gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse toetsenbordheld bedreigde politici en agenten uit verveling

e47e96d0641a32a8a8fb7f251c1f6cde

Justitie heeft veertien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk, geëist tegen een 41-jarige Dordtenaar vanwege ernstige bedreigingen. De man heeft op YouTube opgeroepen om politici en politieagenten te vermoorden.

Sander Verrips |  | Aangepast op
De man schreef in het Engels onder filmpjes teksten als 'Doodt je agenten en politici, Pak je buurtagent en Rutte moet dood'. Ook kondigde hij aan meer slachtoffers te maken dan de Noorse terrorist Anders Breivik die in 2011 bij meerdere aanslagen op één dag 77 mensen doodde.

Verdachte Floris N. zegt dat het uit frustratie was, maar dat hij geen geweld wilde plegen. "Op internet ben ik een volwaardig asociaal persoon, maar niet in de realiteit. Je zit daar tegen elkaar op te bieden, maar je hebt op YouTube geen volgers. Het is alsof je s'avonds laat gaat schreeuwen in een bos."

Combinatie van dood hondje, verveling en sixpacks

Hij zette uiteen waarom hij op internet was losgegaan. "Ik was mijn baan kwijt, mijn hondje was dood en ik was tegen de coronamaatregelen. Ik zat thuis, dronk drie sixpacks per dag. Het was pure verveling."

Tijdens zijn aanhouding op 10 december 2020 droeg de Dordtenaar een wapen in zijn broeksband terwijl hij boodschappen ging doen. "Dat was ter beveiliging, ik was bang van mijn werkgever." Volgens Floris N. heeft hij misstanden met radioactief afval onthuld, was hij ontslagen en was hij al een paar keer achtervolgd.

Olie op het vuur

Volgens Justitie konden de bedreigingen wel degelijk serieuze effecten hebben. YouTube is een sociaal platform. Met het verhitte debat rond de coronamaatregelen kunnen ze olie op het vuur zijn.

De rechters wezen de verdachte erop dat zijn uitingen niet beperkt bleven tot comments op YouTube. Hij had het manifest van Breivik gedownload en plaatjes van Hitler en andere nazi's op een usb-stick gezet. Ook liet hij zich regelmatig negatief uit over moslims, joden en zwarten. Deskundigen zeggen dat N. rechts-extremistische sympathieeën heeft, dwangmatig is, weinig empathisch en narcistisch. Naast een celstraf wil justitie dat hij behandeling krijgt en een alcoholverbod.

Niet anti-Semitisch

Justitie zegt zich zorgen te maken over zijn huidige gedrag. In een telefoontje vanuit de gevangenis zei N. onder meer: "Het enige dat ik gemeen heb met moslims is dat ze een hekel hebben aan joden." Floris N. ontkent dat hij antisemitisch is. "Mijn oma heeft in de oorlog mensen verborgen gehouden op zolder, ik wens niet met nazisme geassocieerd te worden."

Vriendschap met IS-verdachte

Hij zei in de gevangenis in Vught vriendschap te hebben gesloten met een IS-verdachte. "Een hele sympathieke man. Ik heb een andere kijk op moslims gekregen."

Floris N. zit inmiddels zeven maanden vast. "Dat is zwaar, ik zit in een sociaal isolement. Ik mis zelfs het klagen over de muziek van mijn buurvrouw."

De rechter in Rotterdam doet op 19 juli uitspraak.

Foto: Pixabay

Lees ook

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”