gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Toer Vereniging: "Drukte op fietspad zorgelijk"

In Nederland zijn in een korte tijd meerdere fietsongelukken gebeurd. De voorzitter van de Dordtse Toer Vereniging ziet desondanks geen gevaar in personenauto's, maar juist in de toegenomen drukte op het fietspad. Met name e-bikes zijn zorgelijk, zegt Ada uit de Bosch.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
"Er zitten vaak mensen op een e-bike die hard gaan, veel harder dan ze met een normale fiets zouden kunnen, maar die niet beschikken over de fietsvaardigheden die bij een hogere snelheid horen," zegt Uit de Bosch. "Er zijn vast mensen die het wel kunnen, maar we zien een heleboel mensen die gewoon niet doorhebben hoe hard ze gaan en wat de mogelijke gevolgen daarvan kunnen zijn."

Een elektrische fiets biedt ondersteuning tot 25 kilometer per uur. Een high speed e-bike kan maximaal 20 kilometer per uur zonder trappen en tot 45 kilometer per uur als de fietser meetrapt. Dat is veel hoger dan de snelheid die een gemiddeld persoon kan fietsen. Die bereiken snelheden van ongeveer 15 kilometer per uur.

Lees ook

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.