gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Marian wil niet weer als laatste finishen bij Marathon van Rotterdam

669d5d4b953828d76c79b239137dd551

Als de allerlaatste binnenkomer van de Rotterdamse marathon liep ze vorig jaar volop in de schijnwerpers, maar dit jaar hoopt de Dordtse Marian de Jong binnen vijf uur te finishen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Nee, geen laatste meer! Als het onverhoopt niet zo lekker loopt en dat dreigt weer te gebeuren, dan kruip ik snel ergens weg", zegt de 59-jarige Dordtse.

Haar slotkilometer bezorgde vorig jaar honderdduizenden kijkers mooie en ontroerende beelden. Ze vertelde openhartig over haar overleden echtgenoot en kwam met twee kleinkinderen over de finishlijn op de Coolsingel.


"Meestal zie ik aan het eind van een marathon alleen maar asfalt, maar dit keer genoot ik. Ik keek naar al die mensen, die klapten en mijn naam riepen. Het was zo mooi."

Op haar laptop kijken we bij haar thuis terug naar de beelden van toen. "Telkens als ik ernaar kijk, doet het me weer wat. In de weken hoorde ik ook van veel mensen dat ze er van genoten hadden."


Goed getraind

Marian kreeg ook regelmatig de vraag of ze weer mee gaat doen: "Het wordt mijn achtste of negende keer in Rotterdam, dat moet ik even nakijken hoor. En ik heb goed getraind."

Naast lopen bestaat de voorbereiding uit zwemmen, fietsen en krachttraining: "Want ik wil in september ook een halve triatlon gaan doen. Tja, op m'n 40ste de eerste marathon en straks op m'n 60ste de eerste triatlon."

De voorbereiding werd deze week wel verstoord: "Mijn auto is aangereden. De dader is spoorloos. Balen hoor. Dat geeft je een mentale tik en da's niet goed zo kort voor een marathon."


De focus is nu op zondag gericht: "Het weer wordt goed, dus ik hoop 'm nu binnen vijf uur te lopen. In Florence liep ik een paar maanden geleden 5' 04, dus ik kan het wel..."

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.