gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse tandartsen bieden samen hulp aan kwetsbare onverzekerden

821cc2248e323c8245b3822a4bef08a3.jpg

Wie acute tandheelkundige hulp nodig heeft maar niet verzekerd is, kan vanaf nu terecht bij 17 tandartsen in regio Dordrecht. Stichting Urgente Noden (SUN) Drechtsteden sloot hiervoor een samenwerkingsovereenkomst met de koepelorganisatie van tandartsen in de Drechtsteden (DTV).

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die door bijvoorbeeld schulden niet of nauwelijks verzekerd zijn, of hun eigen bijdrage of eigen risico niet kunnen opbrengen, konden tot nu toe maar bij één tandarts terecht: Rob Stam in Dordrecht behandelde hen kosteloos bij ernstige pijnklachten en grote problemen bij eten. Omdat het aantal aanvragen voor hem te groot werd, besloten DTV en SUN een oproep te doen onder tandartsen in de Drechtsteden.

Na de oproep hebben 17 tandartsen in de regio zich gemeld om deze categorie mensen te helpen. Alle tandartsen zweren namelijk een eed om mensen met pijn te helpen. De grootste reden voor hen om dit voorheen niet te doen, was de administratieve rompslomp voor deze vorm van hulp. SUN Drechtsteden neemt hen die nu uit handen.

De voorzitters van DTV, André Ruikes en van SUN Drechtsteden, Kees Vos , hebben deze samenwerking onlangs bekrachtigd.

Lees ook

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.

brandspinel.jpg

Brand op oefenterrein brandweer

Bij Veiligheidscentrum Spinel in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Het gaat om de afzuiginstallatie van één van de gebouwen aan de achterzijde van het terrein op de Dordtse Kil III.

Park Maasdonck werkzaamheden gemeente rid

Langzaam werken voor stabieler resultaat: op deze plek wordt een steunberm aangebracht

Met het lossen van een lading stenen is het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan de oever bij Park Maasdonck in Ridderkerk. Die gaan zeker een jaar duren.

100procentslageuuuun.png

Voor het derde jaar op rij 100% slagingspercentage voor Calvijn College? ‘Geen streven’

Een spannende tijd breekt deze week aan voor honderden scholieren in onze streek. Vrijdag starten namelijk de eindexamens en één school heeft een eer hoog te houden: het Calvijn College in Hardinxveld-Giessendam kan namelijk voor het derde jaar op rij een honderd procent slagingspercentage halen. “Gewoon goed je best doen.”

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.