gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse reformatorische school: ‘Bij ons wordt geen verklaring getekend’

f8ac01ec168a6fab34b89b40be507491

Uit de kast komen is voor een tiener vaak al niet makkelijk. Voor wie opgroeit in strenggelovige kringen is die drempel vaak nog veel hoger. En hoe gaat dat bijvoorbeeld op een reformatorische school?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Daarover kwam deze week een discussie op gang nadat minister Arie Slob stelde dat reformatorische scholen het recht hebben om ouders een verklaring te laten ondertekenen waarin homoseksualiteit wordt afgewezen. Na ophef nam hij deze uitspraak terug, maar het kwaad was geschied: "Je kunt niet afkeuren en tegelijk veiligheid bieden" tweette wethouder Peter Heijkoop. 

Op het reformatorische Dordtse Wartburg College is het als volgt geregeld: ouders ondertekenen inderdaad een formulier dat uitgaat van bijbelse waarden en normen. “Daarin komt het woord homoseksualiteit niet voor,” zegt Richard Toes van het Wartburg College. “We hebben wel een profiel Vereniging Gereformeerd Onderwijs. Dat wordt niet ondertekend door ouders. Hierin staat één zin die gaat over dat het huwelijk voor één man en één vrouw is. Maar niets over homoseksualiteit.”

Wethouder Heijkoop noemt het een ‘gewetensvolle worsteling’ vanuit de scholen. “Ze zitten met een complex vraagstuk tussen een veilige school en normen vanuit het geloof.”

Hoe gaat het dan als een kind uit de kast wil komen op het Wartburg College? “Die ruimte is er. Het gebeurt ook. De mentor heeft daar een belangrijke rol in.”

Inmiddels heeft minister Slob aangegeven dat er goed nagegaan moet worden wat er precies staat in de verklaringen van reformatorische scholen. Deze zouden zonodig moeten worden veranderd. Om een einde te maken aan deze verklaringen zou de wetgeving moeten worden aangepast.

Lees ook

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.