gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse stations worden rookvrij

3ef41612200eccd03249e39026f3221f

Binnenkort zal er geen sigaret meer te vinden zijn op het station. ProRail en NS zijn al gestart met het verwijderen van alle rookfaciliteiten op de Nederlandse treinstations. Begin september beginnen ze op het station Dordrecht.

Emma Meijer |  | Aangepast op
ProRail en NS gaan in de maand september alle 390 rookpalen en 120 -roosters verwijderen van de Nederlandse treinstations. Op 100 van de 400 treinstations in Nederland staan de rookfaciliteiten en die worden deze maand verwijderd. Op de borden met huisregels komt te staan dat het station rookvrij is.

Vanaf 8 september verwijderen ProRail en NS op het Dordtse station alle rookpalen en -roosters. Dat zal drie dagen gaan duren. De borden zijn allemaal al weggehaald.

Het streven van de overheid is om in 2040 een rookvrije generatie te hebben. Het spoorwegbedrijf hoopt door het rookvrij maken van alle treinstations in Nederland er een steentje aan bij te dragen. In april van dit jaar is NS al gestopt met het verkopen van rook– en tabakswaren in de Kiosk en de StationsHuiskamer.

Foto: www.ns.nl 

Lees ook

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.