gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse tieners verdacht van megadiefstal koper

56a5a906490fe3293a084a534eb66b1c

In Dordrecht zijn vier mensen aangehouden voor de diefstal van zevenduizend kilo koper. Onder hen zijn twee Dordtse tieners van 14 en 16 jaar.  De andere twee verdachten zijn een 60-jarige Dordtenaar en een 20-jarige vrouw uit uit Alblasserdam. De man is volgens anonieme bronnen familie van de tieners.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op

Een tip leidde de politie naar de dieven. De tipgever liet weten dat eind december zo'n zevenduizend kilo koper was gestolen bij een bedrijf aan de Dordtse Vierlinghstraat.

Het gestolen metaal zou in een bedrijfspand aan de Helmholtzstraat liggen. De politie bekeek camerabeelden van het bedrijventerrein aan de Vierlinghstraat en zag daarop de diefstal gebeuren. De verdachten werden daarna in de val gelokt. Rechercheurs belden de eigenaar van het bedrijfspand aan de Helmholtzstraat met de mededeling dat ze langs zouden komen voor een doorzoeking. Korte tijd later arriveerden meerdere mensen bij het pand, vermoedelijk om het koper weg te halen.

Agenten wachtten hen op en hielden de drie Dordtenaren aan. De vrouw werd in de buurt aangehouden. In het pand werden ook honderden pillen, vermoedelijk xtc, aangetroffen en 25 duizend Viagrapillen. De spullen zijn in beslag genomen.

De vier verdachten zitten vast. Het onderzoek naar de koperdiefstal gaat door. De politie vermoedt dat er meer mensen bij betrokken waren.

Lees ook

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.