gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Toer Vereniging: "Drukte op fietspad zorgelijk"

In Nederland zijn in een korte tijd meerdere fietsongelukken gebeurd. De voorzitter van de Dordtse Toer Vereniging ziet desondanks geen gevaar in personenauto's, maar juist in de toegenomen drukte op het fietspad. Met name e-bikes zijn zorgelijk, zegt Ada uit de Bosch.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
"Er zitten vaak mensen op een e-bike die hard gaan, veel harder dan ze met een normale fiets zouden kunnen, maar die niet beschikken over de fietsvaardigheden die bij een hogere snelheid horen," zegt Uit de Bosch. "Er zijn vast mensen die het wel kunnen, maar we zien een heleboel mensen die gewoon niet doorhebben hoe hard ze gaan en wat de mogelijke gevolgen daarvan kunnen zijn."

Een elektrische fiets biedt ondersteuning tot 25 kilometer per uur. Een high speed e-bike kan maximaal 20 kilometer per uur zonder trappen en tot 45 kilometer per uur als de fietser meetrapt. Dat is veel hoger dan de snelheid die een gemiddeld persoon kan fietsen. Die bereiken snelheden van ongeveer 15 kilometer per uur.

Lees ook

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.