Dordrecht, Netherlands

Dordtse scheids is de gebeten hond

Danny Makkelie kan deze zomer beter niet op vakantie gaan naar Denemarken. De Dordtse scheidsrechter is na de uitschakeling van de Denen op het EK voetbal, woensdagavond, de gebeten hond op vrijwel alle (social) media in Europa.
Dennis Koorevaar | 8 juli 2021 10:32 | Aangepast op 8 juli 2021 10:32
Zelfs Engelse media erkennen dat Makkelie in de verlenging van de halve finales een onterechte strafschop gaf aan het thuisspelende land. Veel kritiek is er óók op de VAR. De videoscheidsrechter had de Dordtenaar naar het beeldscherm moeten sturen, om zijn beslissing te heroverwegen, zo is een veel geuitte mening.

De gretig naar de grond vallende Raheem Sterling bleef na afloop volhouden dat het wél een strafschop was. “Er was contact en ik viel” betoogde hij. De aanvaller werd licht getoucheerd, maar de spelregels zeggen niet dat elk contact automatisch tot een penalty moet leiden.

Plaatsgenoot René van der Gijp grapte op televisie dat Makkelie bij de politie, zijn werkgever, tot parkeercontroleur gedegradeerd wordt. Er wordt volop gediscussieerd of de bliksemcarrière van de arbiter internationaal nog wel een vervolg krijgt.

Zelf heeft de arbiter nog niet gereageerd. Makkelie floot z’n eerste wedstrijden als 10-jarig ventje bij SC Stadspolders, dat opging in het huidige GSC/ODS. Hij debuteerde al als 22-jarige in het betaalde voetbal en leek de gedoodverfde opvolger van Björn Kuipers, de Nederlandse arbiter die zondag de finale van het EK leidt.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...