gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse politici over Pride: 'Makkelijk om te denken dat het nu wel geaccepteerd is'

b632bec96b38fd0c12da0d8dfaff25c3

Vanwege de coronacrisis is er dit jaar geen Dordrecht Pride. Die zou dit jaar op 5 september plaatsvinden op het Beverwijcksplein. RTV Dordrecht vroeg in het kader hiervan raadsleden Margaret Stolk en David Schalken naar het belang van de Pride.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
David Schalken (BVD) woont samen met zijn man en hun vier kinderen. “Ik heb het zelf nooit echt nodig gehad, maar ik zie om mij heen nog zo vaak dat het niet vanzelfsprekend is dat je niet jezelf kunt zijn. Dus ik vind het wel belangrijk dat er aandacht is voor die mensen.”

Margret Stolk (VSP) woont samen met haar vrouw, en ook zij heeft zelf nooit veel last ondervonden vanwege haar geaardheid. “Maar dat wil niet zeggen dat anderen dat net zo ervaren. Ik ken wel hele dramatische verhalen van andere mensen. Juist voor die mensen moet je opkomen.”

Regenbooggemeente Dordrecht kent relatief weinig incidenten rondom geweld tegen homoseksuelen. Dordrecht mag zich een Regenbooggemeente noemen omdat de gemeente jaarlijks 10.000 euro ontvangt van de overheid. Dat geld is voor een speciale medewerker die inclusiviteit op dit vlak bevordert in de stad.

Het belangrijkste is om met elkaar in gesprek te blijven, zegt Margret: “Zoek die verbinding op, zorg dat we met elkaar deze stad mooier kunnen blijven maken.”

Lees ook

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”