gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse toetsenbordheld bedreigde politici en agenten uit verveling

e47e96d0641a32a8a8fb7f251c1f6cde

Justitie heeft veertien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk, geëist tegen een 41-jarige Dordtenaar vanwege ernstige bedreigingen. De man heeft op YouTube opgeroepen om politici en politieagenten te vermoorden.

Sander Verrips |  | Aangepast op
De man schreef in het Engels onder filmpjes teksten als 'Doodt je agenten en politici, Pak je buurtagent en Rutte moet dood'. Ook kondigde hij aan meer slachtoffers te maken dan de Noorse terrorist Anders Breivik die in 2011 bij meerdere aanslagen op één dag 77 mensen doodde.

Verdachte Floris N. zegt dat het uit frustratie was, maar dat hij geen geweld wilde plegen. "Op internet ben ik een volwaardig asociaal persoon, maar niet in de realiteit. Je zit daar tegen elkaar op te bieden, maar je hebt op YouTube geen volgers. Het is alsof je s'avonds laat gaat schreeuwen in een bos."

Combinatie van dood hondje, verveling en sixpacks

Hij zette uiteen waarom hij op internet was losgegaan. "Ik was mijn baan kwijt, mijn hondje was dood en ik was tegen de coronamaatregelen. Ik zat thuis, dronk drie sixpacks per dag. Het was pure verveling."

Tijdens zijn aanhouding op 10 december 2020 droeg de Dordtenaar een wapen in zijn broeksband terwijl hij boodschappen ging doen. "Dat was ter beveiliging, ik was bang van mijn werkgever." Volgens Floris N. heeft hij misstanden met radioactief afval onthuld, was hij ontslagen en was hij al een paar keer achtervolgd.

Olie op het vuur

Volgens Justitie konden de bedreigingen wel degelijk serieuze effecten hebben. YouTube is een sociaal platform. Met het verhitte debat rond de coronamaatregelen kunnen ze olie op het vuur zijn.

De rechters wezen de verdachte erop dat zijn uitingen niet beperkt bleven tot comments op YouTube. Hij had het manifest van Breivik gedownload en plaatjes van Hitler en andere nazi's op een usb-stick gezet. Ook liet hij zich regelmatig negatief uit over moslims, joden en zwarten. Deskundigen zeggen dat N. rechts-extremistische sympathieeën heeft, dwangmatig is, weinig empathisch en narcistisch. Naast een celstraf wil justitie dat hij behandeling krijgt en een alcoholverbod.

Niet anti-Semitisch

Justitie zegt zich zorgen te maken over zijn huidige gedrag. In een telefoontje vanuit de gevangenis zei N. onder meer: "Het enige dat ik gemeen heb met moslims is dat ze een hekel hebben aan joden." Floris N. ontkent dat hij antisemitisch is. "Mijn oma heeft in de oorlog mensen verborgen gehouden op zolder, ik wens niet met nazisme geassocieerd te worden."

Vriendschap met IS-verdachte

Hij zei in de gevangenis in Vught vriendschap te hebben gesloten met een IS-verdachte. "Een hele sympathieke man. Ik heb een andere kijk op moslims gekregen."

Floris N. zit inmiddels zeven maanden vast. "Dat is zwaar, ik zit in een sociaal isolement. Ik mis zelfs het klagen over de muziek van mijn buurvrouw."

De rechter in Rotterdam doet op 19 juli uitspraak.

Foto: Pixabay

Lees ook

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”