Dordrecht, Netherlands

Dordtse rioolwaterzuivering ondergaat maandenlange renovatie

Het is een flinke klus: 11.000 beluchtingsschotels in de rioolwaterzuivering aan de Baanhoekweg moeten worden vervangen. Ook een rooster dat vol zit met haren en vieze dingen gaat eruit. De rioolwaterzuivering werkt namelijk niet meer optimaal en daarom wordt er hard gewerkt aan de renovatie en schoonmaak ervan.
Nynke Cuperus | 23 september 2020 15:49 | Aangepast op 23 september 2020 15:49
De rioolwaterzuivering aan de Baankhoekweg reinigt het water van ongeveer 193.000 Nederlanders, maar door alle haren en vieze dingen, zat het verdeelwerk verstopt. Daardoor was er geen evenredige verdeling meer van het water. Het rooster is inmiddels vervangen, maar daarmee zijn nog niet alle problemen opgelost.

Ook het beluchtingssysteem werkt niet meer optimaal. Daarom worden de 11.000 beluchtingsschotels vervangen. “De beluchtingsschotels zorgen ervoor dat zuurstof wordt ingebracht in het afvalwater”, vertelt projectleider Joost Jongeel. “Met die zuurstof groeien de bacteriën die dat afvalwater opeten.” De schotels zijn vervuild door aanslag op de schotels en doordat de schotels elke keer weer uitzetten en krimpen, verouderen ze. Daardoor wordt de inbreng van zuurstof minder.


Duurzaamheid

Daarnaast is er nog een andere reden van de renovatie. “In de loop van de jaren neemt het energieverbruik toe”, vertelt Leo Stehouwer van Waterschap Hollandse Delta. “Door in de bak weer nieuwe beluchtingselementen aan te brengen, gaan we weer energie besparen.”

De werkzaamheden zijn in januari begonnen en naar verwachting over een jaar afgerond. Naast de roosters en beluchtingselementen, wordt ook de apparatuur binnenin vervangen. Dordtenaren zullen daar geen last van hebben.


Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...