gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse terrassen doen niet mee aan 'ludieke' heropening

Uit protest gingen terrassen door heel Nederland open. Dit door de aanhoudende lockdown en het gebrek aan perspectief voor de horeca ondernemers. De terrassen in Dordrecht zijn echter niet van de partij. "Ik voel er weinig voor om samen met mijn collega's allemaal terrasstoelen uit te gaan zetten en dan een statement uit te dragen. Ik denk dat collega's door het hele land dat goed hebben overgebracht," zegt Dennis van Buuren van onder andere Visser's Poffertjes.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Dennis vind het belangrijker dat het kabinet en de horeca zich focussen op een veilige en definitievere heropening. "Met een duidelijke datum, bijvoorbeeld 1 april en dat we dan een maand de tijd hebben om ergens naar toe te werken," zegt Dennis. "Natuurlijk komen er veel mooie dagen aan vanaf april; pasen, koningsdag, bevrijdingsdag en pinksteren. Dat moet op een veilige manier kunnen, juist in die mooie weekenden."

De horeca heeft te maken met een omzetdaling van wel 30% door de coronacrisis. Bij veel restaurants en cafe's kun je eten afhalen en in hotels mag er alleen gegeten worden in de kamers. Een doekje voor het bloeden vindt Dennis: "Ik maak mij vooral zorgen over bijvoorbeeld vakantiegelden die in mei uitbetaald moeten worden of de belastingachterstand die steeds groter wordt."

Er lijken op dit moment nog geen versoepelingen in te zitten voor de horeca. Voor de winkeliers en kappers wel; die mogen woensdag open onder strenge voorwaardes.

Lees ook

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.