gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse scholen blij met heropening 11 mei

be237deb1b70d580177353c0449326c5

Vanaf 11 mei mogen alle basisscholen weer open. Dat geldt ook voor Oranje-Nassau in Stadspolders, en de Bavinckschool in de binnenstad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het is echt goed nieuws”, reageert Micha van Tulden, directeur van Oranje-Nassau. “De leerkrachten hebben zin om de kinderen weer te zien en ook van de ouders en kinderen horen we dat ze blij zijn dat we weer van start mogen.”

De scholen moeten zich wel houden aan bepaalde maatregelen: Alle lokalen en materialen die de kinderen gebruiken worden dagelijks schoongemaakt, en de ouders blijven buiten het schoolplein. Ook zijn de klassen zo ingedeeld dat er onderling meer afstand is. Hoewel kinderen in deze leeftijdscategorie wel bij elkaar in de buurt mogen komen, moeten ze wel afstand houden van de leerkracht.

Bij de Bavinckschool gelden de zelfde maatregelen, alleen zien ze ook dat dat niet altijd even makkelijk is: “Het is natuurlijk lastig met de kleinere kinderen, want als die bijvoorbeeld vallen moeten ze getroost worden”, vertelt Jitze Ramaker, bestuurder van scholenkoepel H3O.

Toch hopen beide scholen met de juiste maatregelen en een goede planning de tien weken tot de zomervakantie nog zo goed mogelijk te benutten.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

ek winnaars pkc

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

raadpapendrecht2

OZB in Papendrecht 15 procent omhoog, ondanks voorstel om stijging te beperken

De onroerendezaakbelasting (OZB) in Papendrecht gaat met 15 procent omhoog, ondanks een voorstel van twee partijen om deze verhoging te beperken. De gemeenteraad heeft donderdagavond de begroting van 2027 definitief vastgesteld.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

overval schoonheidssalon Reeweg

Man overvalt schoonheidssalon: ‘Hij liep in opvallend trainingsjack zo de deur uit!’

Een schoonheidssalon aan de Reeweg Oost is woensdag aan het begin van de middag overvallen. Volgens ooggetuigen droeg de dader een opvallend trainingsjack. “Ik dacht: wat doet zo’n man in een schoonheidssalon?”

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.