gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse politici over Pride: 'Makkelijk om te denken dat het nu wel geaccepteerd is'

b632bec96b38fd0c12da0d8dfaff25c3

Vanwege de coronacrisis is er dit jaar geen Dordrecht Pride. Die zou dit jaar op 5 september plaatsvinden op het Beverwijcksplein. RTV Dordrecht vroeg in het kader hiervan raadsleden Margaret Stolk en David Schalken naar het belang van de Pride.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
David Schalken (BVD) woont samen met zijn man en hun vier kinderen. “Ik heb het zelf nooit echt nodig gehad, maar ik zie om mij heen nog zo vaak dat het niet vanzelfsprekend is dat je niet jezelf kunt zijn. Dus ik vind het wel belangrijk dat er aandacht is voor die mensen.”

Margret Stolk (VSP) woont samen met haar vrouw, en ook zij heeft zelf nooit veel last ondervonden vanwege haar geaardheid. “Maar dat wil niet zeggen dat anderen dat net zo ervaren. Ik ken wel hele dramatische verhalen van andere mensen. Juist voor die mensen moet je opkomen.”

Regenbooggemeente Dordrecht kent relatief weinig incidenten rondom geweld tegen homoseksuelen. Dordrecht mag zich een Regenbooggemeente noemen omdat de gemeente jaarlijks 10.000 euro ontvangt van de overheid. Dat geld is voor een speciale medewerker die inclusiviteit op dit vlak bevordert in de stad.

Het belangrijkste is om met elkaar in gesprek te blijven, zegt Margret: “Zoek die verbinding op, zorg dat we met elkaar deze stad mooier kunnen blijven maken.”

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.