gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse tieners verdacht van megadiefstal koper

56a5a906490fe3293a084a534eb66b1c.jpg

In Dordrecht zijn vier mensen aangehouden voor de diefstal van zevenduizend kilo koper. Onder hen zijn twee Dordtse tieners van 14 en 16 jaar.  De andere twee verdachten zijn een 60-jarige Dordtenaar en een 20-jarige vrouw uit uit Alblasserdam. De man is volgens anonieme bronnen familie van de tieners.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op

Een tip leidde de politie naar de dieven. De tipgever liet weten dat eind december zo'n zevenduizend kilo koper was gestolen bij een bedrijf aan de Dordtse Vierlinghstraat.

Het gestolen metaal zou in een bedrijfspand aan de Helmholtzstraat liggen. De politie bekeek camerabeelden van het bedrijventerrein aan de Vierlinghstraat en zag daarop de diefstal gebeuren. De verdachten werden daarna in de val gelokt. Rechercheurs belden de eigenaar van het bedrijfspand aan de Helmholtzstraat met de mededeling dat ze langs zouden komen voor een doorzoeking. Korte tijd later arriveerden meerdere mensen bij het pand, vermoedelijk om het koper weg te halen.

Agenten wachtten hen op en hielden de drie Dordtenaren aan. De vrouw werd in de buurt aangehouden. In het pand werden ook honderden pillen, vermoedelijk xtc, aangetroffen en 25 duizend Viagrapillen. De spullen zijn in beslag genomen.

De vier verdachten zitten vast. Het onderzoek naar de koperdiefstal gaat door. De politie vermoedt dat er meer mensen bij betrokken waren.

Lees ook

100procentslageuuuun.png

Voor het derde jaar op rij 100% slagingspercentage voor Calvijn College? ‘Geen streven’

De eindexamens komen er weer aan en dat is een spannende tijd voor veel leerlingen. Zo ook voor de studenten van het mavo op het Calvijn College in Hardinxveld-Giessendam. Maar wat opvallend is, de school heeft al twee jaar op rij een honderd procent slagingspercentage tijdens de eindexamens.

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.