Dordrecht, Netherlands

Dordtse stations scoren gemiddeld in tevredenheidsonderzoek

Uit de nieuwe Stationsbelevingsmonitor 2020 van ProRail en NS blijkt dat het centraal station van Dordrecht steeds beter scoort. 70.000 reizigers hebben enquêtes ingevuld over hun beleving van de Nederlandse stations. Dordrecht Centraal behaalde in 2020 een 7 als gemiddelde. 69% van de reizigers beoordeelde het station met een 7 of hoger.
Vivian Rutte | 10 februari 2021 14:08 | Aangepast op 10 februari 2021 14:08
Stations Stadspolders en Dordrecht Zuid doen het allebei wat minder goed. In Stadspolders is het percentage reizigers dat het station een 7 of hoger geeft de afgelopen vijf jaar flink gedaald. In 2015 was dit nog 77%, nu is het zo’n 61%. Het station scoort daarmee een gemiddelde van een 6.8.

Dordrecht Zuid scoorde het slechtste van de drie Dordtse stations, daar geeft 48% van de reizigers het station een 7 of hoger. Het station scoort daarmee een gemiddelde van een 5.9.

Uitschieters

In totaal zijn er 372 stations in Nederland. Het beste station in Nederland is volgens het onderzoek Klimmen-Ransdaal, daar geeft 96% van de mensen het station een 7 of hoger. Het slechtste station is Den Helder Zuid, daar geeft 25% van de reizigers het station een 7 of hoger. Daarmee valt Dordrecht met 69% dus in de middenmoot. 

Verandering

Dordrecht heeft nog grootse plannen voor de Spoorzone. De nieuwe Spoorzone moet namelijk meer groen bevatten, meer werkgelegenheid gaan bieden en ongeveer 2500 huizen gaan creëren. Dat is de visie die de gemeente samen met architectenbureau Mecanoo heeft ontwikkeld voor het gebied rondom het spoor. Of dat een nog betere score gaat opleveren voor Dordrecht Centraal Station, zal in de toekomst moeten blijken. 

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...