gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse scholen blij met heropening 11 mei

be237deb1b70d580177353c0449326c5

Vanaf 11 mei mogen alle basisscholen weer open. Dat geldt ook voor Oranje-Nassau in Stadspolders, en de Bavinckschool in de binnenstad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het is echt goed nieuws”, reageert Micha van Tulden, directeur van Oranje-Nassau. “De leerkrachten hebben zin om de kinderen weer te zien en ook van de ouders en kinderen horen we dat ze blij zijn dat we weer van start mogen.”

De scholen moeten zich wel houden aan bepaalde maatregelen: Alle lokalen en materialen die de kinderen gebruiken worden dagelijks schoongemaakt, en de ouders blijven buiten het schoolplein. Ook zijn de klassen zo ingedeeld dat er onderling meer afstand is. Hoewel kinderen in deze leeftijdscategorie wel bij elkaar in de buurt mogen komen, moeten ze wel afstand houden van de leerkracht.

Bij de Bavinckschool gelden de zelfde maatregelen, alleen zien ze ook dat dat niet altijd even makkelijk is: “Het is natuurlijk lastig met de kleinere kinderen, want als die bijvoorbeeld vallen moeten ze getroost worden”, vertelt Jitze Ramaker, bestuurder van scholenkoepel H3O.

Toch hopen beide scholen met de juiste maatregelen en een goede planning de tien weken tot de zomervakantie nog zo goed mogelijk te benutten.

Lees ook

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.