gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse tandartsen bieden samen hulp aan kwetsbare onverzekerden

821cc2248e323c8245b3822a4bef08a3

Wie acute tandheelkundige hulp nodig heeft maar niet verzekerd is, kan vanaf nu terecht bij 17 tandartsen in regio Dordrecht. Stichting Urgente Noden (SUN) Drechtsteden sloot hiervoor een samenwerkingsovereenkomst met de koepelorganisatie van tandartsen in de Drechtsteden (DTV).

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die door bijvoorbeeld schulden niet of nauwelijks verzekerd zijn, of hun eigen bijdrage of eigen risico niet kunnen opbrengen, konden tot nu toe maar bij één tandarts terecht: Rob Stam in Dordrecht behandelde hen kosteloos bij ernstige pijnklachten en grote problemen bij eten. Omdat het aantal aanvragen voor hem te groot werd, besloten DTV en SUN een oproep te doen onder tandartsen in de Drechtsteden.

Na de oproep hebben 17 tandartsen in de regio zich gemeld om deze categorie mensen te helpen. Alle tandartsen zweren namelijk een eed om mensen met pijn te helpen. De grootste reden voor hen om dit voorheen niet te doen, was de administratieve rompslomp voor deze vorm van hulp. SUN Drechtsteden neemt hen die nu uit handen.

De voorzitters van DTV, André Ruikes en van SUN Drechtsteden, Kees Vos , hebben deze samenwerking onlangs bekrachtigd.

Lees ook

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.