gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse scholen blij met heropening 11 mei

be237deb1b70d580177353c0449326c5

Vanaf 11 mei mogen alle basisscholen weer open. Dat geldt ook voor Oranje-Nassau in Stadspolders, en de Bavinckschool in de binnenstad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het is echt goed nieuws”, reageert Micha van Tulden, directeur van Oranje-Nassau. “De leerkrachten hebben zin om de kinderen weer te zien en ook van de ouders en kinderen horen we dat ze blij zijn dat we weer van start mogen.”

De scholen moeten zich wel houden aan bepaalde maatregelen: Alle lokalen en materialen die de kinderen gebruiken worden dagelijks schoongemaakt, en de ouders blijven buiten het schoolplein. Ook zijn de klassen zo ingedeeld dat er onderling meer afstand is. Hoewel kinderen in deze leeftijdscategorie wel bij elkaar in de buurt mogen komen, moeten ze wel afstand houden van de leerkracht.

Bij de Bavinckschool gelden de zelfde maatregelen, alleen zien ze ook dat dat niet altijd even makkelijk is: “Het is natuurlijk lastig met de kleinere kinderen, want als die bijvoorbeeld vallen moeten ze getroost worden”, vertelt Jitze Ramaker, bestuurder van scholenkoepel H3O.

Toch hopen beide scholen met de juiste maatregelen en een goede planning de tien weken tot de zomervakantie nog zo goed mogelijk te benutten.

Lees ook

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

autobranden reeks

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.