gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Toorop ontdekt

Groot nieuws uit de kunstwereld. Bij het Lalique Museum in Doesburg is een schilderij van Jan Toorop ontdekt. Een bezoeker van de tentoonstelling, die daar op dit moment te zien is, bracht de afbeelding van een bootje mee. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij erfde het schilderij van zijn tante, die bevriend was met de vriendin van Toorop. Volgens de conservator is er geen twijfel mogelijk: het is een echte.

Toorop werd geboren in 1858 en werd vooral bekend vanwege zijn werken in de stijl van het pointillisme en het symbolisme.

Wat het allemaal nog meer bijzonder maakt, is dat het schilderij in Dordrecht gemaakt zou zijn. En uit die periode van de schilder zijn nog maar twee andere werken bekend. Maar Gerrit Willems, conservator van het Dordrechts Museum, twijfelt. Er zijn geen kenmerkende Dordtse gebouwen op het ontdekte werk te zien. Maar het is en blijft een mooie ontdekking van een populaire schilder.

Lees ook

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.