gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse reformatorische school: ‘Bij ons wordt geen verklaring getekend’

f8ac01ec168a6fab34b89b40be507491

Uit de kast komen is voor een tiener vaak al niet makkelijk. Voor wie opgroeit in strenggelovige kringen is die drempel vaak nog veel hoger. En hoe gaat dat bijvoorbeeld op een reformatorische school?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Daarover kwam deze week een discussie op gang nadat minister Arie Slob stelde dat reformatorische scholen het recht hebben om ouders een verklaring te laten ondertekenen waarin homoseksualiteit wordt afgewezen. Na ophef nam hij deze uitspraak terug, maar het kwaad was geschied: "Je kunt niet afkeuren en tegelijk veiligheid bieden" tweette wethouder Peter Heijkoop. 

Op het reformatorische Dordtse Wartburg College is het als volgt geregeld: ouders ondertekenen inderdaad een formulier dat uitgaat van bijbelse waarden en normen. “Daarin komt het woord homoseksualiteit niet voor,” zegt Richard Toes van het Wartburg College. “We hebben wel een profiel Vereniging Gereformeerd Onderwijs. Dat wordt niet ondertekend door ouders. Hierin staat één zin die gaat over dat het huwelijk voor één man en één vrouw is. Maar niets over homoseksualiteit.”

Wethouder Heijkoop noemt het een ‘gewetensvolle worsteling’ vanuit de scholen. “Ze zitten met een complex vraagstuk tussen een veilige school en normen vanuit het geloof.”

Hoe gaat het dan als een kind uit de kast wil komen op het Wartburg College? “Die ruimte is er. Het gebeurt ook. De mentor heeft daar een belangrijke rol in.”

Inmiddels heeft minister Slob aangegeven dat er goed nagegaan moet worden wat er precies staat in de verklaringen van reformatorische scholen. Deze zouden zonodig moeten worden veranderd. Om een einde te maken aan deze verklaringen zou de wetgeving moeten worden aangepast.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.