gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Marian wil niet weer als laatste finishen bij Marathon van Rotterdam

669d5d4b953828d76c79b239137dd551.jpg

Als de allerlaatste binnenkomer van de Rotterdamse marathon liep ze vorig jaar volop in de schijnwerpers, maar dit jaar hoopt de Dordtse Marian de Jong binnen vijf uur te finishen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Nee, geen laatste meer! Als het onverhoopt niet zo lekker loopt en dat dreigt weer te gebeuren, dan kruip ik snel ergens weg", zegt de 59-jarige Dordtse.

Haar slotkilometer bezorgde vorig jaar honderdduizenden kijkers mooie en ontroerende beelden. Ze vertelde openhartig over haar overleden echtgenoot en kwam met twee kleinkinderen over de finishlijn op de Coolsingel.


"Meestal zie ik aan het eind van een marathon alleen maar asfalt, maar dit keer genoot ik. Ik keek naar al die mensen, die klapten en mijn naam riepen. Het was zo mooi."

Op haar laptop kijken we bij haar thuis terug naar de beelden van toen. "Telkens als ik ernaar kijk, doet het me weer wat. In de weken hoorde ik ook van veel mensen dat ze er van genoten hadden."


Goed getraind

Marian kreeg ook regelmatig de vraag of ze weer mee gaat doen: "Het wordt mijn achtste of negende keer in Rotterdam, dat moet ik even nakijken hoor. En ik heb goed getraind."

Naast lopen bestaat de voorbereiding uit zwemmen, fietsen en krachttraining: "Want ik wil in september ook een halve triatlon gaan doen. Tja, op m'n 40ste de eerste marathon en straks op m'n 60ste de eerste triatlon."

De voorbereiding werd deze week wel verstoord: "Mijn auto is aangereden. De dader is spoorloos. Balen hoor. Dat geeft je een mentale tik en da's niet goed zo kort voor een marathon."


De focus is nu op zondag gericht: "Het weer wordt goed, dus ik hoop 'm nu binnen vijf uur te lopen. In Florence liep ik een paar maanden geleden 5' 04, dus ik kan het wel..."

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.