gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse tandartsen bieden samen hulp aan kwetsbare onverzekerden

821cc2248e323c8245b3822a4bef08a3

Wie acute tandheelkundige hulp nodig heeft maar niet verzekerd is, kan vanaf nu terecht bij 17 tandartsen in regio Dordrecht. Stichting Urgente Noden (SUN) Drechtsteden sloot hiervoor een samenwerkingsovereenkomst met de koepelorganisatie van tandartsen in de Drechtsteden (DTV).

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mensen die door bijvoorbeeld schulden niet of nauwelijks verzekerd zijn, of hun eigen bijdrage of eigen risico niet kunnen opbrengen, konden tot nu toe maar bij één tandarts terecht: Rob Stam in Dordrecht behandelde hen kosteloos bij ernstige pijnklachten en grote problemen bij eten. Omdat het aantal aanvragen voor hem te groot werd, besloten DTV en SUN een oproep te doen onder tandartsen in de Drechtsteden.

Na de oproep hebben 17 tandartsen in de regio zich gemeld om deze categorie mensen te helpen. Alle tandartsen zweren namelijk een eed om mensen met pijn te helpen. De grootste reden voor hen om dit voorheen niet te doen, was de administratieve rompslomp voor deze vorm van hulp. SUN Drechtsteden neemt hen die nu uit handen.

De voorzitters van DTV, André Ruikes en van SUN Drechtsteden, Kees Vos , hebben deze samenwerking onlangs bekrachtigd.

Lees ook

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.