gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse molen stilgelegd vanwege gevaar afbreken wieken

84ee9fa8db64c85256fecbbc5979cd26

Molen Kyck over den Dyck aan de Noordendijk is vorige week vrijdag per direct stilgelegd. Er zijn tijdens een inspectie scheuren ontdekt in de stalen roeden van de wieken, die kunnen daardoor afbreken.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De reparatie gaat een hoop geld kosten en kan ongeveer negen maanden duren. Roeden zijn de ijzeren onderdelen waar de houten wieken van een molen aan vastzitten. De molen werd geinspecteerd nadat in Goudriaan de wieken van een molen waren afgebroken.

De scheuren zijn ontstaan door metaalmoeheid en kan te maken hebben gehad met de las-methode die in 1995 is gebruikt. Op advies van het restauratie bedrijf werd de molen direct stil gelegd en werden vrijwilligers en gemeente geïnformeerd.

Molen Kyck over den Dyck is een rijksmonument en is de oudste nog bestaande hoge korenmolen van Nederland. Het is de enige van de 121 molens in Dordt die is overgebleven in de afgelopen 800 jaar. Sinds 2001 wordt er in de molen eigen volkorenmeel gemalen, dat aan Dordtse bakkers wordt geleverd. Het malen kan voorlopig elektrisch doorgaan, zodat de winkel open kan blijven.

Als u de molen wil steunen om de wieken te herstellen kan dat op NL40 RABO 0161152031 t.n.v. St. Molen Kyck over den Dyck onder vermelding van Wieken.

Lees ook

Muller dordrecht

ondernemen

Einde aan familiebedrijf Muller: sleepvaartbedrijf overgenomen

Sleepvaartbedrijf Muller is overgenomen door het Spaanse Boluda Towage. Daarmee komt een einde aan meer dan honderd jaar Muller als zelfstandig familiebedrijf in Dordrecht. “Een lastige beslissing.”

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

Nieuwe situatie A16 N3 aansluiting (1)

Dubbele afslag naar A16 is nog even wennen: niet alleen maar links opstellen

Wie vanaf de N3 de snelweg richting Rotterdam op wil rijden, kan dat nu via twee rijstroken doen. Rijkswaterstaat heeft om de doorstroming te verbeteren het kruispunt ter hoogte van de Laan van Europa in Dordrecht aangepast. De nieuwe situatie is voor veel automobilisten wel nog even wennen.

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.