gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse politici over Pride: 'Makkelijk om te denken dat het nu wel geaccepteerd is'

b632bec96b38fd0c12da0d8dfaff25c3

Vanwege de coronacrisis is er dit jaar geen Dordrecht Pride. Die zou dit jaar op 5 september plaatsvinden op het Beverwijcksplein. RTV Dordrecht vroeg in het kader hiervan raadsleden Margaret Stolk en David Schalken naar het belang van de Pride.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
David Schalken (BVD) woont samen met zijn man en hun vier kinderen. “Ik heb het zelf nooit echt nodig gehad, maar ik zie om mij heen nog zo vaak dat het niet vanzelfsprekend is dat je niet jezelf kunt zijn. Dus ik vind het wel belangrijk dat er aandacht is voor die mensen.”

Margret Stolk (VSP) woont samen met haar vrouw, en ook zij heeft zelf nooit veel last ondervonden vanwege haar geaardheid. “Maar dat wil niet zeggen dat anderen dat net zo ervaren. Ik ken wel hele dramatische verhalen van andere mensen. Juist voor die mensen moet je opkomen.”

Regenbooggemeente Dordrecht kent relatief weinig incidenten rondom geweld tegen homoseksuelen. Dordrecht mag zich een Regenbooggemeente noemen omdat de gemeente jaarlijks 10.000 euro ontvangt van de overheid. Dat geld is voor een speciale medewerker die inclusiviteit op dit vlak bevordert in de stad.

Het belangrijkste is om met elkaar in gesprek te blijven, zegt Margret: “Zoek die verbinding op, zorg dat we met elkaar deze stad mooier kunnen blijven maken.”

Lees ook

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.