gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Manon sterkste vrouw van Nederland

459eafee08ee19bf1c1251f5d91feb1b

De Dordtse Manon Kranendonk heeft geen idee wat het betekent om de Sterkste Vrouw van Nederland te zijn. "Het is leuk. Ik laat het allemaal maar een beetje op me afkomen", reageert Manon nuchter.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Afgelopen weekend won ze tot haar eigen verrassing het Nederlands kampioenschap: "Het begon als een geintje toen ik me opgaf voor een voorronde. Maar ik moest wel aan het NK meedoen, omdat ik die voorronde won."


Het viel de 30-jarige Manon op dat ze er heel anders uitziet dan menig concurrente: "Daarom was ik ook zo verbaasd dat ik van die andere deelnemers won. Ik ben namelijk crossfitter, géén krachtsporter."


Oma


Bij Crossfit Zwijndrecht, waar ze vaak traint, zien ze Manon als een ideale ambassadrice: "Crossfitten is goed voor iedereen. Zelfs mijn oma van 82 doet soms mee. Je traint ook in een groep, da's leuker dan individueel."


Sommige oefeningen ogen wel erg pittig. "Ja, trainen, trainen trainen hè! Tijdens een work-out ga je soms helemaal kapot, maar daarna voel je je veel lekkerder en fitter dan ervoor."


Crossfit bestaat uit allerlei oefeningen. "Kracht is wel mijn sterkste onderdeel", weet ze, "Maar door die titel ga ik me daar nu niet op focussen. Volgend jaar verdedig ik mijn titel wel, maar ik blijf gewoon lekker crossfitten."

Lees ook

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.