gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse toetsenbordheld bedreigde politici en agenten uit verveling

e47e96d0641a32a8a8fb7f251c1f6cde.jpg

Justitie heeft veertien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk, geëist tegen een 41-jarige Dordtenaar vanwege ernstige bedreigingen. De man heeft op YouTube opgeroepen om politici en politieagenten te vermoorden.

Sander Verrips |  | Aangepast op
De man schreef in het Engels onder filmpjes teksten als 'Doodt je agenten en politici, Pak je buurtagent en Rutte moet dood'. Ook kondigde hij aan meer slachtoffers te maken dan de Noorse terrorist Anders Breivik die in 2011 bij meerdere aanslagen op één dag 77 mensen doodde.

Verdachte Floris N. zegt dat het uit frustratie was, maar dat hij geen geweld wilde plegen. "Op internet ben ik een volwaardig asociaal persoon, maar niet in de realiteit. Je zit daar tegen elkaar op te bieden, maar je hebt op YouTube geen volgers. Het is alsof je s'avonds laat gaat schreeuwen in een bos."

Combinatie van dood hondje, verveling en sixpacks

Hij zette uiteen waarom hij op internet was losgegaan. "Ik was mijn baan kwijt, mijn hondje was dood en ik was tegen de coronamaatregelen. Ik zat thuis, dronk drie sixpacks per dag. Het was pure verveling."

Tijdens zijn aanhouding op 10 december 2020 droeg de Dordtenaar een wapen in zijn broeksband terwijl hij boodschappen ging doen. "Dat was ter beveiliging, ik was bang van mijn werkgever." Volgens Floris N. heeft hij misstanden met radioactief afval onthuld, was hij ontslagen en was hij al een paar keer achtervolgd.

Olie op het vuur

Volgens Justitie konden de bedreigingen wel degelijk serieuze effecten hebben. YouTube is een sociaal platform. Met het verhitte debat rond de coronamaatregelen kunnen ze olie op het vuur zijn.

De rechters wezen de verdachte erop dat zijn uitingen niet beperkt bleven tot comments op YouTube. Hij had het manifest van Breivik gedownload en plaatjes van Hitler en andere nazi's op een usb-stick gezet. Ook liet hij zich regelmatig negatief uit over moslims, joden en zwarten. Deskundigen zeggen dat N. rechts-extremistische sympathieeën heeft, dwangmatig is, weinig empathisch en narcistisch. Naast een celstraf wil justitie dat hij behandeling krijgt en een alcoholverbod.

Niet anti-Semitisch

Justitie zegt zich zorgen te maken over zijn huidige gedrag. In een telefoontje vanuit de gevangenis zei N. onder meer: "Het enige dat ik gemeen heb met moslims is dat ze een hekel hebben aan joden." Floris N. ontkent dat hij antisemitisch is. "Mijn oma heeft in de oorlog mensen verborgen gehouden op zolder, ik wens niet met nazisme geassocieerd te worden."

Vriendschap met IS-verdachte

Hij zei in de gevangenis in Vught vriendschap te hebben gesloten met een IS-verdachte. "Een hele sympathieke man. Ik heb een andere kijk op moslims gekregen."

Floris N. zit inmiddels zeven maanden vast. "Dat is zwaar, ik zit in een sociaal isolement. Ik mis zelfs het klagen over de muziek van mijn buurvrouw."

De rechter in Rotterdam doet op 19 juli uitspraak.

Foto: Pixabay

Lees ook

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.

yv2026424NKS06090.jpg

Toptien is leuk, maar FC Dordrecht baalt flink van missen play-offs

FC Dordrecht eindigt voor het derde seizoen op rij in het linkerrijtje, maar kan er weinig plezier aan beleven. “We zijn heel het seizoen bezig geweest om de play-offs te halen en dat is helaas niet gelukt”, vat aanvoerder Sem Valk samen.

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.