gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse schatten in Varna

Burgemeester Arno Brok heeft in Varna een expositie geopend over Dordrecht. Brok wordt in Bulgarije onder meer begeleid door directeur Peter Schoon van het Dordrechts Museum.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De tentoonstelling in zusterstad Varna gaat over de Gouden Eeuw van Dordrecht. Middeleeuwse objecten uit de periode 1350-1450 zijn uitgeleend aan het Archeologisch Museum in Varna. Ze blijven daar tot oktober volgend jaar.

In Varna zijn onder andere leren voorwerpen te zien, zoals tassen en schoenen, en wapens. Het gaat om voorwerpen die in Dordrecht zijn opgegraven.

Tegelijkertijd zijn hier in het Dordrechts Museum sieraden en gebruiksvoorwerpen uit Varna te zien. Zo toont die expositie het oudste goud ter wereld. Dat is in de jaren 70 van de vorige eeuw opgegraven tijdens de aanleg van een bedrijfsterrein in de omgeving van Varna.

Beide musea hebben unieke voorwerpen aan elkaar uitgeleend, vanwege de viering van de vijftienjarige stedenband tussen Dordrecht en Varna. Vorige week werd dat in Dordrecht gevierd. Daarbij was ook een delegatie aanwezig uit Varna.

Foto: Peter Schoon (Dordrechts Museum) ontmoet directeur Archeologisch Museum in Varna. Foto is geplaatst op Twitter door burgemeester Arno Brok.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.