gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse meldkamer behoort bij wereldtop

De meldkamer Ambulancezorg aan het Oranjepark in Dordrecht heeft de status ACE (Accredited Center of Excellence) verkregen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Vanuit Salt Lake City in de VS kwam op vrijdag 15 december de toekenning van dit predicaat binnen door de International Academy of Emergency Dispatch. De meldkamer voldoet daarmee aan 20 criteria die worden getoetst. Sinds zes jaar wordt het standaardprotocol ‘AMPDS’ gevolgd, een Amerikaans protocol dat wereldwijd wordt gebruikt. Hierbij worden vragen afgewerkt die op het scherm verschijnen, waardoor een uniforme beoordeling van de meldingen mogelijk wordt. In Nederland hebben de meldkamers van Den Bosch, Tilburg en Eindhoven deze status. Dordrecht is dus de vierde gemeente met een meldkamer die aan deze kwalificatie voldoet. Wereldwijd zijn er 251, maar dat is nauwelijks 10 procent van de meldkamers die met dit protocol werken. Het kost veel inspanning om dit niveau te bereiken. Ook na de verhuizing naar Rotterdam zal het keurmerk geldig blijven.

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).