gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse schatten in Varna

Burgemeester Arno Brok heeft in Varna een expositie geopend over Dordrecht. Brok wordt in Bulgarije onder meer begeleid door directeur Peter Schoon van het Dordrechts Museum.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De tentoonstelling in zusterstad Varna gaat over de Gouden Eeuw van Dordrecht. Middeleeuwse objecten uit de periode 1350-1450 zijn uitgeleend aan het Archeologisch Museum in Varna. Ze blijven daar tot oktober volgend jaar.

In Varna zijn onder andere leren voorwerpen te zien, zoals tassen en schoenen, en wapens. Het gaat om voorwerpen die in Dordrecht zijn opgegraven.

Tegelijkertijd zijn hier in het Dordrechts Museum sieraden en gebruiksvoorwerpen uit Varna te zien. Zo toont die expositie het oudste goud ter wereld. Dat is in de jaren 70 van de vorige eeuw opgegraven tijdens de aanleg van een bedrijfsterrein in de omgeving van Varna.

Beide musea hebben unieke voorwerpen aan elkaar uitgeleend, vanwege de viering van de vijftienjarige stedenband tussen Dordrecht en Varna. Vorige week werd dat in Dordrecht gevierd. Daarbij was ook een delegatie aanwezig uit Varna.

Foto: Peter Schoon (Dordrechts Museum) ontmoet directeur Archeologisch Museum in Varna. Foto is geplaatst op Twitter door burgemeester Arno Brok.

Lees ook

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.