gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Marian wil niet weer als laatste finishen bij Marathon van Rotterdam

669d5d4b953828d76c79b239137dd551

Als de allerlaatste binnenkomer van de Rotterdamse marathon liep ze vorig jaar volop in de schijnwerpers, maar dit jaar hoopt de Dordtse Marian de Jong binnen vijf uur te finishen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Nee, geen laatste meer! Als het onverhoopt niet zo lekker loopt en dat dreigt weer te gebeuren, dan kruip ik snel ergens weg", zegt de 59-jarige Dordtse.

Haar slotkilometer bezorgde vorig jaar honderdduizenden kijkers mooie en ontroerende beelden. Ze vertelde openhartig over haar overleden echtgenoot en kwam met twee kleinkinderen over de finishlijn op de Coolsingel.


"Meestal zie ik aan het eind van een marathon alleen maar asfalt, maar dit keer genoot ik. Ik keek naar al die mensen, die klapten en mijn naam riepen. Het was zo mooi."

Op haar laptop kijken we bij haar thuis terug naar de beelden van toen. "Telkens als ik ernaar kijk, doet het me weer wat. In de weken hoorde ik ook van veel mensen dat ze er van genoten hadden."


Goed getraind

Marian kreeg ook regelmatig de vraag of ze weer mee gaat doen: "Het wordt mijn achtste of negende keer in Rotterdam, dat moet ik even nakijken hoor. En ik heb goed getraind."

Naast lopen bestaat de voorbereiding uit zwemmen, fietsen en krachttraining: "Want ik wil in september ook een halve triatlon gaan doen. Tja, op m'n 40ste de eerste marathon en straks op m'n 60ste de eerste triatlon."

De voorbereiding werd deze week wel verstoord: "Mijn auto is aangereden. De dader is spoorloos. Balen hoor. Dat geeft je een mentale tik en da's niet goed zo kort voor een marathon."


De focus is nu op zondag gericht: "Het weer wordt goed, dus ik hoop 'm nu binnen vijf uur te lopen. In Florence liep ik een paar maanden geleden 5' 04, dus ik kan het wel..."

Lees ook

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.