gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Toorop ontdekt

Groot nieuws uit de kunstwereld. Bij het Lalique Museum in Doesburg is een schilderij van Jan Toorop ontdekt. Een bezoeker van de tentoonstelling, die daar op dit moment te zien is, bracht de afbeelding van een bootje mee. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij erfde het schilderij van zijn tante, die bevriend was met de vriendin van Toorop. Volgens de conservator is er geen twijfel mogelijk: het is een echte.

Toorop werd geboren in 1858 en werd vooral bekend vanwege zijn werken in de stijl van het pointillisme en het symbolisme.

Wat het allemaal nog meer bijzonder maakt, is dat het schilderij in Dordrecht gemaakt zou zijn. En uit die periode van de schilder zijn nog maar twee andere werken bekend. Maar Gerrit Willems, conservator van het Dordrechts Museum, twijfelt. Er zijn geen kenmerkende Dordtse gebouwen op het ontdekte werk te zien. Maar het is en blijft een mooie ontdekking van een populaire schilder.

Lees ook

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”