gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Lions eten Hollands Nieuwste

Bezoekers van de traditionele Haringparty, georganiseerd door de Lions Dordrecht, hebben genoten van de verste haringen ooit.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Even werd er getwijfeld of het feestje door kon gaan. Het haringseizoen was een week uitgesteld omdat door het matige voorjaarsweer en het ontbreken van voldoende zonlicht, het plankton (het voedsel voor de haring) onvoldoende ontwikkeld was. De party vond gisteravond plaats bij de Koninklijke Dordtsche Roei– en Zeil Vereeniging aan het Wantij. 

"Hierdoor konden de eerste haringen nu pas op die donderdag aan land worden gebracht”, aldus Koos van Veen, organisator namens de Lions vereniging. “Ze worden dan per koerier naar ons gebracht, zodat de Haringparty gelukkig toch door kan gaan.”

Dit jaar steunt de haringparty Dordrecht de stichting Heppie en wel specifiek de acties binnen de stad Dordrecht. De missie van Heppie is om kinderen en jongeren die sociaal uitgesloten zijn of dreigen te raken de kans te geven mee te (blijven) doen in de maatschappij.

Lees ook

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Voor veel mensen kan een toiletbezoek namelijk niet wachten en dan op zoek moeten naar een fatsoenlijk openbaar toilet brengt alleen maar meer stress en onrust met zich mee. “Het brengt mensen in een sociaal isolement”, zegt MDL-fonds-directeur Mariël Croon.

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.