gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse scholen blij met heropening 11 mei

be237deb1b70d580177353c0449326c5

Vanaf 11 mei mogen alle basisscholen weer open. Dat geldt ook voor Oranje-Nassau in Stadspolders, en de Bavinckschool in de binnenstad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het is echt goed nieuws”, reageert Micha van Tulden, directeur van Oranje-Nassau. “De leerkrachten hebben zin om de kinderen weer te zien en ook van de ouders en kinderen horen we dat ze blij zijn dat we weer van start mogen.”

De scholen moeten zich wel houden aan bepaalde maatregelen: Alle lokalen en materialen die de kinderen gebruiken worden dagelijks schoongemaakt, en de ouders blijven buiten het schoolplein. Ook zijn de klassen zo ingedeeld dat er onderling meer afstand is. Hoewel kinderen in deze leeftijdscategorie wel bij elkaar in de buurt mogen komen, moeten ze wel afstand houden van de leerkracht.

Bij de Bavinckschool gelden de zelfde maatregelen, alleen zien ze ook dat dat niet altijd even makkelijk is: “Het is natuurlijk lastig met de kleinere kinderen, want als die bijvoorbeeld vallen moeten ze getroost worden”, vertelt Jitze Ramaker, bestuurder van scholenkoepel H3O.

Toch hopen beide scholen met de juiste maatregelen en een goede planning de tien weken tot de zomervakantie nog zo goed mogelijk te benutten.

Lees ook

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”