gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Phil brengt ode aan Rogier van Otterloo

Het grootorkest van het Dordrechts Philharmonisch Orkest speelt op 24 maart een ode aan Rogier van Otterloo. Deze heeft veel voor de Nederlandse muziek betekend als componist, arrangeur en leider van het Metropoolorkest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De avond zal een selectie brengen van het werk van Van Otterloo, dat klassiek en jazz op onnavolgbare wijze combineerde. Ook filmmuziek komt voorbij, uit Keetje Tippel, Turks Fruit en natuurlijk Soldaat van Oranje.

De avond wordt georganiseerd in samenwerking met Thijs van Otterloo, zijn zoon, saxofonist, solist bij dit concert en eveneens componist. Ook van zijn werk wordt er muziek gespeeld. En om de generaties compleet te maken wordt ook nog werk van de vader van Rogier, Wim van Otterloo ten gehore gebracht.

Het concert vindt plaats op zaterdag 24 maart in het Benevia Muziekcentrum aan de Spirea en begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via mail bij gasten@dpho.nl en eventueel nog aan de deur.

Lees ook

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.