gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse tandartsen bieden samen hulp aan kwetsbare onverzekerden

821cc2248e323c8245b3822a4bef08a3

Wie acute tandheelkundige hulp nodig heeft maar niet verzekerd is, kan vanaf nu terecht bij 17 tandartsen in regio Dordrecht. Stichting Urgente Noden (SUN) Drechtsteden sloot hiervoor een samenwerkingsovereenkomst met de koepelorganisatie van tandartsen in de Drechtsteden (DTV).

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die door bijvoorbeeld schulden niet of nauwelijks verzekerd zijn, of hun eigen bijdrage of eigen risico niet kunnen opbrengen, konden tot nu toe maar bij één tandarts terecht: Rob Stam in Dordrecht behandelde hen kosteloos bij ernstige pijnklachten en grote problemen bij eten. Omdat het aantal aanvragen voor hem te groot werd, besloten DTV en SUN een oproep te doen onder tandartsen in de Drechtsteden.

Na de oproep hebben 17 tandartsen in de regio zich gemeld om deze categorie mensen te helpen. Alle tandartsen zweren namelijk een eed om mensen met pijn te helpen. De grootste reden voor hen om dit voorheen niet te doen, was de administratieve rompslomp voor deze vorm van hulp. SUN Drechtsteden neemt hen die nu uit handen.

De voorzitters van DTV, André Ruikes en van SUN Drechtsteden, Kees Vos , hebben deze samenwerking onlangs bekrachtigd.

Lees ook

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.