Dordrecht, Netherlands

Dordtse schapenkoppenband Scotch begeleidt koeien muzikaal de wei in bij Omroep Max

Boer Jan-Arie vertelde vorige week bij Omroep Max dat hij zijn koeien graag van een feestelijk muziekje zou voorzien als zij weer de wei in mogen. Presentatoren Manuela Kemp en Henkjan Smits deden een oproep aan Nederlandse artiesten zich te melden. Niemand minder dan de Dordtse feestband Scotch mocht vandaag de dames muzikaal begeleiden tijdens het Lentekoeienconcert.
Vivian Rutte | 30 maart 2021 10:54 | Aangepast op 30 maart 2021 10:54
Voor de ‘meiden’ van Jan-Arie is het niet de eerste keer dat ze muziek horen. Rond nieuwjaar draait hij altijd wat stevigere muziek, vertelt hij aan Omroep Max: “Metallica, Peter Pan Speedrock, Iron Maiden, dat soort stevige dingen.”

Nu de dames weer de wei inmogen, zoekt hij wat minder harde muziek: “Het is lente, dus ik dacht aan Bruce Springsteen, of Dusty Springfield, maar een Nederlandse band mag natuurlijk ook,” grapt hij.

Naar aanleiding van de oproep werd de Dordtse band Scotch uitgekozen om in Goudriaan de koeien van Jan-Arie te voorzien van een muziekje als zij dolblij de wei inspringen. Dat is niet alleen voor de lol, meldt Omroep Max op de eigen website: “Hoewel het niet wetenschappelijk is vastgesteld, lijken koeien over de hele wereld te genieten van dit soort klanken. Vooral rustigere liedjes hebben hun voorkeur, zo onderschrijft een Brits onderzoek uit 2001. Wetenschappers van de universiteit van Leicester laten 1.000 koeien gedurende 9 weken lang naar bepaalde muziek luisteren en kijken vervolgens wat dit voor invloed heeft op de melkproductie. De eindstand is dat koeien 3 procent meer melk geven als zij luisteren naar kalmerende muziek. Volgens hoofdonderzoeker Adrian North komt dat omdat rustgevende muziek waarschijnlijk stress reduceert.”

Het Lentekoeienconcert is te beluisteren op dinsdag 30 maart in Lunch Lekker met Daniel Dekker vanaf 12.00 uur op NPO Radio 5. De omroep plaatst later vandaag een video van het concert van Scotch.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...