11) zitten in de eerste klas van het NOVA tienercollege. Voor het vak ICT moesten zij een wereldprobleem oplossen. Ze kozen voor de plasticsoep in de zee, “want wij vinden dat best een groot probleem, en het is belangrijk dat het plastic wordt opgeruimd.” 

De drie meiden hopen dat iedereen de website bezoekt en iets leert over het plasticoverschot of wil doneren om het probleem te verhelpen. “Er gaan jaarlijks meer dan 10.000 dieren aan dood.” Op de site staan een aantal challenges om te zorgen dat mensen minder plastic verspillen.


Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Meerdere voorvluchtingen bij politie-achtervolging in Crabbehof

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 9 okt 2025 17:11

Lees ook

Dit evenement moet jongeren bewuster maken van veilig rijgedrag

De meeste verkeersslachtoffers in de Drechtsteden zijn tussen de 15 en 30 jaar oud, blijkt uit onder...

Jongeren takelen John (61) uit het niets toe: ‘Het overkomt meer mensen dan we weten’

Wat voor John van der Net (61) een doodnormale fietstocht van de voetbalclub naar huis moest worden,...

Van muurschilderingen tot een bioscoop: wie gaat er vandoor met de Dordtse Puienprijs?

Vereniging Oud-Dordrecht reikt voor de vijfde keer de Dordtse Puienprijs uit op donderdag 30 oktobe...

De Plucheplakkers: Kan FC Dordrecht onklopbaar ADO verslaan?

Na de interlandperiode wacht voor FC Dordrecht een tweeluik in de Keuken Kampioen Divisie. Eerst wac...

Tour of Holland raast door de regio: bekijk hier de mooiste beelden

De polders in Molenlanden, de molens van Kinderdijk, de Dordtse binnenstad en natuurlijk de Zwijndre...

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...