Dordrecht, Netherlands

Dordtse rugbyclub hervat trainingen met coronasticks

Veel Dordtse sportverenigingen openen voorzichtig weer hun deuren. Ook de Dordtse Rugbyclub heeft wekenlang niet kunnen trainen. Met behulp van speciale coronasticks zorgt de club dat de anderhalvemetermaatregel zo veel mogelijk kan worden nageleefd tijdens trainingen.
Vivian Rutte | 8 mei 2020 18:09 | Aangepast op 8 mei 2020 18:09
Kinderen tot twaalf jaar mogen onderling wel lichaamscontact hebben tijdens het sporten, oudere rugbyspelers niet. Zij gebruiken in plaats daarvan de stok: “Wanneer de stokken elkaar raken leggen we het spel even stil, zoals we normaal zouden doen bij handcontact”, vertelt trainer Sjaak Kroon.

Hoewel de coronasticks en andere maatregelen de bewegingsvrijheid wat beperken, zijn de kinderen en de trainers vooral blij dat ze weer het veld op mogen: “Het is misschien wat softer dan we gewend zijn, maar ze kunnen in elk geval weer oefenen en elkaar zien.”

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...