gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Manon sterkste vrouw van Nederland

459eafee08ee19bf1c1251f5d91feb1b

De Dordtse Manon Kranendonk heeft geen idee wat het betekent om de Sterkste Vrouw van Nederland te zijn. "Het is leuk. Ik laat het allemaal maar een beetje op me afkomen", reageert Manon nuchter.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Afgelopen weekend won ze tot haar eigen verrassing het Nederlands kampioenschap: "Het begon als een geintje toen ik me opgaf voor een voorronde. Maar ik moest wel aan het NK meedoen, omdat ik die voorronde won."


Het viel de 30-jarige Manon op dat ze er heel anders uitziet dan menig concurrente: "Daarom was ik ook zo verbaasd dat ik van die andere deelnemers won. Ik ben namelijk crossfitter, géén krachtsporter."


Oma


Bij Crossfit Zwijndrecht, waar ze vaak traint, zien ze Manon als een ideale ambassadrice: "Crossfitten is goed voor iedereen. Zelfs mijn oma van 82 doet soms mee. Je traint ook in een groep, da's leuker dan individueel."


Sommige oefeningen ogen wel erg pittig. "Ja, trainen, trainen trainen hè! Tijdens een work-out ga je soms helemaal kapot, maar daarna voel je je veel lekkerder en fitter dan ervoor."


Crossfit bestaat uit allerlei oefeningen. "Kracht is wel mijn sterkste onderdeel", weet ze, "Maar door die titel ga ik me daar nu niet op focussen. Volgend jaar verdedig ik mijn titel wel, maar ik blijf gewoon lekker crossfitten."

Lees ook

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.