gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Manon sterkste vrouw van Nederland

459eafee08ee19bf1c1251f5d91feb1b

De Dordtse Manon Kranendonk heeft geen idee wat het betekent om de Sterkste Vrouw van Nederland te zijn. "Het is leuk. Ik laat het allemaal maar een beetje op me afkomen", reageert Manon nuchter.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Afgelopen weekend won ze tot haar eigen verrassing het Nederlands kampioenschap: "Het begon als een geintje toen ik me opgaf voor een voorronde. Maar ik moest wel aan het NK meedoen, omdat ik die voorronde won."


Het viel de 30-jarige Manon op dat ze er heel anders uitziet dan menig concurrente: "Daarom was ik ook zo verbaasd dat ik van die andere deelnemers won. Ik ben namelijk crossfitter, géén krachtsporter."


Oma


Bij Crossfit Zwijndrecht, waar ze vaak traint, zien ze Manon als een ideale ambassadrice: "Crossfitten is goed voor iedereen. Zelfs mijn oma van 82 doet soms mee. Je traint ook in een groep, da's leuker dan individueel."


Sommige oefeningen ogen wel erg pittig. "Ja, trainen, trainen trainen hè! Tijdens een work-out ga je soms helemaal kapot, maar daarna voel je je veel lekkerder en fitter dan ervoor."


Crossfit bestaat uit allerlei oefeningen. "Kracht is wel mijn sterkste onderdeel", weet ze, "Maar door die titel ga ik me daar nu niet op focussen. Volgend jaar verdedig ik mijn titel wel, maar ik blijf gewoon lekker crossfitten."

Lees ook

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.