gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Pascalle wint 1000 euro voor schoonheidssalon

95739745f44c0572f3d7405ace13d1f4

R-Newt en de Bibliotheek Aan Zet willen jongeren een steuntje in de rug geven en aanmoedigen iets te ondernemen, juist tijdens deze coronacrisis. Daarom organiseerden ze vorige week de Dordtse Pitch Night voor hun project Next Up. Een avond waarop ondernemende Dordtse jongeren hun ideeën presenteerden aan een jury.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Er kwamen veel creatieve plannen aan bod. Van het organiseren van een banenmarkt tot het maken van gepersonaliseerde sieraden van gerecycled plastic. Maar ook het opzetten van een jongerenprojectbureau en een mobiele schoonheidssalon voor mensen met een beperking. Dat laatste idee was volgens de jury het beste. Bedenker Pascalle Wubben ontving daarom een cheque van 1000 euro om haar plannen te verwezenlijken.

In haar pitch vroeg ze aandacht voor jongeren met een beperking en de moeite die ze kunnen ondervinden bij persoonlijke verzorging. Met een mobiele en volledig aangepaste schoonheidssalon wil ze iets voor deze doelgroep betekenen, laat de jury weten. Pascalle gaat haar gewonnen 1000 euro inzetten om Dordtenaren met een beperking zich weer mooi te laten voelen. "Ik sta hier met mijn verhaal. Ik geloof er écht in en iedereen moet het gewoon zien, beauty kent geen beperkingen", vertelt de winnares.

Wethouder Rik van der Linden is erg te spreken over het project. "Het is mooi als we dingen kunnen verzinnen met elkaar die haalbaar zijn en gaan werken, ook omdat je mensen aan elkaar verbindt die elkaar niet regelmatig zien of elkaar niet automatisch tegenkomen."

De jury wilde ook de andere jongeren steunen en daarom ontvingen alle deelnemers 250 euro. Jongeren die ook een goed idee hebben en hulp nodig hebben bij het realiseren van hun droom, kunnen contact opnemen met R-Newt.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?