gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Nobelprijswinnaar Bloembergen overleden

De Nederlands-Amerikaanse nobelprijswinnaar Nico Bloembergen is dinsdag 5 september overleden. Bloembergen werd 97 jaar geleden in Dordrecht geboren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bloembergen kreeg de Natuurkunde-prijs voor zijn werk aan de ontwikkeling van de lasertechnologie in 1981. Zijn onderzoek was essentiëel voor de glasvezelcommunicatie, waardoor nu snelle gegevensoverdracht mogelijk is. Ook de MRI-scanner in ziekenhuizen zijn goeddeels gebaseerd op zijn onderzoek.

Na zijn natuurkundestudie in Utrecht vertrok hij naar de Verenigde Staten om in Harvard onderzoek te gaan doen. Hij keerde nog korte tijd terug naar Nederland voor zijn promotie aan de Universiteit Leiden in 1948, maar vestigde zich daarna voorgoed in Amerika. In 1958 werd hij Amerikaans staatsburger.
Foto: Wikimedia Commons

Lees ook

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”