gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Pascalle wint 1000 euro voor schoonheidssalon

95739745f44c0572f3d7405ace13d1f4

R-Newt en de Bibliotheek Aan Zet willen jongeren een steuntje in de rug geven en aanmoedigen iets te ondernemen, juist tijdens deze coronacrisis. Daarom organiseerden ze vorige week de Dordtse Pitch Night voor hun project Next Up. Een avond waarop ondernemende Dordtse jongeren hun ideeën presenteerden aan een jury.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Er kwamen veel creatieve plannen aan bod. Van het organiseren van een banenmarkt tot het maken van gepersonaliseerde sieraden van gerecycled plastic. Maar ook het opzetten van een jongerenprojectbureau en een mobiele schoonheidssalon voor mensen met een beperking. Dat laatste idee was volgens de jury het beste. Bedenker Pascalle Wubben ontving daarom een cheque van 1000 euro om haar plannen te verwezenlijken.

In haar pitch vroeg ze aandacht voor jongeren met een beperking en de moeite die ze kunnen ondervinden bij persoonlijke verzorging. Met een mobiele en volledig aangepaste schoonheidssalon wil ze iets voor deze doelgroep betekenen, laat de jury weten. Pascalle gaat haar gewonnen 1000 euro inzetten om Dordtenaren met een beperking zich weer mooi te laten voelen. "Ik sta hier met mijn verhaal. Ik geloof er écht in en iedereen moet het gewoon zien, beauty kent geen beperkingen", vertelt de winnares.

Wethouder Rik van der Linden is erg te spreken over het project. "Het is mooi als we dingen kunnen verzinnen met elkaar die haalbaar zijn en gaan werken, ook omdat je mensen aan elkaar verbindt die elkaar niet regelmatig zien of elkaar niet automatisch tegenkomen."

De jury wilde ook de andere jongeren steunen en daarom ontvingen alle deelnemers 250 euro. Jongeren die ook een goed idee hebben en hulp nodig hebben bij het realiseren van hun droom, kunnen contact opnemen met R-Newt.

Lees ook

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.