gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Toer Vereniging: "Drukte op fietspad zorgelijk"

In Nederland zijn in een korte tijd meerdere fietsongelukken gebeurd. De voorzitter van de Dordtse Toer Vereniging ziet desondanks geen gevaar in personenauto's, maar juist in de toegenomen drukte op het fietspad. Met name e-bikes zijn zorgelijk, zegt Ada uit de Bosch.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
"Er zitten vaak mensen op een e-bike die hard gaan, veel harder dan ze met een normale fiets zouden kunnen, maar die niet beschikken over de fietsvaardigheden die bij een hogere snelheid horen," zegt Uit de Bosch. "Er zijn vast mensen die het wel kunnen, maar we zien een heleboel mensen die gewoon niet doorhebben hoe hard ze gaan en wat de mogelijke gevolgen daarvan kunnen zijn."

Een elektrische fiets biedt ondersteuning tot 25 kilometer per uur. Een high speed e-bike kan maximaal 20 kilometer per uur zonder trappen en tot 45 kilometer per uur als de fietser meetrapt. Dat is veel hoger dan de snelheid die een gemiddeld persoon kan fietsen. Die bereiken snelheden van ongeveer 15 kilometer per uur.

Lees ook

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.