Dordrecht, Netherlands

Dordtse schapenkoppenband Scotch begeleidt koeien muzikaal de wei in bij Omroep Max

Boer Jan-Arie vertelde vorige week bij Omroep Max dat hij zijn koeien graag van een feestelijk muziekje zou voorzien als zij weer de wei in mogen. Presentatoren Manuela Kemp en Henkjan Smits deden een oproep aan Nederlandse artiesten zich te melden. Niemand minder dan de Dordtse feestband Scotch mocht vandaag de dames muzikaal begeleiden tijdens het Lentekoeienconcert.
Vivian Rutte | 30 maart 2021 10:54 | Aangepast op 30 maart 2021 10:54
Voor de ‘meiden’ van Jan-Arie is het niet de eerste keer dat ze muziek horen. Rond nieuwjaar draait hij altijd wat stevigere muziek, vertelt hij aan Omroep Max: “Metallica, Peter Pan Speedrock, Iron Maiden, dat soort stevige dingen.”

Nu de dames weer de wei inmogen, zoekt hij wat minder harde muziek: “Het is lente, dus ik dacht aan Bruce Springsteen, of Dusty Springfield, maar een Nederlandse band mag natuurlijk ook,” grapt hij.

Naar aanleiding van de oproep werd de Dordtse band Scotch uitgekozen om in Goudriaan de koeien van Jan-Arie te voorzien van een muziekje als zij dolblij de wei inspringen. Dat is niet alleen voor de lol, meldt Omroep Max op de eigen website: “Hoewel het niet wetenschappelijk is vastgesteld, lijken koeien over de hele wereld te genieten van dit soort klanken. Vooral rustigere liedjes hebben hun voorkeur, zo onderschrijft een Brits onderzoek uit 2001. Wetenschappers van de universiteit van Leicester laten 1.000 koeien gedurende 9 weken lang naar bepaalde muziek luisteren en kijken vervolgens wat dit voor invloed heeft op de melkproductie. De eindstand is dat koeien 3 procent meer melk geven als zij luisteren naar kalmerende muziek. Volgens hoofdonderzoeker Adrian North komt dat omdat rustgevende muziek waarschijnlijk stress reduceert.”

Het Lentekoeienconcert is te beluisteren op dinsdag 30 maart in Lunch Lekker met Daniel Dekker vanaf 12.00 uur op NPO Radio 5. De omroep plaatst later vandaag een video van het concert van Scotch.

Meest gelezen

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Zorg Dubbelmonde sterk verbeterd, nog wel hoge werkdruk en ongeordende dossiers

De zorg bij woonzorgcentrum Dubbelmonde is er sterk op vooruit gegaan, blijkt na onderzoek van de In...

Voorbereidende werkzaamheden renovatie Papendrechtsebrug starten bijna

De grootschalige renovatie van de Papendrechtsebrug begint over elf maanden, maar de voorbereidende ...

Petra's vader kwam om in Nederlands-Indië: 'Hij liet zijn leven voor vrijheid en veiligheid’

Sliedrecht hield dit jaar op 15 augustus voor het eerst een herdenking voor de slachtoffers in voorm...

Let op: N3 ook deze week aantal nachten dicht

Automobilisten die maandag- en dinsdagavond de weg op gaan, moeten rekening houden met een afsluitin...

FC Dordrecht meteen succesvol buitenshuis: ‘We hebben meerdere wapens’

De eerste uitwedstrijd van FC Dordrecht leverde meteen de volle buit op, ten koste van MVV: 0-1. De ...

FC Dordrecht maakt het onnodig spannend, maar wint terecht bij MVV

FC Dordrecht heeft ook het eerste uitduel van dit seizoen winnend afgesloten. Op bezoek bij het mati...