Dordrecht, Netherlands

Dordtse tieners verdacht van megadiefstal koper

In Dordrecht zijn vier mensen aangehouden voor de diefstal van zevenduizend kilo koper. Onder hen zijn twee Dordtse tieners van 14 en 16 jaar.  De andere twee verdachten zijn een 60-jarige Dordtenaar en een 20-jarige vrouw uit uit Alblasserdam. De man is volgens anonieme bronnen familie van de tieners.
Jordy Nijenhuis | 7 januari 2019 17:20 | Aangepast op 7 januari 2019 17:20

Een tip leidde de politie naar de dieven. De tipgever liet weten dat eind december zo'n zevenduizend kilo koper was gestolen bij een bedrijf aan de Dordtse Vierlinghstraat.

Het gestolen metaal zou in een bedrijfspand aan de Helmholtzstraat liggen. De politie bekeek camerabeelden van het bedrijventerrein aan de Vierlinghstraat en zag daarop de diefstal gebeuren. De verdachten werden daarna in de val gelokt. Rechercheurs belden de eigenaar van het bedrijfspand aan de Helmholtzstraat met de mededeling dat ze langs zouden komen voor een doorzoeking. Korte tijd later arriveerden meerdere mensen bij het pand, vermoedelijk om het koper weg te halen.

Agenten wachtten hen op en hielden de drie Dordtenaren aan. De vrouw werd in de buurt aangehouden. In het pand werden ook honderden pillen, vermoedelijk xtc, aangetroffen en 25 duizend Viagrapillen. De spullen zijn in beslag genomen.

De vier verdachten zitten vast. Het onderzoek naar de koperdiefstal gaat door. De politie vermoedt dat er meer mensen bij betrokken waren.

Lees ook

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...

Donderdag tweede debat Dordrecht Kiest op TV Dordrecht

Wat hebben de VSP, ChristenUnie-SGP en D66 voor plannen met Dordrecht? Je ontdekt het in een nieuwe ...

Hulp bij isoleren: na faillissement kan het weer in deze gemeenten

Wie hulp nodig heeft bij het isoleren van zijn of haar woning, kan vanaf maart weer terecht bij zes ...

Azc-demonstranten voelen zich tegengewerkt, burgemeester spreekt dat tegen: ‘Het moest gebeuren’

De actievoerders die dinsdagavond protesteerden tegen asielopvang in de gemeente Molenlanden voelen ...

Illegale sekswerkers aangetroffen, ook drugs en een wapen gevonden

Handhavers hebben vorige week in onze streek meerdere illegale sekswerkers betrapt. In Sliedrecht zi...