gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse scholen blij met heropening 11 mei

be237deb1b70d580177353c0449326c5

Vanaf 11 mei mogen alle basisscholen weer open. Dat geldt ook voor Oranje-Nassau in Stadspolders, en de Bavinckschool in de binnenstad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het is echt goed nieuws”, reageert Micha van Tulden, directeur van Oranje-Nassau. “De leerkrachten hebben zin om de kinderen weer te zien en ook van de ouders en kinderen horen we dat ze blij zijn dat we weer van start mogen.”

De scholen moeten zich wel houden aan bepaalde maatregelen: Alle lokalen en materialen die de kinderen gebruiken worden dagelijks schoongemaakt, en de ouders blijven buiten het schoolplein. Ook zijn de klassen zo ingedeeld dat er onderling meer afstand is. Hoewel kinderen in deze leeftijdscategorie wel bij elkaar in de buurt mogen komen, moeten ze wel afstand houden van de leerkracht.

Bij de Bavinckschool gelden de zelfde maatregelen, alleen zien ze ook dat dat niet altijd even makkelijk is: “Het is natuurlijk lastig met de kleinere kinderen, want als die bijvoorbeeld vallen moeten ze getroost worden”, vertelt Jitze Ramaker, bestuurder van scholenkoepel H3O.

Toch hopen beide scholen met de juiste maatregelen en een goede planning de tien weken tot de zomervakantie nog zo goed mogelijk te benutten.

Lees ook

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.