Dordrecht, Netherlands

Dordtse Toer Vereniging: "Drukte op fietspad zorgelijk"

In Nederland zijn in een korte tijd meerdere fietsongelukken gebeurd. De voorzitter van de Dordtse Toer Vereniging ziet desondanks geen gevaar in personenauto's, maar juist in de toegenomen drukte op het fietspad. Met name e-bikes zijn zorgelijk, zegt Ada uit de Bosch.
Carlijn Kruidhof | 24 juli 2017 17:47 | Aangepast op 24 juli 2017 17:47
"Er zitten vaak mensen op een e-bike die hard gaan, veel harder dan ze met een normale fiets zouden kunnen, maar die niet beschikken over de fietsvaardigheden die bij een hogere snelheid horen," zegt Uit de Bosch. "Er zijn vast mensen die het wel kunnen, maar we zien een heleboel mensen die gewoon niet doorhebben hoe hard ze gaan en wat de mogelijke gevolgen daarvan kunnen zijn."

Een elektrische fiets biedt ondersteuning tot 25 kilometer per uur. Een high speed e-bike kan maximaal 20 kilometer per uur zonder trappen en tot 45 kilometer per uur als de fietser meetrapt. Dat is veel hoger dan de snelheid die een gemiddeld persoon kan fietsen. Die bereiken snelheden van ongeveer 15 kilometer per uur.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...

Dordtse oud-wethouder Van der Linden geïnstalleerd als burgemeester in Lansingerland

“Ik fietste hier rond en dacht: dit is ‘m. Dit is de plek”, aldus Rik van der Linden, de kersverse ...

Hennep helpt niet om vervuilde moestuinen schoon te maken, blijkt uit proeven

Hennep is ‘geen realistische oplossing’ om met PFOA-vervuilde moestuinen te saneren. Dat concludeert...

Hard- en softdrugs gevonden in panden: burgemeesters grijpen in

De Dordtse burgemeester Nanning Mol heeft meerdere panden in de stad voor drie maanden gesloten na d...