Dordrecht, Netherlands

Dordtse moeder en dochter hielpen dieren in Oostvaardersplassen

Ook de Dordtse Maria Hamans en haar dochter waren zondag in de Oostvaardersplassen om de wilde dieren te helpen. Hamans werkt bij dierenambulance Dieren SOS Dordrecht en had haar auto volgeladen met hooi.
Peter Tromp | 5 maart 2018 14:27 | Aangepast op 5 maart 2018 14:27
De dieren in het natuurgebied tussen Almere en Lelystad worden niet bijgevoerd. Dat leidde de afgelopen dagen tot protesten. Afgelopen zondag trokken uit heel het land mensen naar het bezoekerscentrum om te protesteren en de dieren zelf bij te voeren.

Dode dieren

"We zagen overal dode dieren liggen", zegt Maria Hamans. Haar dochter klom met drie anderen over het hek en zag een paard in het ijs liggen. Alleen zijn hoofd en voorbenen staken er nog bovenuit. Ze trokken hem op het droge.

Afschieten

"Ze moeten of de dieren bijvoeren in de winter of overtallige dieren afschieten", zegt Maria Hamans, "Nu lijden de beesten en dat mag niet." Onder druk van de maatschappelijk onrust, heeft de provincie inmiddels opdracht gegeven de dieren de komende tijd bij te voeren. Deskundigen adviseren om dat juist niet te doen. Ze willen de natuur haar gang laten gaan. Dochter Ayse Hamans is het niet met die deskundigen eens: "Als je zoveel paarden in een gebied zet waar geen eten is, dan verhongeren ze."

Dinsdag weer terug

Moeder en dochter gaan vanmiddag hooi ophalen bij boeren. Dinsdag rijden ze weer naar de Oostvaardersplassen. "Dan is het niet zo druk", zegt Maria, "en kunnen we de dieren beter bekijken." Ze zag namelijk dat de dode dieren verminkt waren. "Het lijkt alsof oren en staart er met een mes zijn afgesneden."

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Lees ook

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...

Lego-fans opgelet: inwoners mogen eigen gemeente in steentjes nabouwen voor tentoonstelling

Museum Ridderkerk Oudheidkamer zoekt mensen die Ridderkerkse gebouwen willen nabouwen met legoblokje...

Vrachtverkeer over spoor en bussen over vluchtstrook: hoe zijn gevolgen brugsluiting op te vangen?

Het Papendrechtse gemeentebestuur komt te weinig met alternatieve routes tijdens de sluiting van de ...