gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse meldkamer behoort bij wereldtop

De meldkamer Ambulancezorg aan het Oranjepark in Dordrecht heeft de status ACE (Accredited Center of Excellence) verkregen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Vanuit Salt Lake City in de VS kwam op vrijdag 15 december de toekenning van dit predicaat binnen door de International Academy of Emergency Dispatch. De meldkamer voldoet daarmee aan 20 criteria die worden getoetst. Sinds zes jaar wordt het standaardprotocol ‘AMPDS’ gevolgd, een Amerikaans protocol dat wereldwijd wordt gebruikt. Hierbij worden vragen afgewerkt die op het scherm verschijnen, waardoor een uniforme beoordeling van de meldingen mogelijk wordt. In Nederland hebben de meldkamers van Den Bosch, Tilburg en Eindhoven deze status. Dordrecht is dus de vierde gemeente met een meldkamer die aan deze kwalificatie voldoet. Wereldwijd zijn er 251, maar dat is nauwelijks 10 procent van de meldkamers die met dit protocol werken. Het kost veel inspanning om dit niveau te bereiken. Ook na de verhuizing naar Rotterdam zal het keurmerk geldig blijven.

Lees ook

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.