gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse tandartsen bieden samen hulp aan kwetsbare onverzekerden

821cc2248e323c8245b3822a4bef08a3

Wie acute tandheelkundige hulp nodig heeft maar niet verzekerd is, kan vanaf nu terecht bij 17 tandartsen in regio Dordrecht. Stichting Urgente Noden (SUN) Drechtsteden sloot hiervoor een samenwerkingsovereenkomst met de koepelorganisatie van tandartsen in de Drechtsteden (DTV).

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die door bijvoorbeeld schulden niet of nauwelijks verzekerd zijn, of hun eigen bijdrage of eigen risico niet kunnen opbrengen, konden tot nu toe maar bij één tandarts terecht: Rob Stam in Dordrecht behandelde hen kosteloos bij ernstige pijnklachten en grote problemen bij eten. Omdat het aantal aanvragen voor hem te groot werd, besloten DTV en SUN een oproep te doen onder tandartsen in de Drechtsteden.

Na de oproep hebben 17 tandartsen in de regio zich gemeld om deze categorie mensen te helpen. Alle tandartsen zweren namelijk een eed om mensen met pijn te helpen. De grootste reden voor hen om dit voorheen niet te doen, was de administratieve rompslomp voor deze vorm van hulp. SUN Drechtsteden neemt hen die nu uit handen.

De voorzitters van DTV, André Ruikes en van SUN Drechtsteden, Kees Vos , hebben deze samenwerking onlangs bekrachtigd.

Lees ook

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.