gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse meldkamer behoort bij wereldtop

De meldkamer Ambulancezorg aan het Oranjepark in Dordrecht heeft de status ACE (Accredited Center of Excellence) verkregen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Vanuit Salt Lake City in de VS kwam op vrijdag 15 december de toekenning van dit predicaat binnen door de International Academy of Emergency Dispatch. De meldkamer voldoet daarmee aan 20 criteria die worden getoetst. Sinds zes jaar wordt het standaardprotocol ‘AMPDS’ gevolgd, een Amerikaans protocol dat wereldwijd wordt gebruikt. Hierbij worden vragen afgewerkt die op het scherm verschijnen, waardoor een uniforme beoordeling van de meldingen mogelijk wordt. In Nederland hebben de meldkamers van Den Bosch, Tilburg en Eindhoven deze status. Dordrecht is dus de vierde gemeente met een meldkamer die aan deze kwalificatie voldoet. Wereldwijd zijn er 251, maar dat is nauwelijks 10 procent van de meldkamers die met dit protocol werken. Het kost veel inspanning om dit niveau te bereiken. Ook na de verhuizing naar Rotterdam zal het keurmerk geldig blijven.

Lees ook

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

Molenlanden_Opgraving_Ottoland

bijzondere vondst

Middeleeuwse boerderij ontdekt: hier woonden eerste inwoners van Ottoland

Bij archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een boerderij van zo’n achthonderd jaar oud. Het gaat om delen van een houten vakwerkhuis met vlechtwerkwanden en vloeren van stro en leem. Volgens de gemeente Molenlanden gaat het om een plek waar de eerste bewoners van het dorp zich vestigden.