Dordrecht, Netherlands

Dordtse moeder en dochter hielpen dieren in Oostvaardersplassen

Ook de Dordtse Maria Hamans en haar dochter waren zondag in de Oostvaardersplassen om de wilde dieren te helpen. Hamans werkt bij dierenambulance Dieren SOS Dordrecht en had haar auto volgeladen met hooi.
Peter Tromp | 5 maart 2018 14:27 | Aangepast op 5 maart 2018 14:27
De dieren in het natuurgebied tussen Almere en Lelystad worden niet bijgevoerd. Dat leidde de afgelopen dagen tot protesten. Afgelopen zondag trokken uit heel het land mensen naar het bezoekerscentrum om te protesteren en de dieren zelf bij te voeren.

Dode dieren

"We zagen overal dode dieren liggen", zegt Maria Hamans. Haar dochter klom met drie anderen over het hek en zag een paard in het ijs liggen. Alleen zijn hoofd en voorbenen staken er nog bovenuit. Ze trokken hem op het droge.

Afschieten

"Ze moeten of de dieren bijvoeren in de winter of overtallige dieren afschieten", zegt Maria Hamans, "Nu lijden de beesten en dat mag niet." Onder druk van de maatschappelijk onrust, heeft de provincie inmiddels opdracht gegeven de dieren de komende tijd bij te voeren. Deskundigen adviseren om dat juist niet te doen. Ze willen de natuur haar gang laten gaan. Dochter Ayse Hamans is het niet met die deskundigen eens: "Als je zoveel paarden in een gebied zet waar geen eten is, dan verhongeren ze."

Dinsdag weer terug

Moeder en dochter gaan vanmiddag hooi ophalen bij boeren. Dinsdag rijden ze weer naar de Oostvaardersplassen. "Dan is het niet zo druk", zegt Maria, "en kunnen we de dieren beter bekijken." Ze zag namelijk dat de dode dieren verminkt waren. "Het lijkt alsof oren en staart er met een mes zijn afgesneden."

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...