Dordrecht, Netherlands

Dordtse polsstokhoogspringer mist mogelijk Spelen na positieve coronatest

De Dordtse polsstokhoogspringer Rutger Koppelaar gaat door een positieve coronatest niet naar de Olympische Spelen. "Mijn hart is gebroken", schrijft een teleurgestelde Koppelaar op Instagram.
Corrado Francke | 19 juli 2021 16:38 | Aangepast op 19 juli 2021 16:38
Daarom moet hij zich, vijf dagen voor de start van de Spelen, terugtrekken. "Ik heb vijf negatieve PCR-testen op rij nodig om naar Tokio te mogen reizen. Het kan acht weken duren voordat ik weer negatief test. Dat gaat niet gebeuren", legt hij uit.

En dat terwijl de 28-jarige Koppelaar volledig is gevaccineerd tegen het virus. "Ik heb er alles aan gedaan om niet in de problemen te komen." De Dordtenaar blijft daarom thuis. "Jullie gaan me zien in Parijs", verwijst hij naar de Spelen van 2024.

'Iets te voorbarig gereageerd'

Technisch directeur Ad Roskam van de Atletiekunie denkt echter dat Koppelaar "iets te voorbarig" heeft gereageerd. "Hij zat er even doorheen na alle tegenslagen. Maar, als Rutger eind van deze week nog negatief test, kan hij nog afreizen voor zijn wedstrijd. Die kans zal hij uiteraard niet laten lopen", aldus Roskam tegen de NOS.

foto: Pixabay

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...