Dordrecht, Netherlands

Dordtse rugbyclub hervat trainingen met coronasticks

Veel Dordtse sportverenigingen openen voorzichtig weer hun deuren. Ook de Dordtse Rugbyclub heeft wekenlang niet kunnen trainen. Met behulp van speciale coronasticks zorgt de club dat de anderhalvemetermaatregel zo veel mogelijk kan worden nageleefd tijdens trainingen.
Vivian Rutte | 8 mei 2020 18:09 | Aangepast op 8 mei 2020 18:09
Kinderen tot twaalf jaar mogen onderling wel lichaamscontact hebben tijdens het sporten, oudere rugbyspelers niet. Zij gebruiken in plaats daarvan de stok: “Wanneer de stokken elkaar raken leggen we het spel even stil, zoals we normaal zouden doen bij handcontact”, vertelt trainer Sjaak Kroon.

Hoewel de coronasticks en andere maatregelen de bewegingsvrijheid wat beperken, zijn de kinderen en de trainers vooral blij dat ze weer het veld op mogen: “Het is misschien wat softer dan we gewend zijn, maar ze kunnen in elk geval weer oefenen en elkaar zien.”

Lees ook

Regiogenoten kennen eerste tegenstander op WK darts: 'Had slechter gekund'

Wesley Plaisier uit Hendrik-Ido-Ambacht neemt het in de eerste ronde van het WK darts op tegen Lukas...

Beveiliger mishandeld, burgemeester geschokt: 'Dit tolereren we niet!'

Een beveiliger is afgelopen weekend mishandeld bij winkelcentrum Hoog Ambacht. De burgemeester van H...

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Ruim 230 sociale huurwoningen in de Dordtse wijk Crabbehof ondergaan een ingrijpende metamorfose. He...

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...

Dordtse wereldkampioenen geëerd met enorme afbeelding in Sportboulevard

Drie lokale sporthelden krijgen een plek in de 'hall of fame' van de Dordtse Sportboulevard. Na onde...