Dordrecht, Netherlands

Dordtse reformatorische school: ‘Bij ons wordt geen verklaring getekend’

Uit de kast komen is voor een tiener vaak al niet makkelijk. Voor wie opgroeit in strenggelovige kringen is die drempel vaak nog veel hoger. En hoe gaat dat bijvoorbeeld op een reformatorische school?
Vivian Rutte | 12 november 2020 17:49 | Aangepast op 12 november 2020 17:49
Daarover kwam deze week een discussie op gang nadat minister Arie Slob stelde dat reformatorische scholen het recht hebben om ouders een verklaring te laten ondertekenen waarin homoseksualiteit wordt afgewezen. Na ophef nam hij deze uitspraak terug, maar het kwaad was geschied: "Je kunt niet afkeuren en tegelijk veiligheid bieden" tweette wethouder Peter Heijkoop. 

Op het reformatorische Dordtse Wartburg College is het als volgt geregeld: ouders ondertekenen inderdaad een formulier dat uitgaat van bijbelse waarden en normen. “Daarin komt het woord homoseksualiteit niet voor,” zegt Richard Toes van het Wartburg College. “We hebben wel een profiel Vereniging Gereformeerd Onderwijs. Dat wordt niet ondertekend door ouders. Hierin staat één zin die gaat over dat het huwelijk voor één man en één vrouw is. Maar niets over homoseksualiteit.”

Wethouder Heijkoop noemt het een ‘gewetensvolle worsteling’ vanuit de scholen. “Ze zitten met een complex vraagstuk tussen een veilige school en normen vanuit het geloof.”

Hoe gaat het dan als een kind uit de kast wil komen op het Wartburg College? “Die ruimte is er. Het gebeurt ook. De mentor heeft daar een belangrijke rol in.”

Inmiddels heeft minister Slob aangegeven dat er goed nagegaan moet worden wat er precies staat in de verklaringen van reformatorische scholen. Deze zouden zonodig moeten worden veranderd. Om een einde te maken aan deze verklaringen zou de wetgeving moeten worden aangepast.

Lees ook

Bosschenaar (23) opgepakt die illegaal vuurwerk richting FC Dordrecht-fans gooide

De politie heeft vrijdagavond een 23-jarige man uit Den Bosch opgepakt tijdens het uitduel van FC Do...

Zondag op TV Dordrecht: 'In gesprek met de stad' over Johan de Witt anno 2025

'In gesprek met de stad' staat ook komende zondag geheel in het teken van Johan de Witt, de beroemde...

Open Monumentendag 2025: deze monumenten mag je dit jaar niet missen

Altijd al binnen willen kijken in historische panden? Dit weekend is het jaarlijkse Open Monumentend...

Kuijt doet beroep op supporters na ongeregeldheden: 'Elkaar zo goed mogelijk corrigeren'

FC Den Bosch - FC Dordrecht werd vrijdagavond volledig overschaduwd door ongeregeldheden. Daarbij ra...

FC Dordrecht pakt punt op knotsgekke, maar ook trieste avond in Den Bosch

FC Dordrecht heeft een punt overgehouden aan een bizarre ontmoeting met en bij FC Den Bosch: 3-3. We...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Simone Beunke

Presentator Ben Corino gaat in het radioprogramma Studio De Witt zaterdag een uur lang in gesprek me...