Dordrecht, Netherlands

Dordtse Phil prolongeert haar plaats in de hoogste divisie van blaasmuziek

In het BeneVia muziekcentrum wist het Dordrechts Philharmonisch Orkest afgelopen zaterdag haar plaats te behouden in de eerste divisie van de Nederlandse blaasmuziek.
Kees Rijborz | 6 december 2016 10:52 | Aangepast op 6 december 2016 10:52
Voor een uitverkochte zaal leidde dirigent Jan Gerrit Adema het Grootorkest naar een uitvoering die beoordeeld werd met 85,75 punten. Dat was genoeg voor de eerste prijs en daarmee mag het orkest zich de komende vijf jaar weer rekenen tot de hoogste divisie.

Jörgen van Rijen werd als verrassing van de avond ook nog eens benoemd tot erelid van het Philharmonisch Orkest. Hij is op dit moment een befaamde trombonist van het Koninklijk Concertgebouw Orkest, maar begon zijn carrière in Dordrecht.

Lees ook

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...

Toename van crimineel jongerengeweld: meer geld naar camera's en straatcoaches

Jongeren die voor overlast zorgen en zich crimineel gedragen moeten worden aangepakt en een verdere ...

Deze gemeente bouwt eerste houten woningen: 'De impact op het milieu is veel kleiner'

Woningen die niet van beton zijn gemaakt, maar van hout. In de gemeente Zwijndrecht worden de komend...

Woede en verdriet na vrijspraak koffermoord: 'Het recht zou moeten zegevieren'

Nabestaanden van Manuel Alvarez hebben woedend gereageerd op de beslissing van het Haagse gerechtsho...