gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse politici over Pride: 'Makkelijk om te denken dat het nu wel geaccepteerd is'

b632bec96b38fd0c12da0d8dfaff25c3

Vanwege de coronacrisis is er dit jaar geen Dordrecht Pride. Die zou dit jaar op 5 september plaatsvinden op het Beverwijcksplein. RTV Dordrecht vroeg in het kader hiervan raadsleden Margaret Stolk en David Schalken naar het belang van de Pride.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
David Schalken (BVD) woont samen met zijn man en hun vier kinderen. “Ik heb het zelf nooit echt nodig gehad, maar ik zie om mij heen nog zo vaak dat het niet vanzelfsprekend is dat je niet jezelf kunt zijn. Dus ik vind het wel belangrijk dat er aandacht is voor die mensen.”

Margret Stolk (VSP) woont samen met haar vrouw, en ook zij heeft zelf nooit veel last ondervonden vanwege haar geaardheid. “Maar dat wil niet zeggen dat anderen dat net zo ervaren. Ik ken wel hele dramatische verhalen van andere mensen. Juist voor die mensen moet je opkomen.”

Regenbooggemeente Dordrecht kent relatief weinig incidenten rondom geweld tegen homoseksuelen. Dordrecht mag zich een Regenbooggemeente noemen omdat de gemeente jaarlijks 10.000 euro ontvangt van de overheid. Dat geld is voor een speciale medewerker die inclusiviteit op dit vlak bevordert in de stad.

Het belangrijkste is om met elkaar in gesprek te blijven, zegt Margret: “Zoek die verbinding op, zorg dat we met elkaar deze stad mooier kunnen blijven maken.”

Lees ook

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.