Dordrecht, Netherlands

Dordtse Nobelprijswinnaar Bloembergen overleden

De Nederlands-Amerikaanse nobelprijswinnaar Nico Bloembergen is dinsdag 5 september overleden. Bloembergen werd 97 jaar geleden in Dordrecht geboren.
Gert van der Steen | 7 september 2017 10:31 | Aangepast op 7 september 2017 10:31
Bloembergen kreeg de Natuurkunde-prijs voor zijn werk aan de ontwikkeling van de lasertechnologie in 1981. Zijn onderzoek was essentiëel voor de glasvezelcommunicatie, waardoor nu snelle gegevensoverdracht mogelijk is. Ook de MRI-scanner in ziekenhuizen zijn goeddeels gebaseerd op zijn onderzoek.

Na zijn natuurkundestudie in Utrecht vertrok hij naar de Verenigde Staten om in Harvard onderzoek te gaan doen. Hij keerde nog korte tijd terug naar Nederland voor zijn promotie aan de Universiteit Leiden in 1948, maar vestigde zich daarna voorgoed in Amerika. In 1958 werd hij Amerikaans staatsburger.
Foto: Wikimedia Commons

Lees ook

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...

Opnieuw illegale prostitutie aangetroffen in Papendrecht

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is in Papendrecht illegale prostitutie aangetroffen in ee...

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...