gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Manon sterkste vrouw van Nederland

459eafee08ee19bf1c1251f5d91feb1b.jpg

De Dordtse Manon Kranendonk heeft geen idee wat het betekent om de Sterkste Vrouw van Nederland te zijn. "Het is leuk. Ik laat het allemaal maar een beetje op me afkomen", reageert Manon nuchter.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Afgelopen weekend won ze tot haar eigen verrassing het Nederlands kampioenschap: "Het begon als een geintje toen ik me opgaf voor een voorronde. Maar ik moest wel aan het NK meedoen, omdat ik die voorronde won."


Het viel de 30-jarige Manon op dat ze er heel anders uitziet dan menig concurrente: "Daarom was ik ook zo verbaasd dat ik van die andere deelnemers won. Ik ben namelijk crossfitter, géén krachtsporter."


Oma


Bij Crossfit Zwijndrecht, waar ze vaak traint, zien ze Manon als een ideale ambassadrice: "Crossfitten is goed voor iedereen. Zelfs mijn oma van 82 doet soms mee. Je traint ook in een groep, da's leuker dan individueel."


Sommige oefeningen ogen wel erg pittig. "Ja, trainen, trainen trainen hè! Tijdens een work-out ga je soms helemaal kapot, maar daarna voel je je veel lekkerder en fitter dan ervoor."


Crossfit bestaat uit allerlei oefeningen. "Kracht is wel mijn sterkste onderdeel", weet ze, "Maar door die titel ga ik me daar nu niet op focussen. Volgend jaar verdedig ik mijn titel wel, maar ik blijf gewoon lekker crossfitten."

Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.