gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse schatten in Varna

Burgemeester Arno Brok heeft in Varna een expositie geopend over Dordrecht. Brok wordt in Bulgarije onder meer begeleid door directeur Peter Schoon van het Dordrechts Museum.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De tentoonstelling in zusterstad Varna gaat over de Gouden Eeuw van Dordrecht. Middeleeuwse objecten uit de periode 1350-1450 zijn uitgeleend aan het Archeologisch Museum in Varna. Ze blijven daar tot oktober volgend jaar.

In Varna zijn onder andere leren voorwerpen te zien, zoals tassen en schoenen, en wapens. Het gaat om voorwerpen die in Dordrecht zijn opgegraven.

Tegelijkertijd zijn hier in het Dordrechts Museum sieraden en gebruiksvoorwerpen uit Varna te zien. Zo toont die expositie het oudste goud ter wereld. Dat is in de jaren 70 van de vorige eeuw opgegraven tijdens de aanleg van een bedrijfsterrein in de omgeving van Varna.

Beide musea hebben unieke voorwerpen aan elkaar uitgeleend, vanwege de viering van de vijftienjarige stedenband tussen Dordrecht en Varna. Vorige week werd dat in Dordrecht gevierd. Daarbij was ook een delegatie aanwezig uit Varna.

Foto: Peter Schoon (Dordrechts Museum) ontmoet directeur Archeologisch Museum in Varna. Foto is geplaatst op Twitter door burgemeester Arno Brok.

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.