gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse meldkamer behoort bij wereldtop

De meldkamer Ambulancezorg aan het Oranjepark in Dordrecht heeft de status ACE (Accredited Center of Excellence) verkregen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Vanuit Salt Lake City in de VS kwam op vrijdag 15 december de toekenning van dit predicaat binnen door de International Academy of Emergency Dispatch. De meldkamer voldoet daarmee aan 20 criteria die worden getoetst. Sinds zes jaar wordt het standaardprotocol ‘AMPDS’ gevolgd, een Amerikaans protocol dat wereldwijd wordt gebruikt. Hierbij worden vragen afgewerkt die op het scherm verschijnen, waardoor een uniforme beoordeling van de meldingen mogelijk wordt. In Nederland hebben de meldkamers van Den Bosch, Tilburg en Eindhoven deze status. Dordrecht is dus de vierde gemeente met een meldkamer die aan deze kwalificatie voldoet. Wereldwijd zijn er 251, maar dat is nauwelijks 10 procent van de meldkamers die met dit protocol werken. Het kost veel inspanning om dit niveau te bereiken. Ook na de verhuizing naar Rotterdam zal het keurmerk geldig blijven.

Lees ook

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

aanrijding noordendijk

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.