Dordrecht, Netherlands

Dordtse molen stilgelegd vanwege gevaar afbreken wieken

Molen Kyck over den Dyck aan de Noordendijk is vorige week vrijdag per direct stilgelegd. Er zijn tijdens een inspectie scheuren ontdekt in de stalen roeden van de wieken, die kunnen daardoor afbreken.
Emma Meijer | 15 oktober 2020 14:27 | Aangepast op 15 oktober 2020 14:27
De reparatie gaat een hoop geld kosten en kan ongeveer negen maanden duren. Roeden zijn de ijzeren onderdelen waar de houten wieken van een molen aan vastzitten. De molen werd geinspecteerd nadat in Goudriaan de wieken van een molen waren afgebroken.

De scheuren zijn ontstaan door metaalmoeheid en kan te maken hebben gehad met de las-methode die in 1995 is gebruikt. Op advies van het restauratie bedrijf werd de molen direct stil gelegd en werden vrijwilligers en gemeente geïnformeerd.

Molen Kyck over den Dyck is een rijksmonument en is de oudste nog bestaande hoge korenmolen van Nederland. Het is de enige van de 121 molens in Dordt die is overgebleven in de afgelopen 800 jaar. Sinds 2001 wordt er in de molen eigen volkorenmeel gemalen, dat aan Dordtse bakkers wordt geleverd. Het malen kan voorlopig elektrisch doorgaan, zodat de winkel open kan blijven.

Als u de molen wil steunen om de wieken te herstellen kan dat op NL40 RABO 0161152031 t.n.v. St. Molen Kyck over den Dyck onder vermelding van Wieken.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...