gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse stations worden rookvrij

3ef41612200eccd03249e39026f3221f

Binnenkort zal er geen sigaret meer te vinden zijn op het station. ProRail en NS zijn al gestart met het verwijderen van alle rookfaciliteiten op de Nederlandse treinstations. Begin september beginnen ze op het station Dordrecht.

Emma Meijer |  | Aangepast op
ProRail en NS gaan in de maand september alle 390 rookpalen en 120 -roosters verwijderen van de Nederlandse treinstations. Op 100 van de 400 treinstations in Nederland staan de rookfaciliteiten en die worden deze maand verwijderd. Op de borden met huisregels komt te staan dat het station rookvrij is.

Vanaf 8 september verwijderen ProRail en NS op het Dordtse station alle rookpalen en -roosters. Dat zal drie dagen gaan duren. De borden zijn allemaal al weggehaald.

Het streven van de overheid is om in 2040 een rookvrije generatie te hebben. Het spoorwegbedrijf hoopt door het rookvrij maken van alle treinstations in Nederland er een steentje aan bij te dragen. In april van dit jaar is NS al gestopt met het verkopen van rook– en tabakswaren in de Kiosk en de StationsHuiskamer.

Foto: www.ns.nl 

Lees ook

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.