gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse politici over Pride: 'Makkelijk om te denken dat het nu wel geaccepteerd is'

b632bec96b38fd0c12da0d8dfaff25c3

Vanwege de coronacrisis is er dit jaar geen Dordrecht Pride. Die zou dit jaar op 5 september plaatsvinden op het Beverwijcksplein. RTV Dordrecht vroeg in het kader hiervan raadsleden Margaret Stolk en David Schalken naar het belang van de Pride.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
David Schalken (BVD) woont samen met zijn man en hun vier kinderen. “Ik heb het zelf nooit echt nodig gehad, maar ik zie om mij heen nog zo vaak dat het niet vanzelfsprekend is dat je niet jezelf kunt zijn. Dus ik vind het wel belangrijk dat er aandacht is voor die mensen.”

Margret Stolk (VSP) woont samen met haar vrouw, en ook zij heeft zelf nooit veel last ondervonden vanwege haar geaardheid. “Maar dat wil niet zeggen dat anderen dat net zo ervaren. Ik ken wel hele dramatische verhalen van andere mensen. Juist voor die mensen moet je opkomen.”

Regenbooggemeente Dordrecht kent relatief weinig incidenten rondom geweld tegen homoseksuelen. Dordrecht mag zich een Regenbooggemeente noemen omdat de gemeente jaarlijks 10.000 euro ontvangt van de overheid. Dat geld is voor een speciale medewerker die inclusiviteit op dit vlak bevordert in de stad.

Het belangrijkste is om met elkaar in gesprek te blijven, zegt Margret: “Zoek die verbinding op, zorg dat we met elkaar deze stad mooier kunnen blijven maken.”

Lees ook

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.