Dordrecht, Netherlands

Dordtse schatten in Varna

Burgemeester Arno Brok heeft in Varna een expositie geopend over Dordrecht. Brok wordt in Bulgarije onder meer begeleid door directeur Peter Schoon van het Dordrechts Museum.
Peter Tromp | 11 november 2016 12:25 | Aangepast op 11 november 2016 12:25
De tentoonstelling in zusterstad Varna gaat over de Gouden Eeuw van Dordrecht. Middeleeuwse objecten uit de periode 1350-1450 zijn uitgeleend aan het Archeologisch Museum in Varna. Ze blijven daar tot oktober volgend jaar.

In Varna zijn onder andere leren voorwerpen te zien, zoals tassen en schoenen, en wapens. Het gaat om voorwerpen die in Dordrecht zijn opgegraven.

Tegelijkertijd zijn hier in het Dordrechts Museum sieraden en gebruiksvoorwerpen uit Varna te zien. Zo toont die expositie het oudste goud ter wereld. Dat is in de jaren 70 van de vorige eeuw opgegraven tijdens de aanleg van een bedrijfsterrein in de omgeving van Varna.

Beide musea hebben unieke voorwerpen aan elkaar uitgeleend, vanwege de viering van de vijftienjarige stedenband tussen Dordrecht en Varna. Vorige week werd dat in Dordrecht gevierd. Daarbij was ook een delegatie aanwezig uit Varna.

Foto: Peter Schoon (Dordrechts Museum) ontmoet directeur Archeologisch Museum in Varna. Foto is geplaatst op Twitter door burgemeester Arno Brok.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...