gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Toorop ontdekt

Groot nieuws uit de kunstwereld. Bij het Lalique Museum in Doesburg is een schilderij van Jan Toorop ontdekt. Een bezoeker van de tentoonstelling, die daar op dit moment te zien is, bracht de afbeelding van een bootje mee. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij erfde het schilderij van zijn tante, die bevriend was met de vriendin van Toorop. Volgens de conservator is er geen twijfel mogelijk: het is een echte.

Toorop werd geboren in 1858 en werd vooral bekend vanwege zijn werken in de stijl van het pointillisme en het symbolisme.

Wat het allemaal nog meer bijzonder maakt, is dat het schilderij in Dordrecht gemaakt zou zijn. En uit die periode van de schilder zijn nog maar twee andere werken bekend. Maar Gerrit Willems, conservator van het Dordrechts Museum, twijfelt. Er zijn geen kenmerkende Dordtse gebouwen op het ontdekte werk te zien. Maar het is en blijft een mooie ontdekking van een populaire schilder.

Lees ook

dierenziekenhuis foto Rijnmond

Betere zorg voor huisdieren: van poeptransplantatie tot dieet voor te dik stinkdier

Dankzij betere medische zorg worden huisdieren steeds ouder en blijven ze langer gezond. Van geavanceerde apparatuur tot complexe operaties: de ontwikkelingen gaan razendsnel. Dierenarts Yoeri Muusz van Dierenziekenhuis Drechtstreek ziet de mogelijkheden groeien.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”