Dordrecht, Netherlands

Dordtse stations worden rookvrij

Binnenkort zal er geen sigaret meer te vinden zijn op het station. ProRail en NS zijn al gestart met het verwijderen van alle rookfaciliteiten op de Nederlandse treinstations. Begin september beginnen ze op het station Dordrecht.
Emma Meijer | 3 september 2020 12:12 | Aangepast op 3 september 2020 12:12
ProRail en NS gaan in de maand september alle 390 rookpalen en 120 -roosters verwijderen van de Nederlandse treinstations. Op 100 van de 400 treinstations in Nederland staan de rookfaciliteiten en die worden deze maand verwijderd. Op de borden met huisregels komt te staan dat het station rookvrij is.

Vanaf 8 september verwijderen ProRail en NS op het Dordtse station alle rookpalen en -roosters. Dat zal drie dagen gaan duren. De borden zijn allemaal al weggehaald.

Het streven van de overheid is om in 2040 een rookvrije generatie te hebben. Het spoorwegbedrijf hoopt door het rookvrij maken van alle treinstations in Nederland er een steentje aan bij te dragen. In april van dit jaar is NS al gestopt met het verkopen van rook– en tabakswaren in de Kiosk en de StationsHuiskamer.

Foto: www.ns.nl 

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maa...

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...