gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse schatten in Varna

Burgemeester Arno Brok heeft in Varna een expositie geopend over Dordrecht. Brok wordt in Bulgarije onder meer begeleid door directeur Peter Schoon van het Dordrechts Museum.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De tentoonstelling in zusterstad Varna gaat over de Gouden Eeuw van Dordrecht. Middeleeuwse objecten uit de periode 1350-1450 zijn uitgeleend aan het Archeologisch Museum in Varna. Ze blijven daar tot oktober volgend jaar.

In Varna zijn onder andere leren voorwerpen te zien, zoals tassen en schoenen, en wapens. Het gaat om voorwerpen die in Dordrecht zijn opgegraven.

Tegelijkertijd zijn hier in het Dordrechts Museum sieraden en gebruiksvoorwerpen uit Varna te zien. Zo toont die expositie het oudste goud ter wereld. Dat is in de jaren 70 van de vorige eeuw opgegraven tijdens de aanleg van een bedrijfsterrein in de omgeving van Varna.

Beide musea hebben unieke voorwerpen aan elkaar uitgeleend, vanwege de viering van de vijftienjarige stedenband tussen Dordrecht en Varna. Vorige week werd dat in Dordrecht gevierd. Daarbij was ook een delegatie aanwezig uit Varna.

Foto: Peter Schoon (Dordrechts Museum) ontmoet directeur Archeologisch Museum in Varna. Foto is geplaatst op Twitter door burgemeester Arno Brok.

Lees ook

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.